نحوه انجام بوتاکس دور چشم

سمی به اسم  بوتولینوم که در علم پزشکی به آن بوتاکس میگویند، دارویی است که انقباض های عضلاتی را که باعث بروز چین و چروک‌ها در اطراف چشم میشوند را کاهش می‌دهد. با تزریق بوتاکس دور چشم ، چین و چروک‌ هایی که در ماهیچه های حرکتی صورت شکل میگیرند را میتوان از بین برد.

پزشکان متخصص بطور کلی از ماده بوتاکس برای حذف خطوط عمودی بین ابروها، خطوط عمیق روی پیشانی، چین و چروک‌های دور چشم‌ استفاده می‌کنند. بوتاکس در ناحیه دور چشم یکی از راهکار های جوانسازی پوست اطراف چشم ها است.

بوتاکس دور چشم چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس از زیر چشم صورت می گیرد و در موازات خطوط عمودی بر مرکز مردمک چشم، زیر خط رویش مژه های پلک زیر چشم تزریق می شود. در هر پلک، فقط یک تزریق صورت می گیرد.

معمولا زمان این فرایند حدود نیم ساعت طول می کشد و در مطب انجام می شود. همچنین نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی تزریق می گردد.

پس از ضد عفونی نمودن محل تزریق، پزشک متخصص با سرنگ مخصوص مقداری از بوتاکس را به دور چشم فرد (ناحیه پنجه کلاغی اطراف چشم) تزریق می کند. این عمل باعث فلج سازی و از بین بردن چروک دور چشم می شود که نتایج آن کاملا آشکار است.

کاربردهای تزریق بوتاکس دور چشم

ابتدا باید متوجه شوید که تزریق بوتاکس دور چشم، بیماری های چشمی را درمان نخواهد کرد. این فرایند، سیاهی و پف چشم را از بین نمی برد. بوتاکس دور چشم تنها می تواند تمام چین و چروک های اطراف چشم را از بین ببرد و از بیشتر شدن آن ها جلوگیری کند.

میزان تاثیر بوتاکس دور چشم چقدر است؟

اگر فرد دور چشم خود را بوتاکس تزریق کرده باشد، تا ۶ ماه و حداکثر یک سال از بروز چین و چروک های اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی جلوگیری کرده است. اولین نتایج مثبت این فرایند حدود یک هفته تا ۱۰ روز قابل مشاهده است.

بطور کلی این فرایند عارضه جدی ندارد. تنها عوارض این روش درمان شامل کبودی، تورم ناحیه تزریق شده و قرمزی می باشد که پس از چند روز به کلی برطرف میشود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دور چشم

 1. پس از تزریق برای بهبود ورم ناشی از تزریق سرنگ، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 2. یکی از مهم ترین عوامل ایجاد چین و چروک اصطلاحا پنجه کلاغی اطراف چشم، خواب کافی است. حتما خواب شبانه درستی داشته باشید.
 3. بعد از تزریق، استفاده از کرم دور چشم و ضدآفتاب با SPF حداقل ۳۰ بسیار توصیه میشود.
 4. جهت جلوگیری از ایجاد عوارض بوتاکس دور چشم، تا حدود ۶ ساعت پس از تزریق حالت دراز کشیدن نداشته باشید.
 5. مصرف مسکن ها و یا داروهای ضد انعقاد خون پس از تزریق بوتاکس دور چشم، به علت ماندگار کردن حالت کبودی و ورم، توصیه نمیشود.
 6. حمام کردن یا دوش گرفتن تا یک روز بعد از تزریق به دور چشم ممنوع است.
 7. بیشترین تاثیر آن، روی خطوط دور چشم بعد از حدود دو هفته پس از تزریق نمایان میشود.

مزایا و معایب بوتاکس دور چشم چیست؟

از جمله نکات مثبت این فرایند، عبارت است از:

 • کبودی، تورم و قرمزی تا حداکثر دو روز پس از تزریق عوارضی طبیعی است.
 • ایجاد سوزش و درد خفیف ممکن است در برخی افراد ایجاد شود.
 • در برخی افراد نشانه های سردرد یا تهوع پس از تزریق وجود دارد که به سرعت از بین می رود.
 • اگر اتجام این فرایند، به دست افراد غیرمتخصص و در محیط غیر بهداشتی انجام شود، عوارض جبران ناپذیری مانند افتادگی پلک، بی حسی چشم ها و اختلال در بینایی دارد.
 • خشکی چشم، حساسیت به نور و اشک ریختن چشم فرد از عوارض نادر این تزریق است.

البته این مقوله، مانند انواع دیگر عمل های زیبایی، دارای خطرات و معایبی نیز می باشد. از جمله این موارد، عبارت است از:

مزایا و معایب بوتاکس دور چشم

 • تزریق به ناحیه پنجه کلاغی اطراف چشم، سبب از بین رفتن چین و چروک به صورت قوی میشود.
 • از بین رفتن خطوط اطراف چشم تاثیر بسزایی در افزایش جذابیت و جوانی فرد دارد.
 • تحقیقاتی که صورت گرفته و به تایید وزارت بهداشت ایالات متحده نیز رسیده است نشان می دهد که تزریق بوتاکس، سبب بهبود سردرد های میگرنی میشود.
 • نسبت به سایر روش های درمان پیری صورت، سریعتر و بهتر عمل میکند.

قیمت بوتاکس دور چشم چقدر است؟

قیمت آن در مقایسه با دیگر نواحی متفاوت است. برای مثال هزینه بوتاکس پیشانی گرانتر از بوتاکس دور چشم است.  هزینه تزریق بوتاکس به دور چشم نسبت به محل جغرافیایی شما و برند بوتاکس تزریقی متفاوت می باشد.

اما بطور معمول قیمت بوتاکس در این ناحیه، از هزینه بوتاکس ابرو و خطوط پیشانی کمتر است. برای دریافت آخرین قیمت و نحوه انجام این عمل، با مشاوران تخصصی دکتر تهران بیوتی تماس بگیرید.

تماس با ما