تزریق چربی لب ها برای فرم گرفتن و حجیم سازی

امروزه اصلاح فرم لب یکی از پر خواهان‌ترین عمل‌های زیبایی است. به همین خاطر، روش‌ها و متدهای زیادی برای اصلاح فرم لب در کلینیک‌های زیبایی متداول گشته‌اند. یکی از این روش‌ها، تزریق چربی به لب است. تزریق چربی لب، از آنجا که یک روش با عوارض کم و ماندگاری نسبتاً بالا است، طرفداران زیادی دارد. 

در این مقاله قصد داریم متد تزریق ژل به لب را بررسی کنیم. پس اگر شما هم قصد اصلاح فرم لب خود را دارید با ما همراه باشید.

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی لب در سه مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول مقدار مورد نیاز از چربی را از قسمت زیر شکم، پهلو، ران یا باسن متقاضی برداشت می‌کنند. برای این منظور از سوزن‌های بسیار ریزی استفاده می‌شود تا از آسیب رسیدن به بافت های چربی‌ جلوگیری شود.

در مرحله دوم چربی‌ها را در دستگاه سانتریفیوژ با سرعت بسیار بالا پاک‌سازی می‌کنند. تا سلول‌های آسیب‌دیده و مایعات اضافی آن جدا شود. در مرحله آخر چربی پاک‌سازی‌شده توسط سوزن‌های ریز، با فشار مناسب به لب تزریق می‌شود. تزریق چربی لب معمولاً به‌ اندازه‌ای ایجاد می‌شود که لب فرم مناسبی پیدا کند.

نحوه انجام فرایند تزریق چربی لب

تزریق چربی لب چه مزایایی دارد؟

از جمله مزایایی که این نوع عمل می تواند داشه باشد، عبارت است از:

 • به دلیل اینکه چربی تزریق شده به لب ها از سلول های خود زیباجوی است، کاملا فرایندی غیر تهاجمی و بی خطر است.
 • چربی تزریق شده امکان حرکت زیر پوست لب ها را ندارد.
 • بنا به نظر پزشک متخصص در هر دو بخش لب میتوان تزریق چربی را انجام داد.
 • تزریق چربی به ضخامت چربی زیر پوست لب می افزاید و باعث شادابی و جوانسازی لب ها میشود.
 • مقدار تزریقی داخل لب کاملا قابل کنترل است و بنا به نظر پزشک و فرد دارد.
 • ظرف زمان کوتاهی تاثیر این تزریق روی صورت کاملا قابل مشاهده است.
 • پایین بودن دوره نقاحت و استراحت بعد عمل.
 • در بانوانی که قصد خارج کردن چربی طی عمل ساکشن چربی دارند، همزمان می توانند عمل تزریق چربی به لب را نیز انجام دهند.
 • عمل تزریق چربی لب ها میتواند با عمل جراحی زیبایی بینی و پلک طی یک بیهوشی انجام شود.

مشکلات تزریق چربی لب چیست؟

عوارض تزریق چربی لب چیست؟

تزریق چربی لب مانند دیگر روش‌های زیبایی دارای محدودیت‌ها و عوارضی است. مهم‌ترین محدودیتی که این روش دارد، هزینه‌ی بالای آن است. از آنجا که پزشک باید چربی را از بدن خود بیمار استخراج کند، فرآیند و تجهیزاتی که در طول استخراج، پاک‌سازی و تزریق چربی لب استفاده می‌شود، هزینه‌زیادی در پی دارد. به همین خاطر خیلی از افراد این روش را ترجیح نمی‌دهند.

تزریق چربی به لب چه عوارضی دارد؟

تزریق چربی لب در کل یک روش کم عوارض است. اما درصورتی‌که پزشک معالج از تبحر کافی برخوردار نباشد، امکان بروز بعضی از عوارض ایجاد می‌شود. این عوارض می‌تواند به‌صورت التهاب و کبودی باشد که بعد از چند روز برطرف می‌شوند. اما درصورتی‌که تزریق اشتباه منجر به ایجاد ظاهر بدی در لب شود.

به طور کلی:

 • تا چند روز پس از تزریق چربی به لب، مقدار کمی تورم و درد بسیار طبیعی، اطراف لب باید وجود داشته باشد.
 • امکان وجود کبودی روی لب ها که تا چند روز بعد از بین میرود.
 • عدم تزریق مناسب توسط پزشکان و افراد غیر متخصص و مرتبط به این عمل احتمال دارد عواقب جبران ناپذیری را برای فرد به همراه آورد.
 • ایجاد تورم و کبودی در محلی که چربی تخلیه گردیده و هم در محلی که تزریق گردیده که به مرور زمان رفع میگردد.
 • با توجه به ساختار چربی فرد، ۴۰ الی ۵۰ درصد چربی تزریق شده به مرور زمان تا ۶ ماه بعد از عمل تحلیل میرود.
 • تزریق چربی نیز مانند سایر اعمال جراحی زیبایی درصدی احتمال عفونت دارد.

ماندگاری تزریق چربی لب

ماندگاری تزریق چربی به لب چقدر است؟

تزریق چربی لب علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، باعث برطرف شدن چین‌وچروک لب و احیای بافت‌های آن می‌شود. تزریق چربی لب یک روش با ماندگاری نسبتاً مناسبی است و معمولاً نتایج حاصل از آن تا ۵ الی ۶ ماه از بین نمی‌رود.

همچنین لازم به ذکر است که این روش قابل تمدید است و شما می‌توانید بعد از برطرف شدن عوارض هر وقت که تمایل داشتید به تمدید آن اقدام کنید.

قیمت تزریق چربی لب چگونه است؟

همان‌طور که گفته شد، تزریق چربی لب به خاطر فرآیندی که دارد و تجهیزاتی که در این فرآیند استفاده می‌شود، متدی پرهزینه است. معمولاً هزینه‌های تزریق چربی لب ۵ الی ۶ برابر تزریق ژل لب می‌باشد.

از آنجا که ماندگاری هر دو به یک اندازه است. اکثر افراد تمایل به تزریق ژل لب دارند. تزریق چربی لب از آنجا که از چربی خود بدن برای تزریق استفاده می‌شود. یک متد زیبایی نسبتاً بدون عوارض است که نتایج حاصل از آن ماندگاری نسبتاً خوبی دارد.

اما در انتخاب این متد باید به دو مسئله توجه کنید. اول آن‌که این روش هزینه‌ی نسبتاً بالایی دارد و مسئله دوم این است که این روش باید حتماً توسط پزشکی انجام شود که تجربه و تبحر کافی در این زمینه را داشته باشد.

هزینه تزریق چربی لب

مقایسه بین تزریق چربی به لب و تزریق ژل

در مورد اینکه تزریق چربی لب بهتر است یا تزریق ژل به لب، بستگی به نظر فرد، میزان هزینه و البته تجربه پزشک متخصص دارد. این دو نسبت به یکدیگر مزایا و معایبی دارند که به اختصار چند مورد آن را مرور میکنیم:

 1. با توجه به اینکه چربی از بدن خود زیباجو خارج گردیده و به لب ها تزریق میشود، ریسک عفونت پایین تری نسبت به ژل و فیلر دارد.
 2. تزریق چربی به لب، فرایندی دو مرحله ای است و زمان بیشتری نسبت به تزریق ژل که تک مرحله ای است، از متقاضی میگیرد.
 3. چربی از سلول های بدن است و کاملا غیر تهاجمی، پس نسبت به ژل مزیت پس نزدن بدن را دارد.
 4. امکان تحلیل رفتن حجم چربی نسبت به ژل بالاتر است.
 5. تزریق چربی بر روی لب ها کم هزینه تر است نسبت به تزریق ژل و فیلر به لب.
 6. ژل و فیلر ماندگاری و فرم بهتری به لب ها نسبت به چربی، میدهند.

تزریق چربی به لب یا تزریق ژل به لب

هزینه این خدمت نیز مانند سایر خدمات زیبایی بستگی به نقطه و ناحیه جغرافیای شما دارد. برای اطلاع دقیق از هزینه این جراحی و قیمت منصفانه تزریق چربی لب ها، با تیم تخصصی ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان به شما بدهند.

فرایند تزریق چربی به لب چگونه است؟

از آنجایی که چربی تزریق شده به لب ها، از سلول های چربی خود بیمار است، کاملا طبیعی و بی خطر میباشد. بدن این سلول ها را دریافت میکند و اصطلاحا چربی تزریق شده را پس نمیزند.

این تزریق معمولا زمان خاصی را از بیمار نمیگیرد و علاوه بر این موضوع، درد غیر قابل تحملی نیز ندارد. به همین جهت اصولا با بی حسی موضعی کل فرایند صورت میگیرد.

در این عمل، چربی بوسیله میله نازکی از داخل محل مناسب (بنا به تشخیص پزشک) خارج میگردد و به دستگاه سانتریفیوژ منتقل میشود. داخل دستگاه، چربی و غشای سلولی از هم جدا شده و چربی خالص و موثر از طریق سرنگ، به داخل لب زیباجو، تزریق میگردد.

فرایند تزریق چربی بر لب

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده، انتخاب پزشک حاذق و با تجربه، می تواند در اینکه آیا شما نیاز به تزریق چربی یا ژل دارید را، مشخص کند. کلینیک زیبایی دکتر تهران بیوتی ، با در دست داشتن پزشکان متخصص، می تواند خدمات بسیار ارزنده ای را به زیباجویان ارائه دهد.

سوالات متداول درباره تزریق چربی لب

هزینه تزریق چربی به لب چقدر است؟

هزینه این تزریق، بسته به ناحیه جغرافیایی و محل زندگی شما، تخصص پزشک و تجهیزات به کار رفته متفاوت است. بطور کلی در دکتر تهران بیوتی هزینه تزریق چربی ۲ الی ۳ میلیون تومان میباشد.

آیا تزریق چربی به لب دائمی است؟

چربی هر فرد با توجه به آناتومی خاص بدن وی، با سایر افراد متفاوت است، ولی بطور کلی چربی تزریق شده به لب ها به دلیل تحرک دائم لب، تا ۵۰ درصد امکان تحلیل دارد و باید بین ۶ تا ۱ سال پس از تزریق، اقدامات تزریق چربی ترمیمی صورت گیرد.

تزریق چربی لب چقدر طول میکشد؟

تزریق چربی به لب ها فرایند دو مرحله ای (برداشت چربی از بدن و ترانسفر چربی به لب ها) است. از لحاظ زمان معمولا بین ۱ تا ۲ ساعت و با بی حسی موضعی هم عمل برداشت، هم تزریق، زمان میرد.

تماس با ما