تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل باعث از کار افتادن غدد تعریقی بدن و یا باعث کنترل تعرق زیر بغل می­شود. بوتاکس زیر بغل مثل بوتاکس صورت ماندگاری محدودی دارد و پس از به پایان رسیدن ماندگاری بوتاکس در زمان مشخص، باید تزریق مجدد برای تمدید ماندگاری صورت بگیرد. تزریق در ناحیه زیر بغل باعث فلج‌شدگی غدد ترشح عرق در زیر بغل می­شود که از تعرق زیاد این ناحیه جلوگیری کرده و موجب درمان تعریق شدید زیر بغل می­شود.

بوتاکس در ناحیه زیر بغل چگونه انجام میشود؟

پزشک متخصص با استفاده از یک سوزن ریز، داروی بوتاکس را زیر سطح پوست تزریق می­کند. زمانی که ماده بوتاکس، روی غدد عرق تزریق شود، اعصاب قوی آن ناحیه فلج می‌شود. بوتاکس، اعصاب غدد عرق زیر بغل را مسدود می‌کند. معمولاً پزشک ماده بوتاکس را به صورت شبکه ای تزریق می­کند و نواحی تزریق تقریباً ۱-۲ سانتی متر از یکدیگر فاصله می­گیرند. قبل از تزریق بوتاکس  پزشک محل را با پماد موضعی بی حس می­کند.

به چه علت بدن عرق میکند؟

ژنتیک و ارثی بودن بعضی از عوامل در فرد میتواند علت تعریق بیش از حد در بدن باشد. هر چند که در بعضی از موارد هم عواملی مانند پر کاری تیروئید، پاراتیروئید و یا دیابت در بروز این عارضه سهیم باشند.

نحوه عملکرد بوتاکس زیر بغل

نحوه عملکرد بوتاکس زیر بغل

یکی از مهم ترین فواید بوتاکس، کاهش و کنترل تعریق زیر بغل است. هنگامی که دمای بدن بصورت طبیعی بالا میرود، در زیر بغل عصبی وجود دارد که سبب ترشح غده تعریق برای کاهش دمای بدن میشود. در افرادی که دارای تعرق بیش از حد در زیر بغل هستند، این فرایند بدون دلیل و بیش از حد اتفاق میفتد. تزریق بوتاکس به این نواحی باعث قطع و لمس شدن اعصاب فعال این قسمت از بدن شده و تعریق بیش از حد را کنترل مینماید.

در این روش، بوتاکس را به ۱۰ الی ۲۰ ناحیه مورد نظر از زیر بغل تزریق کرده و همچنین به دلیل بی حسی موضعی، درد خاصی در این نواحی حس نمیشود. بعد از گذشت چند روز از تزریق بوتاکس، میزان عرق کمتر میشود و بعد از مدتی بطور کامل این مشکل رفع میشود. اما باید این مورد را در نظر داشت که آثار بوتاکس مقطعی است و بعد از ۶ ماه به جلسات ترمیمی و تزریق مجدد نیاز است.

نکات مهم قبل از بوتاکس زیر بغل

برای آمادگی انجام این فرایند بطور معمول پزشکان از بیمار می خواهند که:

 • دو یا سه روز قبل از تزریق بوتاکس، از اصلاح زیر بغل، باید خودداری کنید.
 • داروهایی که بطور مداوم شبانه‌روز استفاده می‌کنید را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر در دوران بارداری و شیردهی هستید باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر نسبت به ماده بوتاکس حساسیت و آلرژی دارید، باید به پزشک اطلاع دهید.

مزایای تزریق بوتاکس زیر بغل

 • فرد میتواند به ادامه زندگی خود بدون نگرانی از تعریق شدید بپردازد.
 • فرد دیگر مبتلا به وسواس و نگرانی از بوی بد عرق خود نیست.
 • این نوع عمل معمولا بدون درد، انجام می شود.
 • نوعی جراحی غیر تهاجمی محسوب میشود، که کمترین عوارض جانبی را دارد.
 • این روش درمانی نسبتاً طولانی مدت است.

عوارض تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل

معمولی ترین عوارض تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل شامل:

 1. تعریق در نقاطی به غیر از زیر بغل.
 2. درد، تورم و سوزش ناحیه تزریق شده.
 3. خارش زیاد.
 4. درد و ضعف عضلانی در ناحیه تزریق بوتاکس.
 5. سفت شدن مفاصل.

ماندگاری بوتاکس

بطور معمول توقف تعریق نواحی مورد تزریق بوتاکس ۲ تا ۷ روز زمان میبرد. خشک شدن کامل ناحیه بوتاکس شده میتواند تا ۲ هفته طول بکشد. خشکی کامل زیر بغل ۴ الی ۶ ماه دوام دارد. این روش نسبت به تزریق بوتاکس دست و پا از زمان ماندگاری کمتری برخوردار است.

مزایا تزریق بوتاکس در زیر بغل چیست؟

مزایا تزریق بوتاکس زیر بغل چیست؟

مراقبت های بعد از بوتاکس

 1. انجام اپیلاسیون، موم و لیزر زیر بغل تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است.
 2. از حمام رفتن و شستن تا ۲۴ ساعت بپرهیزید.
 3. برای انجام فعالیت های ورزشی یا بدنسازی و مصرف دخانیات، با پزشک مربوطه مشورت کنید.
 4. برای کاهش تورم زیر بغل، بنا به توصیه پزشک از کمپرس یخ استفاده کنید.
 5. ایجاد سردرد بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس امری طبیعی است. میتوانید از انواع مسکن استفاده نمایید.
 6. برند بوتاکس تزریقی در کلینیک دکتر تهران بیوتی از بهترین برند های معتبر جهانی (دیسپورت ساخت کشور انگلستان، نورونوکس کره ای و کنیتوکس برنده درجه ۱ چینی) میباشد که بالاترین استانداردها و نشان سلامت FDA را دارند.

قیمت تزریق بوتاکس

در مراکز درمانی مختلف، بسته به میزان سطح درگیر تعریق، برند بوتاکس مورد استفاده و محل شهر زندگی شما، هزینه آن متفاوت است. البته این هزینه در مقایسه با درمان تعریق زیربغل افراد، هزینه چندانی نیست. در هر صورت شما میتوانید از طریق صفحه تماس با ما، مشاوره رایگان دریافت کنید و از آخرین قیمت این عمل اطلاع پیدا کنید.

سوالات متداول بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل، هر جلسه چقدر زمان میبرد؟

برای تزریق بوتاکس در این ناحیه حدود نیم ساعت وقت میبرد. اما اگر فرد بخواهد همزمان بوتاکس دست و پا را نیز باهم انجام دهد، زمان هر جلسه به یک و نیم ساعت افزایش پیدا میکند.

برای بوتاکس درمانی در ناحیه زیر بغل چند جلسه نیاز است؟

بطور کلی تنها با یک جلسه میتوان بوتاکس درمانی را انجام داد. اما برای تزریق مجدد بوتاکس به فاصله هر ۶ الی ۸ ماه یک‌بار باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

هزینه تزریق بوتاکس در قسمت زیر بغل چقدر است؟

هزینه این عمل به این عوامل بستگی دارد: میزان بوتاکس مصرفی، نوع ماده بوتاکس، ناحیه مورد درمان. برای هر دو بغل تقریبا حدود ۱۰۰ واحد نیاز است.