عمل بینی و جراحی بینی

تمام نتایج ممکن عمل بینی گوشتی

نتیجه عمل بینی قطعا مهم ترین چیزی است که داوطلبان این جراحی به آن فکر می کنند. این که بینی آن ها به چه شکل درخواهد آمد و چهره آن ها با این فرم جدید بینی چه شکلی خواهد بود یکی از رازآلود ترین و شاید نگران کننده ترین سوالات درباره عمل بینی است. درباره عمل بینی گوشتی همین قضیه به شکل شدیدتری برقرار است. چرا که نتیجه عمل بینی گوشتی همیشه مورد تردید افراد بوده است. این باور که عمل بینی گوشتی نمی تواند موق باشد برای مدت زیادی وجود داشته است و تحت تاثیر این باور خیلی از افرادی که بینی این فرمی داشته اند از انجام جراحی منصرف شده اند.

با در نظر گرفتن این موارد در این مقاله می خواهیم تمام نتایجی که ممکن است از عمل بینی گوشتی حاصل شود را با یکدیگر بررسی کنیم و ببینیم احتمال عدم موفقیت آن چقدر است و در صورت عدم موفقیت عمل بینی گوشتی بینی به چه شکل در خواهد آمد.

نتیجه ایده آل از عمل بینی گوشتی چیست؟

اول از همه می خواهیم بدانیم یک عمل بینی گوشتی که به شکل اصولی انجام شود و همه نکات لازم از سوی جراح و داوطلب در آن رعایت شود چه نتیجه ای در پی خواهد داشت و بینی بعد از این جراحی به چه شکل درخواهد آمد.

عمل بینی گوشتی

همانطور که احتمالا از مقاله های پیشین می دانید بینی های گوشتی معمولا پوست ضخیمی دارند و نوک بینی و پره های بینی آنها بزرگ است. برای عمل این فرم از بینی ها معمولا مدل طبیعی انتخاب می شود. نتیجه جراحی بینی یا عمل رینوپلاستی به مدل طبیعی یک بینی متناسب با صورت و متقارن خواهد بود که کاملا جلوه جدیدی به چهره می بخشد. از آنجایی که افرادی که این مدل را انتخاب می کنند بینی آنها بسیار نامتناسب است، جراحی بینی طبیعی برای این افراد تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت. بینی های گوشتی که نوک بزرگ و پره های پهن دارند بعد از عمل بینی گوشتی تا حد ممکن کوچک می شوند و با ابعاد چهره به تناسب می رسند. همچنین نوک بینی به شکلی در می آید که زیاده از حد بزرگ به نظر نرسد.

بنابراین نتیجه ایده آل عمل بینی گوشتی یک بینی متناسب شده و طبیعی است که جلوه جدید و زیبایی به چهره می بخشد.

نتیجه عمل بینی گوشتی در صورت عدم موفقیت چیست؟

در حقیقت در صورت عدم موفقیت جراحی بینی گوشتی حالات مختلفی ممکن است اتفاق بیافتد. این بستگی به اشتباهی دارد که در فرآیند جراحی رخ داده است یا تصمیم اشتباهی که برای جراحی گرفته شده است. در ادامه برخی مشکلاتی که ممکن است بر اثر جراحی بینی های گوشتی رخ دهد را نام می بریم.

نتیجه عمل بینی گوشتی

ایجاد اختلال در خونرسانی و بی حسی بینی

یکی از اتفاقاتی که ممکن است بر اثر اشتباه و ضعف عملکرد در عمل بینی گوشتی پدید آید، ایجاد اختلال در خونرسانی بینی و به خصوص پوست بینی و بی حس شدن پوست بینی است. همانطور که از پیش نیز گفته شده بود پوست بینی یکی از اعضای حساس بینی است. اهمیت این عضو در عمل بینی گوشتی بسیار بیشتر است زیرا پوست بینی های گوشتی ضخیم تر است و غدد چربی بیشتری دارد. در طی جراحی ممکن است به خاطر برداشتن مقداری از غدد چربی یا اشتباه در برش ها و موارد دیگر به اعصاب پوست آسیب رسانده شود یا خونریزی بیش از حد رخ دهد. این موارد می تواند باعث بی حس شدن بینی بعد از جراحی شود.

برگشت فرم بینی بعد از جراحی

این مورد یکی از معروف ترین عوارضی است که می تواند بر اثر جراحی بینی گوشتی پدید آید. این همان عارضه ای است که به باور اکثریت افراد بعد از عمل بینی گوشتی رخ می دهد. بینی گوشتی ساختار ضعیفی دارد و معمولا به خودی خود توان تحمل تغییرات اعمال شده در جراحی را ندارد. بنابراین معمولا تا مدت ها قبل بینی گوشتی بعد از جراحی فرم خود را از دست می داد و به اصطلاح عمل بینی گوشتی کاملا برگشت پذیر بود. در واقع هنوز هم در صورتی که روش های مناسب به کار گرفته نشود امکان بروز این عارضه وجود دارد. ولی در صورتی که از روش های جدید بهره برده شود و ساختمان بینی به اندازه کافی تقویت شود این اتفاق رخ نمی دهد.

نتیجه جراحی بینی گوشتی

بروز فرم ناهنجار در بینی

یکی از بدترین نتایجی که در عمل بینی های گوشتی می تواند رخ دهد این مورد است. علت آن نیز اصرار بر ایجاد فرم فانتزی در بینی های گوشتی است. فرم فانتزی فرمی نیست که بتوان روی بینی های گوشتی پیاده کرد و در صورتی که عمل زیبایی بینی به این شکل انجام شود ممکن است در ناحیه پل بینی اشکالی از ناهنجاری پدید بیاید و بینی فرمی زشت به خود بگیرد.

برای کسب بهترین نتیجه از عمل بینی گوشتی چه کنیم؟

برای اینکه بتوانید نتیجه ایده آل خود را از عمل بینی گوشتی خود بگیرید باید ابتدا اطلاع داشته باشید که نمی توان هر فرمی را روی بینی های گوشتی اعمال کرد. مدل طبیعی معمولا بهترین انتخاب برای عمل بینی های گوشتی است. نکته کلیدی دیگر برای موفقیت عمل بینی گوشتی سپردن جراحی به یک جراح خبره است. کلینیک دکتر بیوتی بهترین جراحان را در زمینه جراحی بینی گوشتی در اختیار دارد. برای اطلاع بیشتر درباره بینی گوشتی و دیگر فرم ها و مدل های جراحی به مجله زیبایی ما سری بزنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا