ایمپلنت باسن | نحوه عمل پروتز باسن

یکی از روش های خوش فرمی اندام در خانم ها، پروتز باسن می باشد. امروزه داشتن فرم بدن به اصطلاح ساعت شنی، بسیار مورد پسند بانوان قرار گرفته است. البته فقط در ۸ درصد از خانم ها به طور طبیعی این فرم وجود دارد.

داشتن تناسب در بدن با ورزش کردن نیازمند فرم مناسب است؟ یعنی شما با توجه به فرم بدنی که دارید با ورزش کردن می‌توانید آن را بهبود بخشید ولی نمی‌توانید تغییر اساسی در آن ایجاد کنید. پروتز باسن راهی است برای زیبایی اندام که با توجه به نوع درخواست و فرم بدن شما انجام می‌شود.

روش های پروتز باسن

برای پروتز باسن دو گزینه وجود دارد. یکی از متداول ترین روش ها انتقال چربی است. جراح با استفاده از لیپوساکشن چربی را از بدن خود فرد گرفته و به ناحیه باسن تزریق می‌کند تا خمیدگی بیشتری ایجاد کند.

تزریق چربی محبوب است، اما اغلب موثر نمی باشد. روش دیگر برای دستیابی به فرم مورد نظر وجود دارد که در آن با جایگذاری پروتز باسن برجستگی در آن ناحیه ایجاد می‌شود.

روش های پروتز باسن

پروتز باسن، مانند پروتز سینه، از سیلیکون ساخته شده است. اما سیلیکون نرم و نیمه جامد است که با محلول مایع یا ژل پر نمی‌شود. بلکه شبیه به بافت طبیعی ماهیچه ساخته می‌شوند.

چرا پروتز باسن بهتر از تزریق می باشد؟ 

پروتزهای باسن، از طریق یک برش در زیر پوست، چربی و لایه های سخت قرار می‌گیرند. پزشکان دریافتند که این روش نسبت به تکنیک های انتقال چربی بهتر است. نتایج انتقال چربی در ۳ تا ۴ ماه اول عالی به نظر می‌رسد اما پس از آن، به سرعت محو می‌شود.

از طرف دیگر، ایمپلنت های باسن شکل دائمی را ارائه می‌دهند. در برخی موارد پروتز باسن را با پیوند چربی همراه می کنند تا در نهایت، نتیجه بهتری بدهد. مدت زمان بهبودی بعد از جراحی باسن تا چهار هفته طول می کشد.

عوارض احتمالی پروتز باسن

از جمله معایب و عوارضی که پروتز در ناحیه باسن می تواند به همراه داشته باشد، عبارت است از:

عوارض احتمالی پروتز باسن

 • احتمال خونریزی بیش از حد بعد از پروتز باسن.
 • احساس درد در نواحی تحت درمان.
 • ماندگاری جای زخم و بخیه.
 • تغییر رنگ پوست به علت کش آمدن.
 • عفونت در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی.
 • امکان تجمع مایع یا خون در زیر باسن.
 • نشان دادن عکس العمل های آلرژیک در بدن به دلیل پروتز.
 • از دست دادن پوست در نواحی تحت درمان.
 • حالت تهوع و استفراغ به علت تزریق داروی بیهوشی.

همچنین بعد از پروتز باسن در برخی موارد مشاهده شده است که، ایمپلنت های سیلیکونی از جای خود حرکت می‌کنند. این می‌تواند ظاهری ناصاف در باسن ایجاد کند که برای برطرف کردن آن نیاز به جراحی است. همچنین پیوند چربی می‌تواند منجر به عدم تقارن ناشی از جذب چربی در بدن شود.

چه افرادی کاندیدای خوبی برای پروتز باسن هستند؟

بهترین کاندیدای مناسب برای انجام این عمل، عبارت است از:

 1. کسانی که با کاهش وزن مواجه شدن.
 2. افرادی که احساس می‌کنند شکل طبیعی باسنشان خیلی صاف است.
 3. فکر می‌کنید که باسن می‌تواند از منحنی های بیشتری برای متعادل نگه داشتن بقیه فرم بدن استفاده کند.
 4. برای مبارزه با علائم طبیعی پیری از جمله شل شدن و صافی شدن.

دوره ریکاوری پس از پروتز باسن

میزان دوره ریکاوری پس از پروتز باسن چقدر است؟

برای چهار تا شش هفته اول، ممکن است به شما توصیه شود که گن های مخصوص بپوشید، و باید حداقل به مدت شش هفته از انجام فعالیت های سنگین، از جمله تمرینات پایین تنه خودداری کنید.

درمان کامل بعد از عمل پروتز باسن بین ۶ الی ۸ هفته بستگی به میزان نقاهت فرد متغیر است. در این مدت بیماران حتما باید بیشتر روی شکم یا پشت بخوابند. به ناحیه تحت درمان حداقل تا سه هفته پس از عمل نباید فشاری وارد شود.

مزایا و فواید جراحی ایمپلنت باسن

از جمله نکات مثبت پروتز باسن، عبارت است از:

 • یکی از اصلی ترین فوائد این جراحی، ایجاد باسن برجسته، جذاب و خوش فرم برای فرد است.
 • افزایش اعتماد به نفس و کاهش خجالت افراد به دلیل باسن کوچک.
 • کاهش چربی و سلولیت در ناحیه باسن بانوان.
 • امکان مشاهده نتایج، بلافاصله پس از عمل.
 • جای زخم این عمل معمولا به سرعت از بین میرود و در نواحی است که دیده نمی شود.

هزینه پروتز باسن

هزینه جراحی زیبایی پروتز باسن

برای ایجاد برجستگی و فرم بهتر در باسن روش هایی از قبیل تزریق چربی و پروتز باسن وجود دارد که امروزه پزشکان پروتز باسن را جایگزین بهتری نسبت به تزریق چربی می‌دانند.

این عمل نیازمند دقت عمل بالا است. برای داشتن فرم مناسب با بدن و کمتر شدن عوارض احتمالی از قبیل جابجایی پروتز نیاز به دقت در انتخاب پزشک متخصص دارید. با در نظر گرفتن نمونه های کاری و میزان تجربه و مکانی که در آنجا خدمات را ارائه می‌دهند خیال خود را در رابطه با پروتز باسن راحت کنید.

این جراحی نیز به عوامل متعددی از جمله تخصص پزشک، نوع پروتز، کشور سازنده و تاییدیه ها متغیر است. همچنین مکان جراحی و نوع بی حسی یا بیهوشی در هزینه این جراحی تاثیرگذار است. برای گرفتن مشاوره رایگان در این موضوع حتما با متخصص ما در ارتباط باشید.

تماس با ما