عمل بینی و جراحی بینی

تغییر شکل بینی بعد از عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی یکی از هیجان انگیزترین اتفاقاتی است که در زندگی هر فردی رخ می‌دهد. بی قرار و بی تاب می‌شویم تا ببینیم ظاهرمان چه شکلی می‌شود؟ چه مدت بعد از عمل، فرم بینی مشخص می‌شود؟ مُدام آینه به دست این روزها را می‌شماریم به امید آنکه روزی با خیال آسوده و افتخار و خوشحالی، چهره زیبای خود را ببینیم.

افراد دوست دارند بلافاصله بعد از عمل فرم نهایی بینی خود را ببینند. بعد از عمل بینی، فرد وارد دوره نقاهت می‌شود و در این مرحله تغییراتی در بینی رخ می‌دهد. تغییر شکل بینی، مرحله به مرحله صورت می‌گیرد و طی این مدت باید هم صبر و حوصله خود را بیشتر کنیم و هم مراقبت و نکات خاصی را در نظر داشته باشیم تا به مشکل برنخوریم و به آن فرم دلخواهمان برسیم.

قبل و بعد عمل بینی

تغییر شکل بینی بلافاصله بعد از عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی با برش و زخم همراه است و بعد از عمل به دلیل برش‌های ایجاد شده در پوست بینی و تیغه بینی، کبودی و ورم در روزهای اولیه شدید می‌باشد. در این مدت فقط باید استراحت کنید و مدام با نگاه کردن به آینه خود را ناامید نکنید. به پزشک خود ایمان داشته باشید و با صبر و حوصله مراقب خودتان باشید. نگران نباشید متورم شدن بینی بعد از عمل کاملاً طبیعی است که همین متورم شدن برای بهبودی لازم است.

افراد با بینی گوشتی، ورم بیشتری تجربه می‌کنند که البته ورم‌های شدید حاصل از عمل بینی گوشتی هم بعد از دو ماه برطرف می‌شوند.

تغییر شکل بینی یک هفته بعد از جراحی بینی

در هفته اول بعد از جراحی بینی، علائمی مانند ورم، کبودی و قرمزی دور چشم‌ها و حتی گونه‌ها مشاهده می‌شود. حتی ممکن است لب‌ها و گونه‌ها هم به کبودی و ورم دچار شوند. اما این وضعیت کاملاً طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. برای هر فردی این میزان تورم و کبودی فرق می‌کند و بستگی به نوع جراحی و جراح دارد. برای محافظت از بینی، از آتل بانداژ استفاده می‌شود تا طی این یک هفته بینی دست نخورده بماند. پس از یک هفته به پزشک مراجعه می‌کنید و گچ بینی برداشته می‌شود همچنین تامپون از بینی خارج شده و به جای آن از چسب استفاده می‌شود. اگر لازم باشد بخیه‌ها کشیده می‌شوند. یک هفته بعد از عمل زیبایی بینی، هنوز فرم نهایی واضح نخواهد بود اما اگر قبلاً بینی قوز یا برآمدگی داشته است، در این مرحله تغییرات تا حد زیادی مشخص می‌باشد.

تغییر شکل بینی دو هفته بعد از عمل بینی

دو هفته بعد از عمل زیبایی بینی، کبودی دور‌ چشم‌ها تا حد زیادی محو می‌شوند و میزان ورم کاهش می‌یابد. در این مرحله بیمار با محو شدن کبودی خوشحال می‌شود اما همچنان برایش سوال است که چرا ورم نخوابیده است؟ البته باید در نظر داشته باشیم که رفع ورم نسبت به کبودی مدت زمان بیشتری طول می‌کشد.

نتیجه عمل زیبایی بینی

تغییرات بینی یک ماه بعد از رینوپلاستی

یک ماه پس از عمل زیبایی بینی، مانند رینوپلاستی یا غیر از آن، به دلیل چسب زدن ورم بینی تا حد زیادی کاهش یافته و این مورد برای بیمار کاملاَ قابل مشاهده خواهد بود. فقط یک شبه‌ ممکن است برای بعضی از افراد پیش آید، اینکه تصور می‌کنند بینی کج شده و جراحی به خوبی صورت نگرفته است در حالی که اینطور نیست. چون حین جراحی، پزشک پوست را برش می‌دهد و از غضروف جدا می‌کند تا بتواند استخوان و غضروف را شکل دهد. پس از اتمام، پوست را روی بینی برمی‌گرداند تا به استخوان بچسبد بنابراین یک مقدار فضای خالی بین استخوان و پوست حاصل می‌شود که موجب تورم می‌گردد. با چسب زدن پوست به استخوان می‌چسبد و ورم برطرف می‌شود. اما فروکش کردن ورم به صورت یکنواخت رخ نمی‌دهد و بعضی نقاط ممکن است هنوز ورم داشته باشند بنابراین نگران کج شدن نباشید چرا که بعد از خوابیدن ورم، بینی به حالت نرمال می‌رسد.

تغییر شکل بینی سه ماه بعد از عمل زیبایی بینی

سه ماه بعد از عمل زیبایی بینی، تورم کاهش چشمگیری داشته و تغییرات بینی، قابل مشاهده‌تر خواهند بود. اما بعضی افراد تصور می‌کنند که در این مرحله دیگر بینی به شکل نهایی خودش رسیده و نیازی به چسب زدن نمی‌باشد در حالی که اشتباه است و بهتر است تا ماه پنجم شب‌ها چسب زده شود. معمولاً از ماه سوم به بعد دیگر نیازی به ماساژ و تزریق نمی‌باشد که باز هم به تشخیص پزشک بستگی دارد.

تاثیر عمل زیبایی بینی

 تغییرات بینی 6 ماه بعد از عمل زیبایی بینی

در این مرحله ورم مشاهده نمی‌شود و تغییرات بینی به صورت کاملاً واضح دیده می‌شود. دیگر می‌توانید با خیال راحت به آینه نگاه کنید و از ظرافت و تقارنی که در بینی خود می‌بینید لذت ببرید. در این مرحله کاهش ورم تمام نشده ولی به صورت نامحسوس ادامه دارد. معمولاً بعد از 6 ماه دیگر نیازی به ویزیت نیست مگر در مواقع ضروری.

اگر قصد عمل زیبایی بینی دارید، در انتخاب جراح دقت زیادی خرج دهید. پزشک خوب کسی است که در تمام مراحل تغییر شکل بعد از عمل زیبایی بینی، مراقب بیمارش باشد و او را همراهی کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا