close-up-fresh-bouquet_1098-2712

تزریق ژل چانه ، راهی برای داشتن چهره‌ای زیباتر می‌باشد. یکی از شاخص‌های زیبایی چهره، داشتن فک و چانه‌ای زیبا و متناسب با سایر اجزا صورت می‌باشد.

در چنین شرایطی سایر زیبایی‌های صورت نیز بیشتر به چشم می‌آید. استفاده از ژل چانه یک روش غیرتهاجمی محسوب می‌شود چرا که نیاز به جراحی ندارد. لذا می‌توان در مدت کوتاهی این کار را در مطب انجام داد.

برجستگی و خوش فرم بودن چانه تاثیر بسزایی در زیبایی افراد دارد. برای جلو آوردن چانه راه های مختلفی وجود دارد؛ مانند تزریق چربی به چانه، جلو آوردن چانه به وسیله پروتز و تزریق ژل به چانه.

تزریق ژل چانه چگونه انجام می شود؟

تزریق ژل چانه اصولا با سرنگ های مخصوص (کانول) انجام می شود و مقدار مشخصی ژل (به سی سی) از طریق سرنگ به بافت عقب رفته چانه، تزریق می شود.

روش انجام تزریق ژل چانه و میزان ماندگاری آن

بصورت ایده آل اگر خطی عمودی از لب پایینی شما به سمت چانه رسم شود، باید چانه را در پایین ترین نقطه قطع کند. در این صورت چانه شما بهترین تناسب را با سایر اعضای صورت پیدا می کند. کیفیت و برند ژل تزریقی تاثیر بسزایی در میزان تحلیل ژل در چانه و میزان ماندگاری آن دارد.

ماندگاری ژل چانه چقدر است؟

ماندگاری ژل چانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد برای هر فرد متفاوت می باشد. بطور کلی، بازه زمانی ۹ تا ۱۸ ماه را به عنوان ماندگاری تزریق ژل چانه بیان می‌کنند.

پس از این مدت ممکن است به تمدید و تزریق مجدد ژل نیاز شود. اما استفاده از ژل با کیفیت می‌تواند در افزایش این مدت‌زمان تاثیرگذار باشد. همچنین میزان جذب ژل تزریق شده در هر شخص با شخص دیگر متفاوت است.

در گذشته از ژل‌هایی دائمی استفاده می‌شد که پس از مدتی با توجه به عوارض بسیار زیاد این نوع ژل‌ها امروزه توصیه به استفاده از این ژل‌ها نمی‌شود.

برای تزریق ژل چانه از چه ماده‌ای استفاده می‌شود؟

این فرایند معمولا به کمک ماده‌ای به نام ژل هیالورونیک اسید انجام می‌شود. این ماده در بدن خود انسان موجود است و تزریق آن سبب بروز مشکل نخواهد شد. گاهی اوقات نیز برای تزریق ژل چانه از چربی خود بدن انسان استفاده می‌شود.

علائم عفونت در تزریق ژل چانه

علائم عفونت و عوارض تزریق ژل چانه

برای تزریق ژل چانه نیازی به جراحی و بی‌هوشی نمی‌باشد. لذا عوارض بسیار کمی را برای این عمل زیبایی گزارش داده‌اند. اما خب بد نیست نگاهی گذرا به این عوارض داشته باشیم و نکته مهم این است که در صورت وقوع این عوارض زیاد نگران نباشیم.

چرا که اکثر این عوارض کاملا موقتی هستند و حداکثر یک روز پس از تزریق ژل این عوارض نیز برطرف خواهند شد. از جمله عوارض شایع این فرایند، عبارت است از:

 1. ایجاد کبودی و قرمز شدن در ناحیه تزریق. 
 2. ایجاد توده‌های زیرپوستی.
 3. امکان ایجاد حالت گلوله گلوله فیلر زیر پوست وجود دارد.
 4. تورم و کبودی امری طبیعی است و پس از مدتی کاملا از بین می رود.
 5. در صورتی که عمل در محل غیرمناسب و توسط فرد بی تجربه انجام شود، امکان تجمع خون زیر پوست وجود دارد.
 6. به دلیل زاویه حاده ای که چانه دارد، امکان از بین رفتن ۳۰ الی ۴۰ درصد ژل تزریق شده، طی مدت زمان طولانی وجود دارد.
 7. عموما اکثر عوارض تزریق ژل چانه بعد از چند روز از بین می رود.

مزایا و معایب تزریق ژل چانه چیست

مزایای تزریق ژل چانه چیست؟

از مهم‌ترین مزایای که این نوع عمل غیرتهاجمی می تواند داشته باشد، عبارت است از:

 • مدت زمان کم برای انجام تزریق که باعث می‌شود خیلی زود به نتیجه برسیم. 
 • تقویت اعتماد به نفس. 
 • همچنین رفع مشکل عقب بودن چانه در بعضی موارد اشاره کرد.
 • بهبود چین و چروک اطراف چانه.
 • ایجاد چانه بسیار جذاب و متعادل با صورت.
 • رفع مسئله عقب بودن چانه.
 • فرایندی کاملا با بی حسی و بدون عوارض بیهوشی.

قیمت و هزینه تزریق ژل چانه

هزینه تزریق ژل چانه چقدر است؟

هزینه تزریق ژل چانه به موارد مختلفی از جمله میزان ژل مورد نیاز تجربه و تخصص پزشک  نوع ژل بکار گرفته شده و مدت زمانی که انجام تزریق ژل طول می‌کشد بستگی دارد.

معمولا پزشک در جلسه مشاوره پس از معاینه چانه شخص اطلاعات کاملی در مورد هزینه را به شخص ارائه می‌دهد. در اکثر مواردی که طرح درمان تزریق ژل چانه برایشان انتخاب می‌شود.

معمولا تزریق یک سی‌سی ژل به چانه انجام می‌شود. اگر بیشتر از این مقدار ژل مورد استفاده قرار بگیرد قاعدتا هزینه بیشتر می‌شود و اگر کمتر از این مقدار باشد هزینه کمتر می‌شود.

جلو آوردن چانه با ژل و چربی یا پروتز چانه؟

به طور کلی سه راه برای جلو آوردن چانه و فرم دهی به آن وجود دارد که پیش رو آن ها را با هم مقایسه کردیم.

 1. پروتز چانه شاید بهترین و موثرترین راه برای هماهنگ کردن چانه با سایر اعضای صورت است. در این روش با بیهوشی و انجام عمل جراحی از داخل دهان، پروتز متناسب فرد داخل چانه قرار داده می شود و باعث جلو آمدن چانه می شود.
 2. روش بعدی، تزریق چربی به چانه است که بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی صورت می گیرد. این روش کاملا غیرتهاجمی بوده و از سلول های چربی خود بدن به چانه تزریق می شود. اما نکته ای که حائز اهمیت است نتیجه کار است که با توجه به زاویه زیاد چانه، بیشتر چربی تزریقی تحلیل و جذب بدن می شود.
 3. در انتها نیز روش تزریق ژل چانه را داریم که با بی حسی موضعی صورت می گیرد و میزان تحلیل و دفرمه شدن آن مانند چربی نیست.

انواع روش های جلو آوردن چانه

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

این عمل مراقبت‌های خاصی بعد از تزریق نیاز ندارد و معمولا بعد از چند ساعت یا نهایتا یک روز شخص می‌تواند به روال عادی زندگی خود برگردد. دوره نقاهت این عمل در برابر عمل‌هایی که نیاز به جراحی دارند بسیار ناچیز است.

معمولا پزشک برای جلوگیری از تورم و کبودی توصیه به استفاده از کمپرس یخ در ساعات اولیه پس از تزریق ژل می‌کند. همچنین توصیه می‌شود به جای استفاده از مواد آرایشی برای صورت از کرم‌های مخصوص رفع کبودی استفاده شود تا همان عوارض بسیار اندک تزریق ژل چانه نیز خیلی زود از بین بروند.

جمع بندی

با توجه به موارد گفته شده در ارتباط با تزریق ژل چانه، کلینیک زیبایی دکتر تهران بیوتی با در دست داشتن سال ها تجربه بر روی انواع عمل های تهاجمی و غیرتهاجمی زیبایی، می تواند خدمات بسیار ارزشمندی را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

تماس با ما