عمل بینی و جراحی بینی

بهترین جراح عمل بینی مردانه

بهترین جراح عمل بینی مردانه در سال‌های اخیر به یکی از عناوینی مبدل شد که پزشکان برای کسب آن به رقابت پرداختند. دلیل این امر را باید در اقبال هر چه بیشتر آقایان به جراحی‌های زیبایی، از جمله به عمل رینوپلاستی جست. این امر به ویژه در عمل بینی استخوانی که از فرم‌های بینی رایج در آقایان ایرانی است، بارز می‌باشد.

اما چگونه باید برای ارزیابی کارنامه بهترین جراح عمل بینی مردانه متر و معیاری قائل شد؟ و اصولا در جراحی بینی آقایان، چه تفاوتی در مقایسه با دیگر نمونه‌‌ها وجود دارد؟ در این یادداشت قصد داریم تا به تک تک این موضوعات بپردازیم.

دلایل جراحی بینی مردانه

بر خلاف چیزی که شاید پیش از این انتظار آن را داشته باشید، جراحی بینی میان آقایان هم به اندازه‌ی خانم‌ها رایج است. چنین موضوع دور از انتظار نیز نیست. زیرا تمامی آحاد جامعه به زیبایی و دلپذیری چهره‌ی خود به یک اندازه اهمیت می‌دهند. این امر حتی می‌تواند به مقبولیت اجتماعی هر چه بیشتر داوطلب و موفقیت‌هایی متعدد در پی آن منجر گردد.

علاوه بر آن، مردان ایرانی معمولا از مسائل مشابهی در بینی خود رنج می‌برند. این عارضه‌ها ممکن است در اثر حادثه و یا ظاهر ارثی بینی آن‌ها به وجود آمده باشد. از مهم‌ترین عارضه‌ها‌ی اکتسابی می‌توان به شکستگی پل بینی اشاره نمود. این انحراف ممکن است در سپتوم‌ها نیز به وجود آمده باشد و یا موجب دفرمگی ناحیه‌ی نوک بینی گردیده باشد.

با این وجود، دلایل ارثی نیز از عوامل نارضایتی میان آقایان به شمار می‌روند. به عنوان مثال، بینی موسوم به عقابی از رایج‌ترین فرم‌های بینی میان مردان ایرانی‌ست که بسیاری علاقه‌ای به آن ندارند. همچنین قوز بینی هم از این خصوصیات به شمار می‌رود. علاوه بر این در موارد بسیاری، متقاضی از بینی گوشتی خود راضی نبوده و به دنبال عمل بینی گوشتی هستند.

البته این موارد تمام مسائلی نیستند که آقایان را به سوی بهترین جراح عمل بینی مردانه سوق می‌دهند. از دیگر مصداق‌های این موضوعات باید به موارد زیر اشاره کرد.

 • کجی بینی در اثر ناهنجاری‌های ژنتیکی
 • عدم تقارن پره‌ها و یا سوراخ‌های بینی
 • عمل بینی ترمیمی

نمونه کار بهترین جراح عمل بینی مردانه

تفاوت‌ بینی آقایان و خانم‌ها

اما چه دلیلی وجود دارد که بهترین جراح عمل بینی مردانه را از دیگر جراحان تمییز می‌دهیم؟ این امر را باید در تفاوت‌های بیولوژیک و فیزیولوژیکی مردان و زنان بررسی نمود. از جمله مهم‌ترین این موارد، این نکات قابل اشاره‌اند:

 • بینی‌های مردانه در پیش و پس از عمل از بینی‌های زنانه بزرگ‌تر خواهد بود.
 • پوست بینی مردانه، از بینی‌های زنانه ضخیم‌تر است و دوره‌ی نقاهت بیشتری را سپری خواهد کرد.
 • بینی آقایان غضروفی‌تر و استخوانی‌تر است.

بهترین فرم بینی مردانه

شاید برای شما سوال باشد که بهترین فرم برای بینی آقایان در نظر بهترین جراح عمل بینی مردانه چیست؟ در پاسخ باید گفت که این معیارها از پیش تعیین شده محسوب گشته و جراحان، بنا به سلیقه‌ی شخصی خود در این رابطه اعمال نظر نمی‌کنند. در این رابطه می‌توان در چند مبحث به تحلیل این معیارها پرداخت. هم از نظر سنت‌های زیبایی‌شناسانه و هم از نظر هندسه و آناتومی صورت انسان.

معیارهای بهترین جراح عمل بینی مردانه در طراحی بینی

اگر تا کنون به نقاشی‌ها و پیکرتراشی‌های مردانه دقت کرده باشید، خواهید دید که معمولا مردان بزرگ در نظر هنرمندان ویژگی‌های مشترکی از نظر ظاهر داشته‌اند. بینی به عنوان یکی از اجزای اصلی صورت نیز، از این خیال‌پردازی‌ها به کنار نمانده و ویژگی‌های خاصی یافته است. معمولا بینی‌هایی که برای مردان از نظر زیبایی‌شناسی (Aesthetics) مناسب تلقی شده‌اند که تداعی‌گر قدرت و صلابت مردانه باشند.

این امر از ابتدای شکل‌گیری عمل جراحی زیبایی روی بینی مد نظر بهترین جراحان قرار گرفت. همان طور که می‌دانید، جراحی‌های پلاستیک مردان و زنان از نظر اهداف فیزیولوژیکی هم با یکدیگر تفاوت دارند. بنا به بررسی‌های صورت گرفته، معمولا بینی آقایان تا حدود پنجاه درصد از خانم‌هایی با نژاد یکسان بزرگتر است. دلیل این امر را باید در تفاوت‌های میان دو جنس دانست.

بهترین جراح عمل بینی مردانه باید به این نکات دقت کرده و بینی‌ای را برای بیمار خود طراحی و اجرا نماید که با نیازهای روزمره زیستی وی تناسب داشته باشد. این امر می‌تواند در بهبود هر چه سریع‌تر بیمار در طول دوران نقاهت نیز اثر مثبت بر جای بگذارد.

بهترین جراح عمل بینی مردانه در تهران

دلایل پزشکی

آقایان به دلیل بهره بردن از عضلاتی بزرگ‌تر، نیاز به دریافت مقداری بیشتری اکسیژن دارند. این امر جز به بهره بردن از بینی‌ای بزرگتر میسر نخواهد بود. به همین علت، اگر تصمیمی جدی درباره‌ی عمل بینی عروسکی یا هر جراحی مشابه آن دارید، بایستی این نکته را نیز در نظر داشته باشید. همچنین به دلایلی، احتمال ضربه دیدن بینی آقایان در دوران پساجراحی، بیش از خانم‌ها است.

این امر، خود دلیلی مضاعف بر عدم تمایل بهترین جراح عمل بینی مردانه به تضعیف بافت طبیعی و استخوان رویه‌ی نازال (بینی) می‌باشد.

دلایل زیبایی‌شناسی در آناتومی

به شکل کلی، در امر تعریف تناسب ما همچنان از الگوهای نسبت طلایی در ریاضی پیروی می‌کنیم. در این رابطه به چندین مبحث می‌توان اشاره کرد: زوایای بینی و جایگاه بینی در صورت.

زاویه‌های بینی شامل این موارد می‌گردند.

 • زاویه نازوفاسیال: زاویه نازوفاسیال نشانگر زاویه بینی و صورت است. در بینی‌های مردانه این زاویه نباید از حدی کمتر باشد.
 • زاویه ناسومنتال: این زاویه زیر در مقایسه با چانه سنجیده می‌گردد. بهترین جراح عمل بینی مردانه باید دقت داشته باشد تا این زاویه در بیمار با توجه به اندازه‌ی چانه ی وی متناسب گردد.
 • زاویه نازولبیال: این زاویه، نشانگر افتادگی بینی است. این زاویه با مقایسه لب بالا با بینی اندازه‌گیری می‌شود.
 • زاویه کلوملار: شاید دیده باشد که در برخی بینی‌ها، می‌توان ناحیه‌ی کلوما را به دلیل سربالا بودن بیش از حد بینی مشاهده کرد. چنین وضعیتی برای آقایان زیاد مطلوب نیست. به همین علت توصیه می‌گردد تا این زاویه هواره حدود ۹۰ درجه نگاه داشته شود. همچنین این زاویه نباید از حدی بیشتر باشد. زیرا در صورت با سندروم کلوملای آویزان روبه‌رو می‌شویم.

بینی مردانه با ظاهر مناسب

در بحث جایگاه صورت، باید به چند نکته دقت داشت. این نکات هم برای بینی خانم‌ها و هم برای بینی آقایان صادق بوده و در تمام جراحی‌ها مد نظر قرار می‌گیرند. بهترین جراح عمل بینی مردانه هم از این قاعده مستثنی نبوده و آن را در بینی مراجعین اعمال خواهد نمود.

 • نخستین مورد، جای‌گیری درست بینی در صورت است. حد انتهای دو پره‌ی بینی باید درون خط عمودی فرضی گذرنده از گوشه‌ی درونی پلک قرار گیرد.
 • نکته‌ی دوم، متقارن بودن بینی نسبت به محور تقارن میان صورت است.
 • نسبت طلایی نیز بایستی در اندازه بینی فرد، میان طول و عرض آن برقرار باشد. در غیر این صورت بینی یا بلند و یا کوتاه دیده خواهد شد.

البت معیارهای مفصل‌تری نیز در این باره مطرح است که در آینده و در یادداشتی جداگانه به بررسی آن پرداخته خواهد شد. با این حال اگر بخواهیم خلاصه‌ای از مباحث مطرح شده در این سطور را عرضه نماییم، اشاره به این نکته که بینی‌ آقایان در نهایت بسیار طبیعی‌تر از خانم‌ها خواهد بود، بسنده می‌کنیم.

عمل بینی مردانه طبیعی

البته عمل بینی طبیعی مختص به آقایان نبوده و خانم‌ها هم از آن استقبال می‌کنند. با این وجود، تمایل به جراحی بینی طبیعی میان آقایان بسیار بیشتر است. دلیل واضح این امر را نیز بایست در دیدگاه‌های نادرستی که ممکن است به خاطر این امر متوجه آن‌ها شود دانست. به همین علت کسر زیادی از مراجعین به کلینیک‌ها و مطب‌های جراحان رینوپلاستی علاقه‌ای به بینی‌های فانتزی ندارند.

بهترین جراح عمل بینی مردانه باید این نیازهای مردان را درک کرده، و بتواند بینی‌ای با ظاهر بسیار طبیعی پس از عمل را برای مراجعین خود فراهم سازد. این کار بنا به متدهای مورد استفاده جراح در هر کیس بالینی متفاوت خواهد بود. با این حال، توافق نانوشته بر چند محور استوار است.

 نخست کار با نهایت ظرافت روی ناحیه‌ی نوک و نیز، تقویت پل بینی با استفاده از غضروف اهدایی. این امر ممکن است گاه منجر به انجام جراحی‌های غیرعادی‌ای نیز بشود. مثلا در خیلی از موارد، جراح بینی داوطلب را با استفاده از غضروف اهدایی بزرگتر کرده است.

بهترین دکتر عمل بینی مردانه

عوارض عمل بینی در مردان

بهترین جراح عمل بینی مردانه قادر است تا جراحی را با کمینه‌ی عوارض جانبی برای بیمار انجام دهد. به طور کلی باید گفت که عوارض عمل جراحی روی بینی‌های مردانه و زنانه تفاوت چندان زیادی با یکدیگر ندارند. این عوارض شامل مواردی از جمله، سردرد، احساس تهوع صبحگاهی، خونریزی و نیز، کبودی و خونمردگی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید به مقاله‌ی عوارض عمل بینی در همین وب سایت مراجعه نمایید.

بهترین جراح عمل بینی مردانه کیست

با مطالعه‌ی این مطلب، باید تا کنون به جمع‌بندی‌ای درباره معیارهای بهترین جراح عمل بینی مردانه رسیده باشد. بدیهی است که نخستین معیار در این رابطه، تخصص و تجربه‌ی جراح در این گونه موارد است. این مسئله را می‌توان به آسانی و با بررسی سوابق جراح نامبرده در این زمینه بررسی کرد. موفقیت‌های پیاپی وی در این امر ما را به سوی دومین معیار بهترین جراح عمل بینی مردانه که همان حسن شهرت است، رهنمون می سازد.

از دیگر موضوعات مهم در این باب، باید به اعتبار پروانه نظام پزشکی، دارا بودن سابقه‌ی لازم در امر طبابت در داخل کشور و نیز، داشتن مطب شخصی در نقاط موجه شهر اشاره نمود. با توجه به کلیه‌ی این موارد می‌توانید از کسب بهترین نتیجه در جراحی بینی مردانه‌ی خود اطمینان حاصل کنید.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”آیا عمل بینی مردانه با زنانه متفاوت است؟” answer-0=”بله؛ به دلیل تفاوت‌ها طبیعی میان زن و مرد در عمل جراحی میان این دو نیز تفاوت‌هایی وجود دارد.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”آیا بهترین جراح عمل بینی مردانه باید آقا باشد؟” answer-1=”خیر؛ در این میان بحث جنسیت مطرح نیست و تنها مهارت‌های هر جراح مطرح است.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”مشکلات بینی آقایان معمولا چه مواردی هستند؟” answer-2=”بینی‌های آقایان معمولا از مشکلاتی نظیر افتادگی کلوملا، انحراف سپتوم و یا شکستگی روی پل رنج می‌برند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، می‌توانید این مطلب را مطالعه کنید.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا