این روزها روش های متنوعی برای فرم دهی و زاویه دهی به صورت، وجود دارد. زاویه سازی فک با ژل و یا چربی یکی از راه هایی است که به صورت روز افزون در حال افزایش محبوبیت است.

با افزایش یا کاهش وزن، صورت، از نقاطی است که بسیار تحت تاثیر قرار گرفته. همین امر موجب شل شدن پوست از جمله غبغب می‌شود.

در اینجا چند روش پیش پای شما قرار دارد، انجام عمل های سخت و دردناک که هزینه های بالایی نیز دارند مانند لیفت صورت یا جراحی فک یا انتخاب زاویه سازی فک با چربی و یا ژل.

سلول های چربی سالم و زنده، بهترین راه برای زاویه سازی و فرم دهی به صورت می باشند. این روش، مزایا و معایب خود را دارد که بصورت کامل در این مطلب در مورد آن صحبت میکنیم.

زاویه سازی فک با چربی یا ژل؟

همانطور که گفته شد، ۲ راه برای زاویه سازی در ناحیه فک وجود دارد. هر کدام از آن ها دارای ویژگی و کاربردهای خاصی خود می باشند.

تفاوت زاویه سازی فک با ژل و چربی

 • زاویه سازی فک با ژل

فرم صورت به واسطه ژنتیک تشکیل می‌شود. تقریبا در چهره ۹۰ درصد افراد تناسب کامل وجود ندارد. از جمله: عقب بودن زیاد چانه، بیرون زدگی غبغب، نداشتن خط مرزی در فک. برطرف کردن تمامی این موارد، با زاویه سازی فک با ژل امکان پذیر می‌شود.

تزریق ژل در نقطه درست، از مواردی است که باید به آن توجه کافی بشود و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود. همچنین قبل از تزریق باید از متخصص زیبایی مشاوره گرفت که این کار به بهترین صورت انجام شود.

قسمت پایینی صورت در زیبایی نقش بسزایی دارد. یک خط فک خوش فرم در مردان و زنان زیبایی آنها را افزایش می‌دهد. مواد پرکننده تزریقی می‌توانند تغییر شکل در خط فک ایجاد کنند، بافت های نرم را بلند کرده و نسبت صورت را بهبود بخشند و به طور مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 • زاویه سازی فک با چربی

طی فرایند زاویه سازی فک با چربی (تزریق چربی به فک)، چربی از نواحی مختلفی مانند: شکم، پهلو، پشت، کمر و ران ها با برش خیلی ظریف بعد از تزریق مایع تامیسنت (ترکیب سرم، لیدوکائین و اپی نفرین) با دستگاه خارج می شود.

بعد از سانتریفیوژ و جداسازی چربی از خون، سرم در سرنگ هایی معمولا دو سی سی با سرسوزن ظریف داخل فک تزریق میگردد. علاوه بر این، مقدار چربی استخراج شده را میتوان برای تزریق به لب ها آماده سازی کرد که این بستگی به نظر پزشک و خود فرد دارد.

هر مقداری که عمل خالص سازی چربی بیشتر انجام شود، چربی خالص تر است و ماندگاری بالاتری دارد. عمل زاویه سازی و مادلینگ فک و صورت با چربی معمولا به علت حساسیت و نوع تزریق، ۲ الی ۳ ساعت به طول می انجامد.

عوارض زاویه سازی فک با چربی و ژل

عوارض زاویه سازی فک با چربی چیست؟

از جمله خطرات و معایبی که این عمل می تواند به همراه داشته باشد، عبارت است از:

 • احتمال کبودی و ورم بعد از زاویه سازی که به مرور زمان از بین میرود.
 • احتمال عفونت با درصد پایین البته به حساسیت بیمار نیز بستگی دارد.
 • تحلیل رفتن چربی به علت ساختار جذبی بودن چربی که معمولا طی زمان طولانی بین ۴۰ الی ۵۰ درصد می باشد.
 • ناقرینگی و ورم نامتقارن که با ماساژ و مراجعه بعدی بیمار به پزشک جراح متخصص این مشکل رفع می گردد.
 • درد و احساس فشار حین تزریق چربی.

عوارض ایجاد زاویه در فک با ژل

متاسفانه امروزه کسانی هستند که بدون داشتن علم کافی در این زمینه فعالیت می‌کنند همین امر موجب عدم تقارن یا ورم های غیر عادی بد فرم شدن صورت و مواردی از این قبیل می‌شود.

انتخاب فیلر نامرغوب و بی کیفیت. اکنون با افزایش برند های متفرقه که در زمینه تولید محصولات زیبایی فعالیت دارند خسارت های زیادی به وجود می‌آید که کنترل و درمان آن اگرچه امکان پذیر است ولی به هیچ وجه نمی‌ارزد.

از عوارض احتمالی مصرف این ژل ها: ایجاد حساسیت و پس زدن ژل توسط صورت است که در این صورت حتما باید ژل را تخلیه کنند و منتظر بهبود یافتن جای آن شوند که در برخی افراد احتمال ماندگاری جای این زخم ها وجود دارد.

مزایای زاویه سازی فک با ژل و چربی

مزایای زاویه سازی فک با ژل و چربی

 • در زاویه سازی فک با ژل هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد.
 • ماندگاری کوتاه مدت باعث می‌شود در صورت بروز مشکلاتی مانند عدم تقارن و … آن را تخلیه کرد و در غیر این صورت بعد از مدتی جذب می‌شود.

مدت زمان زاویه سازی فک با ژل کوتاه است و نیازی به بیهوشی یا بی حسی شدید ندارد. همچنین از مزایای تزریق چربی، عبارت است از:

 • مادلینگ و زاویه سازی فک با چربی، ماندگاری بین ۴۰ الی ۵۰ درصدی دارد.
 • بدون اعمال جراحی و جای بخیه روی صورت
 • نتایج درخشان برای جوانسازی فک و صورت
 • کم هزینه تر بودن نسبت به ژل و فیلر
 • پایین تر بودن ریسک عفونت نسبت به ژل و فیلر؛ دلیل آن هم بافت زنده و خودی چربی زیباجو است. البته در حال حاضر ژل و فیلر برندهای معروف، از ریسک عفونت بسیار پایینی برخوردار می باشد.
 • جوان سازی پوست در قسمت تزریق شده
 • دوره نقاهت و ریکاوری پایین؛ به نحوی که بیمار میتواند به کار ها و فعالیت روزمره خود از فردای عمل رسیدگی کند.
 • قابل انجام به صورت سرپایی با بی حسی و بدون بیهوشی، البته اگر زیباجو انجام عمل با بیهوشی را درخواست نماید، این مورد نیز قابل انجام می باشد.

روش های زاویه سازی فک با ژل

روش های زاویه سازی فک با ژل و فواید آن

تزریق ژل و پرکننده های پوستی یا فیلر (تزریق اسید هیالورونیک)، در محل های مختلف برای ایجاد زاویه سازی فک با ژل انجام می‌شود. اسید هیالورونیک به طور معمول در بدن وجود دارد و فعالیت آن بیشتر در سلول های پوست می‌باشد.

کمبود آن در بدن موجب کمبود الاستین و کلاژن خواهد ش.د که نیاز به این دو در پوست بسیار واضح و مشخص است. در زاویه سازی فک با ژل در نواحی پایینی صورت، می‌توان این نقاط را حجیم تر و زاویه مناسب فرم صورت را ایجاد کرد تا بین لب و بینی و پیشانی و چشم ها همه تناسب ایده آل به وجود بیاید.

همچنین تزریق این فیلرها به آبرسانی و در واقع هیدراته شدن پوست کمک می‌کند و این کار در نهایت باعث هیدراته شدن سلول های پوست و تأمین غذای مورد نیاز سلول خواهد شد. همچنین مواد لازم و مورد نیاز سلول های پوست را تامین می‌کند.

 قیمت و هزینه زاویه سازی فک

 قیمت زاویه سازی فک

هزینه این عمل با توجه به مکان جغرافیایی شخص، هزینه های بی حسی و بیهوشی و تخصص پزشک متغییر است. اما شما میتوانید با مراجعه به صفحه تماس با ما، مشاوره کاملا رایگان و تخصصی را دریافت کنید.

نتیجه گیری

زاویه سازی فک با ژل از روش های ساده و ارزانی است که توسط متخصصان زیبایی در دکتر تهران بیوتی انجام می‌شود. در این روش احتمال عوارض جانبی کم بوده و نتیجه خوبی را نیز در تناسب بین اجزا صورت به وجود می‌آورد.

استفاده از ژل های مرغوب مانند ژوویدرم برای این کار توصیه می‌شود چرا که به تولید الاستین و کلاژن در پوست کمک می‌کند و پوست را درخشان و زیبا خواهد کرد.

تماس با ما