تزریق ژل گونه برای برجسته سازی آن

تزریق ژل گونه یکی از راه های برجسته کردن و فرم دهی به گونه هاست که این روز ها طرفداران بسیاری دارد. گونه برای زیبایی در صورت نقش بسیار مهمی را ایفا میکند. افتادگی و صاف بودن گونه ها میتواند در چهره شما تاثیر بگذارد. همانطور که خوش فرم بودن آن ها باعث جذابیت و شادابی چهره میشود.

تزریق ژل گونه به چه صورتی انجام می شود؟

یکی از عوارض پیر شدن، کاهش ساخت کلاژن و الاستین است. کاهش این دو ماده در بدن باعث ایجاد چین‌وچروک و پیر شدن پوست می‌شود. این امر برای خیلی از افراد ترسناک و دلهره‌آور است.

ازاین‌رو، پزشکان زیبایی در صدد هستند تا با انجام بعضی روش‌ها این عارضه را درمان کنند.یکی از روش‌های بروز که برای این منظور خیلی مورد استقبال قرار گرفته است. تزریق ژل گونه است.

تزریق ژل به هر قسمت صورت و مقدار ژل تزریقی بسته به نظر زیباجو و پزشک دارد. پس از حضور فرد در جلسه مشاوره رایگان و ارائه خواسته ها و انتظارات، تزریق آغاز میگردد. شایان ذکر است، فرایند تزریق ژل گونه، به صورت کاملا سرپایی قابل انجام است.

نحوه انجام تزریق ژل گونه و مقایسه آن با تزریق چربی

به این معنی که نیازی به بیهوشی نیست و این عمل با بی حسی بسیار ساده قابل انجام است و درد خاصی ندارد. پس از بی حس کردن ناحیه مد نظر، پزشک با سوزن تزریق مخصوص ژل هیالورونیک، مقدار ژل مورد نیاز را به محل علامت گذاری شده وارد میکند. تمام فرایند، بیش از ۲ ساعت زمان نمیبرد و فرد میتواند بلافاصله پس از تزریق، به کارهای روزمره خود رسیدگی کند.

 تزریق چربی به گونه بهتر است یا ژل؟

قبل از این که به نحوه انجام تزریق ژل به گونه ها و صورت بپردازیم، دانستن مقایسه بین تزریق چربی گونه و تزریق فیلر به آن خالی از لطف نیست. مقایسه ما صرفا جنبه علمی دارد و هر کدام از تزریق ژل و چربی، مزایا و معایب مربوط به خود را دارند که بعد تر به آن ها میپردازیم:

 1. تزریق ژل نسبت به چربی به مراتب زمان کمتری به خود اختصاص میدهد و فرد راحت تر عمل را انجام میدهد. تزریق چربی فرایندی سه مرحله ای است (کشیدن چربی از نواحی مورد نظر، جداسازی چربی خالص در دستگاه مخصوص و تزریق چربی به ناحیه مد نظر) و در مقایسه با تزریق ژل، زمان بیشتری به خود اختصاص میدهد.
 2. با توجه به اینکه چربی از خود بدن فرد است، نسبت به تزریق ژل امکان عقونت پایین تری دارد. البته ژل هیالورونیک اسید نیز به دلیل بافت همبند داخل بدن، کاملا از جنس خود بدن است و عفونتی بوجود نمی آورد.
 3. ژل هیالورونیک به دلیل بافت بهتر نسبت به چربی، امکان تنظیم و فرم دهی بیشتری به جراح میدهد.
 4. چربی تزریق شده به بافت بدلیل جنس چربی، بین ۴۰ تا ۵۰ درصد امکان تحلیل پس از ۶ ماه را دارد. در مقابل ژل و فیلر درصد پایداری بسیار بالاتری نسبت به چربی دارند.
 5. تزریق چربی به صورت از لحاظ هزینه کمی ارزان تر از تزریق ژل است.
 6. دوره نقاهت هر دو تقریبا به یک اندازه میباشد و از این لحاظ برتری خاصی نسبت به هم ندارند.

مقایسه تزریق ژل گونه و تزریق چربی

۸ نکته مهم در تزریق ژل به گونه ها

 1. مقدار تزریق ژل به لب و گونه ها کاملا قابل کنترل است. برخی مواقع که افراد غیر متخصص اقدام به تزریق ژل صورت میکنند، به دلیل نداشتن دانش و تجربه کافی، اقدام به برجسته سازی غیر معمول صورت میکنند.
 2. توصیه میشود که تزریق ژل گونه به مرور زمان و در چند جلسه انجام شود. چرا که امکان کنترل بر میزان فیلر تزریقی و افزایش حجم دلخواه و به مرور زمان میباشد.
 3. حتما تا چند هفته قبل و بعد از تزریق ژل گونه ها از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 4. از مصرف دارو های ضد انعقاد خون قبل و بعد از تزریق فیلر به صورت خودداری کنید.
 5. جنس ژل و برند آن بسیار مهم میباشد. در انتخاب جنس ژل و فیلر دقت و وسواس زیادی به خرج دهید و بخاطر هزینه کم تر، سلامتی خود را به خطر نیندازید.
 6. ماندگاری ژل به صورت حدود ۶ تا ۱۲ ماه است ولی در نواحی مانند لب ها که تحرک بیشتری دارند نسبت به گونه ها، ماندگاری فیلر کمتر است.
 7. عمل تزریق ژل دوره ریکاوری بسیار کمی دارد و به دلیل عدم بیهوشی، عوارض دارو های بیهوشی را با خود به همراه ندارد.
 8. از مصرف دارو هایی مانند آسپرین و ویتامین ای که کبودی و تورم را تشدید میکنند، بپرهیزید.

فواید تزریق فیلر به گونه چیست؟

مزایا تزریق ژل گونه ها

 • تاثیر برجسته سازی گونه ها در زیبایی افراد غیر قابل انکار است.
 • زمان نقاهت بسیار کوتاهی دارد و فرد میتواند به سرعت به کار های روزمره خود رسیدگی کند.
 • این تزریق باعث کاهش چین و چروک صورت میشود، به این صورت که هیالورونیک ژل سبب جذب آب زیر پوست شده و عمل آبرسانی را به بهترین نحو انجام میدهد.
 • تاثیر بسیار زیاد در جذابیت و اعتماد به نفس زیباجو دارد.
 • نتایج مثبت این تزریق، بلافاصله پس از تزریق فیلر به گونه قابل مشاهده است.
 • احتمال بروز بیماری های آلرژیک در این روش بسیار پایین است.

معایب تزریق ژل گونه چه مواردی می باشد؟

معایب و عوارض تزریق ژل گونه

 • در صورتیکه این عمل در مراکز غیر معتبر انجام شود، میتواند صدمات بدی به صورت شما بزند. حتما دکتر متخصص باید این تزریق را طبق اصول انجام دهد.
 • فیلر و ژلی که تزریق میشود، باید حتما استاندارد های معتبر داخلی و بین المللی را داشته باشد.
 • قیمت نسبتا بالاتر نسبت به چربی که از خود فرد کشیده میشود.
 • عوارض اندک مانند کبودی و تورم که پس از چند روز از بین میرود.

قیمت تزریق ژل گونه به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل تاثیرگذار در قیمت تزریق ژل گونه

هزینه این عمل با توجه به میزان ژل تزریقی و جلسات مورد نیاز، برند فیلر مورد استفاده، تخصص پزشک و مرکز درمانی متفاوت است. جهت مشاوره و دریافت آخرین قیمت تزریق ژل در سال ۹۹ با دکتر تهران بیوتی تماس بگیرید.

کلینیک زیبایی دکتر تهران بیوتی با داشتن تجربه بیش از ۲۰ سال در انواع عمل های تهاجمی و غیرتهاجمی زیبایی، می تواند خدمات بسیار ارزشمندی را در اختیار زیباجویان قرار دهد.

تماس با ما