بینی گوشتیجراحی زیبایی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی یکی از انواع جراحی بینی می باشد که بر روی بینی های گوشتی انجام می شود، این نوع بینی دارای پوست ضخیم، غضروف و استخوان ضعیف است. روش های قدیمی این عمل تاثیر مثبتی در نتیجه عمل بینی گوشتی نداشته اند زیرا با تراشیدن غضروف ها و نازک کردن پوست بینی مجدد با گذشت زمان دماغ به فرم و حالت قبل باز می گشت. اگر شما هم جز افرادی هستید که بینی گوشتی دارند و می خواهید بدانید آیا پس از جراحی ، بینی گوشتی باز می گردد و نحوه عمل چکونه است این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

چگونه بفهمیم بینی مان گوشتی است؟

خوشبختانه ، پزشکان مشخصه هایی را معرفی کرده اند که می تواند به ما با زبانی ساده در تشخیص استخوانی یا گوشتی بودن بینی مان کمک کند. بینی گوشتی به داشتن پوست ضخیم ، منافذ باز و غدد چربی فراوان و ساختار غضروفی ضعیف ، شهرت دارد. در این نوع بینی ، پره ها اغلب باز بوده و بینی پهن است.اگر این مشخصه ها در مورد بینی شما صادق است، بینی شمت از نوع گوشتی است.

 

داوطلب ایده آل عمل جراحی بینی گوشتی

زمانی که به فکر انجام جراحی رینوپلاستی می افتید، شاید این فکر به ذهن تان خطور کند که آیا شرایط من برای داوطلبی عمل دماغ گوشتی ، مطلوب است یا خیر. در دنیای واقعی ، جراح متعهد و پایبند به اصول اخلاقی که منافع و سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد، در طول جلسه مشاوره با یک گفتگوی شفاف ، صراحتاً با در نظر گرفتن شرایط بیمار ، امکان یا عدم امکان اجرای عمل بر روی بینی بیمار بالقوه را بیان می کند. استاندارترین شرایط گفتگو ، شرایطی است که در آن ، تبلیغات کذب و منافع شخصی و تحریک بیمار به انجام جراحی که شاید برای شرایط او ، خطر آفرین باشد ، وجود نداشته باشد.

به طور کلی ، در صورتی که یک یا چند مورد از موارد زیر در مورد شما مصداق داشته باشد، داوطلب خوبی برای قرار گرفتن تحت جراحی بینی گوشتی محسوب می شوید:

 1. از شکل ظاهری بینی خود ناراضی باشید و بد شکلی این اندام ، بر روی اعتماد به نفس و رضایت شما از چهره تان تاثیر منفی گذاشته باشد.
 2. از نتیجه جراحی خود انتظارات منطقی داشته باشید و بدانید که با توجه به گوشتی بودن بینی تان ، محدودیتی هایی در اجرای برخی پارامترها بر روی آن وجود دارد.
 3. سبک و شرایط زندگی تان به گونه ای باشد که بتوانید مراقبت ها و دستورالعمل های قبل و بعد از عمل بینی گوشتی توصیه شده توسط پزشک را با دقت اجرا کنید.
 4. از سلامت عمومی خوب برخوردار بوده و به بیماری که در امکان اجرای جراحی بینی گوشتی محدودیت هایی ایجاد کند ، مبتلا نباشید. نکات و اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتییکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی انتخاب یک دکتر بینی گوشتی خوب می باشد، برای انتخاب جراح راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها پرس و جو از دوستان و آشنایان می باشد.موردی که ما به آن بسیار تاکید می کنیم این است که حتما نمونه جراحی دماغ گوشتی ، جراح مورد نظر را مشاهده کنید و پس از بررسی روزمه کاری و میزان تحصیلات او برای مشاوره به مطب او رفته و پس از اطمینان از انتخاب جراح بینی گوشتی ، بینی خود را به او بسپارید.
  1. شب قبل ازعمل بینی گوشتی حتما استحمام کنید و مراقب باشید که سرما نخورید.
  2. شب قبل از عمل دماغ گوشتی ، یک شام سبک میل نمایید.
  3. از 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید.
  4. در روز عمل حتما ناشتا باشید، چرا که در صورت پر بودن معده ممکن است محتویات معده در حین جراحی برگشت پیدا کرده و وارد مجاری تنفسی و حلق شود و در روند عمل خلل وارد نماید و در نتیجه بیمار را در معرض خطراتی قرار دهد.
  5. صبح روز عمل بینی گوشتی می توانید از مایعات شیرین بدون پالپ استفاده کنید.
  6. توجه نمایید که شیر شامل مایعات شیرین نمی باشد بلکه خود غذایی کامل تلقی می گردد.
  7. نیم ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل جراحی حضور یابید.
  8. داشتن یک نفر همراه در روز عمل کافی است.
  9. در روز جراحی ، خانم ها نباید هیچ گونه آرایشی به ویژه در ناحیه چشم ها داشته باشند، چرا که وجود مواد آرایشی بر روی صورت می تواند سبب ایجاد آلودگی در حین عمل شود.
  10. آقایان بهتر است ریش و سبیل خود را قبل از عمل بتراشند.
  11. به بیماران توصیه می شود که لباس های گشاد و دکمه دار بپوشند تا بعد از عمل و در هنگام پوشیدن لباس با مشکلی مواجه نشوند.
  12. بیماران در صورتی که قرص یا داروی خاصی مصرف می کنند باید پزشک خود را مطلع کنند.
  13. مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین از یک الی 2 هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.
  14. قرص های راکوتان و اکوتان نیز از دو ماه پیش از عمل می بایست به طور کامل قطع گردد.
  15. استعمال دخانیات و قلیان از یک هفته قبل عمل رینو پلاستی گوشتی و همچنین یک هفته بعد از عمل ممنوع می باشد.
  16. چنانچه روز جراحی با دو روز ابتدایی عادت ماهیانه شما مصادف است حتما پزشک خود را در جریان این موضوع  قرار دهید.مراحل جراحی بینی گوشتیباید این نکته را در نظر داشت که دقت به تناسب بینی با سایر اجزا صورت مخصوصا در دماغ گوشتی بسیار حائز اهمیت است. چرا که اگر بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار کوچک شود یا قوس بینی زیاد باشد مشکلات تنفسی در فرد ایجاد خواهد کرد. پوست بینی این افراد ضخیم و دارای غدد چربی است همچنین این بینی ها غضروف های ضعیفی دارند که دلیل حساسیت عمل زیبایی بینی های گوشتی همین ساختار ضعیف بینی است.بهترین روش جراحی بینی گوشتیدر جلسات مشاوره معمولا بیمار درباره بهترین روش عمل بینی گوشتی از جراح سوالاتی می پرسد، که جا دارد در این بخش از مقاله به آن بپردازیم.این عمل معمولا با پیوند غضروف یا گرافت گذاری همراه است به همین علت اکثر جراحان بینی برای بینی گوشتی روش باز را انتخاب می کنند.اما تصمیم قطعی پس از معاینه بینی ، آزمایشات و عکسبرداری ها مشخص می شود.علل ورم بینی گوشتی پس از جراحی و راه های کاهش ورم بینیبلافاصله پس از اتمام جراحی، ورم آن آغاز می گردد و دلیل اصلی آن آسیب وارده به بافت های بینی و اجتماع مایع درون بینی می باشد. ورم بینی گوشتی با گذشت زمان از بین می رود ، اما در روزهای اول پس از جراحی میزانش به بیشترین حد ممکن می رسد. اما با انجام برخی اقدامات می توانید به روند بهبودی این ورم کمک کنید.
   • کمپرس سرد ، مهم ترین و ساده ترین روش برای کاهش ورم بینی گوشتی عمل شده و کاهش درد پس از رینوپلاستی می باشد.
   • عدم استحمام با آب داغ : برخی بیماران تصور می کنند، در صورتی که با آب داغ استحمام نمایند، زخم هایشان زودتر خوب می شود، در حالی که این کار منجر به تشدید ورم خواهد شد.
   • مصرف نمک را کاهش دهید و به حداقل برسانید ، زیرا سدیم موجود در نمک التهاب را افزایش می دهد.
   • بهتر است برای مدتی فعالیت هایتان را محدود نمایید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های تهاجمی اجتناب نمایید.
   • بالا نگه داشتن سر ، منجر به سرعت بخشیدن به روند بهبود گردش خون در صورت می شود و با این کار می توانید به کاسته شدن ورم کنار بینی و چشم کمک کنید.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

 • بعد از عمل بینی گوشتی در صورت مشاهده علائمی همچون موارد ذیل هر چه سریعتر با مطب جراح بینی یا منشی تماس حاصل فرمایید.
 • چنانچه خونریزی بینی در هفته اول به صورت خون آبه و به مقدار کم باشد طبیعی است اما چنانچه خونریزی غیر خونابه ای و رنگ روشن باشد باید حتما به جراح بینی خود مراجعه کنید
 • چنانچه دمای بدن شما تا 38 درجه باشد طبیعی است اما اگر متوجه تب شدید و دمای بالاتری داشتید حتما به منشی اطلاع رسانی کنید.
 • اگر بعد از عمل بینی گوشتی حالت تهوع ، استفراغ و اسهال مکرر داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر متوجه ضربان بالای قلب خود شدید یا تنفس سریع و غیر طبیعی داشتید با جراح بینی ارتباط برقرار کنید و به او اطلاع دهید.
  • با استفاده از دو بالشت در کناره های سر میتوانید سر خود را به صورت مستقیم و رو به بالا نگه دارید تا هنگام خواب با چرخیدن سر ضربه ای به بینی شما وارد نشود.
  • تا 3 الی 4 روز به توصیه جراح بینی گوشتی از کمپرس یخ بر روی چشمان خود استفاده کنید به نحوی که آسیب و فشاری به بینی وارد نشود تا کبودی و تورم ناشی از جراحی اطراف چشم ها برطرف گردد.
  • یکی از مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی در هنگام استحمام می باشد. توصیه میگردد قبل از انجام عمل جراحی استحمام کنید تا حداقل به مدت دو روز نیاز به حمام کردن نداشته باشید. چرا که بعد از عمل گچ بر روی بینی شما قرار میگیرد و تا زمانی که جراح بینی به برداشت گچ اقدام نکند ، گچ بینی نباید خیس شود معمولا مدت 3 الی 7 روز بعد از جراحی زمان برداشتن گچ بینی میباشد که به صلاحدید جراح بینی متغیر است.
  • جهت برداشتن گچ بینی ، که قبل از مراجعه به مطب حمام کرده تا گچ بینی خیس شود و راحت تر از بینی جدا گردد.به علاوه این عمل موجب خارش و حساسیت نیز در فرد می شود . توصیه می شود گچ بینی در هفته اول خیس نشود و برای شستن و پاک کردن صورت از پنبه یا دستمال استفاده شود.مدت زمان چسب بینی گوشتیمعمولا مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل بیشتر از بینی استخوانی می باشد، چرا که با توجه به ویژگی هایی که این بینی دارد تورم در آن بیشتر می باشد، به همین علت جراح توصیه می کند مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده شود.به مدت 4 الی 6 هفته مراجعه به مطب و آموزش دیدن نحوه صحیح چسب زدن به بینی باعث شکل گیری بهتر و استحکام بینی پس از عمل می شود.جراحی بینی گوشتی مردانهتمایل به زیبایی هم در خانمها و هم در آقایان وجود دارد چه بسا که امروزه درصد تقاضای عمل بینی گوشتی مردانه نیز به نسبت عمل بینی گوشتی زنان افزایش چشمگیری یافته است.ساختار بینی آقایان با بینی خانمها کاملا متفاوت است افراد تصوری که از بینی ایده ال یک آقا در جامعه ما دارند متفاوت با بینی ظریف یا عروسکی خانمهاست.البته سلایق متفاوت است ولی تا حد امکان پیشنهاد یک جراح بینی جهت زیبا شدن چهره آقایان، بینی طبیعی و مردانه با رفع نواقص آن می باشد تا نسبت بینی با سایر اجزا چهره آقا هماهنگ و متناسب باشد و باعث جذابیت چهره فرد شود.از جمله مشخصه هایی که بر نتیجه جراحی بینی اقایان تاثیر می گذارد پوست بینی و غضروف بینی میباشد. چرا که آقایان پوست بینی کلفت تری دارند و استخوان و غضروف های محکمتری دارند.در بینی آقایان معمولا انحراف و شکستگی بینی بر اثر ضربه و یا ورزش های سنگین بیشتر دیده می شود که همراه با عمل زیبایی بینی میتوان این نواقص از جمله انحراف و کجی بینی را رفع نمود.عوارض جراحی بینی گوشتییکی از متداول ترین سوالاتی که افراد دارای بینی گوشتی از جراح بینی می پرسندعوامل عمل بینی گوشتی می باشد.باید بگوییم که اگر عمل بینی گوشتی توسط یک جراح بینی گوشتی خوب و مجرب انجام شود و بیمار مراقبت های بعد از عمل را رعایت کند هیچ عارضه ای در پی نخواهد داشت.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا