عمل بینی و جراحی بینی

آنچه باید از انواع عمل بینی بدانید

همه انسان ها به طور طبیعی دوست دارند زیبا باشند به همین دلیل روی تک تک اجزای صورت خود حساسند و به آنها توجه می کنند. بینی هم یکی از مهم ترین اجزای صورت انسان است که همه ساله عده زیادی در جهان برای زیبایی این عضو مهم از صورت خود به عمل بینی متوسل می شوند. در این مقاله می خواهیم به طور کامل درمورد عمل بینی و انواع آن با شما صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

انواع عمل بینی

جراحی بینی دسته بندی های مختلف دارد. از نظر نوع بینی، می توان جراحی بینی را به دو دسته عمل بینی استخوانی و عمل بینی گوشتی تقسیم کرد. اگر بینی شما پوست ضخیم، غضروف بسیار نرم، پره و سوراخ پهن و بزرگ و همین طور چربی زیادی در آن انباشته شده است، پس شما بینی گوشتی دارید اما اگر بینی شما دارای پوستی نرم و استخوانی سفت است یعنی شما دارای بینی استخوانی هستید.

نحوه انجام عمل بینی گوشتی به این صورت است که که غضروف تیغه وسط بینی برداشته می شود و در نوک بینی قرارمیگیرد. این روش باعث تقویت غضروف نوک بینی می شود و از برگشت پذیری بینی به حالت اولیه جلوگیری می کند.

تاثیر عمل بینی

در صورت تشخیص پزشک باید به اندازه ای از چربی زیر پوست بینی در جراحی برداشته شود. این امر باعث فرم دهی بهتر می شود. اگر چربی زیر بینی گوشتی به مقدار کم برداشته شود یا در کل برداشته نشود باعث بد فرمی بینی بعد از جراحی می شود. اگر این چربی به مقدار زیاد برداشته شود موجب اختلال در خون رسانی نوک بینی می شود که می تواند عوارضی را برای بیمار بعد ازعمل به همراه داشته باشد.

جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی باهم متفاوت هستند. در بینی استخوانی، پزشکان قسمت کمی از بینی را می تراشند تا چربی را از نوک بینی بردارند، به همین دلیل جراحی بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی سخت تر است.

از نظر روش انجام جراحی بینی، دو دسته بندی وجود دارد؛ روش باز و روش بسته.

در جراحی بینی به تکنیک باز پزشک، برش هایی درون بینی و بین دو سوراخ آن ایجاد میکند تا پوست از روی استخوان کنار برود. در این روش دست جراح باز است ومی تواند هر طور که صلاح بداند بینی را شکل بدهد.

در عمل بینی با روش  بسته، تمام برش ها درون بینی انجام می شود و پوست به مقدار بسیار کمی از روی غضروف کنار میرود.

نتیجه عمل بینی

اما همه برای زیبایی بینی خود را عمل نمی کنند، بعضی از افراد برای عیب و نقص ها، قوس و نوک بزرگ بینی و مشکلات تنفسی مجبور به عمل بینی می شوند. به همین علت جراحی بینی دو بخش جراحی بینی طبیعی و فانتزی تقسیم می شود. در جراحی بینی طبیعی، همان طور که از نام آن مشخص است بینی حالت و ظاهر طبیعی خودش را حفظ می کند ولی در عین حال مشکلات و عیب و نقص های آن توسط پزشک برطرف می شود. این مدل از عمل زیبایی بینی امروزه بسیار رواج پیدا کرده است. بیشتر افراد دوست ندارند کسی بفهمد که آنها بینی خود را عمل کرده اند.

در عمل زیبایی بینی فانتزی نوک بینی سربالا و قوس پشت آن بسیار زیاد است و اندازه آن هم نسبت به حالت اولیه خیلی کوچکتر است. در اصطلاح عامیانه به این بینی های فانتزی، مدل خوکی نیز می گویند و هرکس ببیند کاملا متوجه می شود که این بینی عمل شده است. عمل زیبایی بینی فانتزی بعد از جراحی، عوارض زیادی در سلامتی و تنفس فرد به جا می گذارد به همین دلیل دیگر افراد زیادی خواهان انجام این جراحی نیستند.

هزینه عمل بینی

میانگین هزینه عمل بینی در سال ۹۹ بین ۵ تا ۳۵ میلیون تومان است؛ البته این هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله میزان تخصص و تجربه پزشک، هزینه بیهوشی، هزینه قبل از عمل، هزینه مطب و بیمارستان، موقعیت جغرافیایی مطب و نوع جراحی بینی.

هزینه عکس آتلیه و سی تی اسکن که قبل از عمل تقریبا نرخ مشخصی دارد؛ اما هزینه جراحی بینی بسیار متغیر و متفاوت است. همان طور که در چند خط بالا گفتیم این عدد حتی به موقعیت مکانی مطب پزشک نیز بستگی دارد اما مهم تر از همه میزان تجربه و مهارت پزشک است. بدیهی است که هرچقدر سابقه پزشک بیشتر باشد هزینه عمل بینی نیز بالاتر است. پزشکانی که تازه کار هستند ممکن است آن دقت و ظرافت لازم را در هنگام جراحی نداشته باشند و حتی در هنگام بروز مشکلات، دست و پای خود را گم کنند.

در نتیجه میزان مهارت و دانش در کنار تجربه پزشک اهمیت بسیار زیادی در عمل زیبایی بینی دارد.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

مزایای عمل بینی

  • تنفس بهتر و رفع نواقص بینی

 افرادی که دچار مشکلاتی از قبیل پلیپ یا مشکلات تنفسی هستند با جراحی بینی مشکلاتشان تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

  • ایجاد اعتماد به نفس در فرد

افراد زیادی هستند که به خاطر فرم بد بینی خود اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و حتی نمی توانند در اجتماع سر بلند کنند اما با جراحی بینی این اعتماد به نفس از دست رفته دوباره به آنها بازمی گردد.

معایب عمل بینی

  • ممکن است به طور مکرر خون دماغ شوید.
  • بینی و اطراف آن کاملا بی حس می شود حتی ممکن است وقتی دچار خون ریزی میشوید متوجه نشوید.
  • ایجاد اختلال درتنفس، مشکلات و عوارض بعد عمل مانند ورم، کبودی و درد بعد از جراحی بینی
  • امکان تغییر رنگ و بد فرم شدن بینی
  • باقی ماندن جای زخم های عمل در بینی و اطراف آن

بهترین پزشک برای عمل بینی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم انتخاب پزشک با تجربه و ماهر یکی از مهم ترین فاکتورهای هر جراحی بینی است. دکتر تهران بیوتی قطعا یکی از بهترین جراحان زیبایی در تهران هستند. ایشان با سابقه درخشان خود در زمینه جراحی بینی گوشتی و استخوانی و همینطور عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی توانسته اند اعتماد بیماران را به خود جلب کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا