جراحی زیبایی لیپوساکشن

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌‌ها به فرم بدن دلخواه دست پیدا کرد. با استفاده از رژیم غذایی و ورزش منظم می ‌توان این مشکل را حل کرد. اما استفاده از این روش‌ها نیازمند تلاش و وقت زیاد است. تنها راهی که می‌‌توان در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه رسید، عمل لیپوساکشن است.

برای انجام عمل بیرون کشیدن چربی راه های زیادی وجود دارد. به طور کلی طی جراحی ساکشن چربی برش ‌هایی در ناحیه مورد نظر ایجاد شده و چربی های موضعی با استفاده از دستگاه مخصوصی خارج می ‌شود.

در برخی از افراد ممکن است فقط لازم باشد چربی ‌های برخی از نقاط بدن خارج شوند. اما افرادی که در ناحیه های مختلف دچار چاقی هستند، باید جراحی را روی چند عضو بدن انجام داده تا به تناسب اندام برسند.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن با استفاده از مکش چربی‌ها را از بدن خارج می‌سازد. در هنگام لیپوساکشن لوله‌های نازک و کوچک با سر پهن (کانولا) از طریق برش‌های کوچک وارد بدن می‌شود و پزشک لوله را زیر پوست حرکت می‌دهد تا به منطقه‌ای برسد که چربی در آن جا جمع شده است سپس از طریق این لوله چربی از بدن خارج می‌شود.

هدف انجام لیپوساکشن

مهم‌ترین هدف انجام لیپوساکشن، شکل دادن به منطقه‌ی خاصی از بدن است و نه کاهش وزن، این عمل بیشتر روی مناطقی انجام می‌شود که به رژیم و ورزش پاسخ نمی‌دهد.

این مناطق غالبا در بیرون ران‌ها و باسن در زنان و کمر و پشت در مردان است. در عمل لیپوساکشن مناطقی که به صورت معمول تحت عمل قرار می‌گیرد شامل صورت، گردن، کمر، پشت، باسن، پاها، بالای بازو است.

هدف انجام لیپوساکشن

لیپوساکشن گاهی همراه با سایر جراحی‌های زیبایی مانند برداشتن شکم (ابدومینوپلاستی)، کوچک کردن سینه، یا با کشیدن صورت همراه می‌شود. لیپوساکشن همچنین جهت درمان بیماری‌هایی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • تومور خوش خیم چربی
 • بزرگی غیر طبیعی سینه در مردان
 • مشکل در متابولیسم چربی در بدن
 • تعرق بیش از حد در زیر بغل

قابل ذکر است که لیپوساکشن جهت درمان چاقی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و سلولیت یا ترک روی پوست با آن برطرف نمی‌شود.

چگونگی انجام لیپوساکشن

چگونگی انجام لیپوساکشن

برای انجام این عمل، جراح ابتدا با استفاده از مواد مخصوص روی بدن خطوطی می‌کشد و نواحی که می‌خواهد تحت ساکشن قرار دهد را علامت می‌زند. این کار اهمیت زیادی دارد زیرا وقتی فرد دراز می‌کشد شکل و وضعیت بدنش تغییر می‌کند و دیگر امکان ارزیابی وجود ندارد.

علاوه بر علامت زدن بر روی بدن، عکس قبل و بعد از جراحی نیز برداشته می‌شوند تا مقایسه صورت بگیرد. سپس فرآیند لیپوساکشن که ممکن است بین ۲ تا ۴ ساعت انجام آن طول بکشد آغاز می‌شود. 

در ابتدا بیهوشی عمومی یا ترکیبی از بی‌حسی ‌موضعی و آرام‌بخشی وریدی طبق صلاح‌دید جراح صورت می‌گیرد و چگونگی انجام فرآیند لیپوساکشن یا همان پیکرتراشی بستگی به تکنیک‌های مورد استفاده دارد.

ریسک‌ها و خطرات عمل لیپوساکشن

ریسک‌ها و خطرات عمل لیپوساکشن

خطراتی که بعد از عمل جراحی بیمار را تهدید می‌کند عبارت است از:

 • لخته شدن خون و افزایش مایع در ریه.
 • لخته شدن چربی.
 • عفونت.
 • غده خونی (خون‌ریزی زیرپوستی).
 • سروما (تجمع مایعات شفاف در زیر پوست).
 • ورم و آماس.
 • فاسد شدن بافت پوست (مرگ و میر سلول‌های پوست).
 • واکنش نشان دادن به داروهای بیهوشی و سایر داروها.
 • مشکلات کلیوی و قلبی عروقی.
 • مرگ.

مراحل عمل زیبایی Liposuction (کشیدن چربی ها)

مراحل عمل زیبایی لیپوساکشن

در این عمل چند برش خیلی ظریف روی پوست بوجود می آید و میله ظریفی (کانول) داخل بافت چربی وارد میشود. با دستگاه های مختلفی مانند: لیپوماتیک، لیپولیز، لیپوست، ویزر، ساکشن، این چربی ها به ارامی کشیده شده و از زیر پوست خارج میشود.

سپس ضخامت پوست را کم میکنند که افتادگی در این ناحیه از بدن بوجود نیاید. محل این برش ها در لیپوساکشن طوری انتخاب میگردد که اسکار آن مشخص نباشد.

در بانوان، چربی خارج شده از این نواحی به بخش های مورد نظر بدن آنها میتواند تزریق شود. زمان انجام این عمل نیز متغییر بوده و بسته به حجم چربی های خارج شده از بدن بیمار، از ۱ تا ۴ ساعت طول میکشد.

هزینه عمل جراحی زیبایی لیپوساکشن در تهران

هزینه عمل لیپوساکشن

هزینه عمل چربی کشی نیز با توجه به هر ناحیه مورد عمل، تخصص پزشک معالج، هزینه های بیهوشی و مطب متغییر است. بطور کلی در تیم تهران بیوتی، انجام خدمات لیپوساکشن بصورت حدودی برای هر ناحیه ۳ ملیون تومان می باشد.

که از لحاظ تخصص، تجربه و قیمت، منصفانه ترین خدمات لیپوساکشن صورت میگیرد. هر گونه ابهام یا مشاوره تخصصی در این زمینه را میتوانید با تیم تخصصی دکتر تهران بیوتی مطرح کرده و مشاوره رایگان را دریافت نمایید.

نتیجه‌گیری

لیپوساکشن فقط باید توسط پزشک که در زمینه لیپوساکشن و عمل جراحی پوست، و در زمینه بروز عوارض در حین عمل و نحوه برخورد با آن دوره دیده است صورت گیرد. اگر لیپوساکشن همراه با سایر عمل‌های جراحی زیبایی صورت نگیرد خطر بروز عوارض کمتر می‌شود.

اگر تصمیم دارید وزن خود را کاهش دهید لیپوساکشن جایگزین ورزش و رژیم غذایی مناسب نیست. در واقع بسیاری از جراحان زیبایی بر این باورند بهترین کاندیدای عمل لیپوساکشن افراد سالمی هستند که وزن نسبتا مناسبی دارند، اما چربی‌های بدن آن‌ها سفت است و به ورزش پاسخ نمی‌دهد

تماس با ما