لیفت یا سانترال لب بالا

جراحی زیبایی لب یا همان لیفت سانترال لب ، یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی صورت است. این جراحی به جوان‌سازی کلی ظاهر شما کمک می‌کند و زیبایی و اعتماد به نفس را به شما برمی‌گرداند.

بدون شک لب یکی از عضوهای تاثیرگذار بر چهره است که پس از چشم مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. جذابیت لب می‌تواند بر زیبایی چهره شما بسیار تاثیرگذار باشد.

با بالا رفتن سن، حجم لب بالا کاهش می‌یابد و فاصله بین لب و بینی زیاد می‌شود. افتادگی لب بالا و پوشیده ماندن دندان‌های بالایی در زیر لب، به عنوان یکی از نشانه‌های پیری اثر نامطلوبی را در زیبایی هر فرد ایجاد می‌کند.

نحوه انجام سانترال لب چگونه است؟

شاید برای شما سوال پیش آید که سانترال لب به چه شکل صورت می‌گیرد؟ در جواب به این سوال باید گفت، عمل لیفت سانترال لب طی بیهوشی صورت می‌گیرد و برش‌هایی بر روی برخی از نواحی لب ایجاد می‌شود. در آخر کار، با استفاده از بخیه بخش‌های جراحی شده بسته می‌شوند.

انواع روش‌های جراحی لب‌ها

انواع روش‌های سانترال لب

 • جراحی لب از داخل

در این شیوه از جراحی، در پشت لب، از داخل دهان، برش‌هایی به صورت خطوط شکسته ایجاد می‌شود. باید متذکر شد که این برش‌ها به گونه‌ای ایجاد می‌شوند که بافت‌های پایین‌تر لب به بالا منتقل می‌شوند . این موضوع در آخر به حجیم سازی لب منجر خواهد شد.

از جمله مزیت‌هایی که می‌توان برای این شیوه در نظر گرفت، این است که جای هیچ زخم و اسکاری در اطراف ناحیه لب باقی نخواهد ماند. اما از طرفی انجام آن تغییر چندانی در ظاهر شما ایجاد نمی‌کند.

به نوعی باید گفت، سایز لب در این روش بزرگ‌تر می‌شود. اما فرم تغییر چندانی نخواهد داشت. از همین جهت این شیوه از جراحی برای افرادی مناسب خواهد بود که به دنبال تغییر کمی هستند و نمی‌خواهند فرم لب آن‌ها تغییر بسیاری داشته باشد.

 • جراحی لب از بیرون

این شیوه از جراحی لب با ایجاد برش مستقیم صورت می‌گیرد. در ابتدا فرم و سایزی که شما می‌خواهید، بر روی لب‌هایتان کشیده می‌شود و سپس محاسبات لازم صورت می‌گیرد. در صورتی که فرم درخواستی هماهنگی لازم با دیگر اجزا صورت را داشته باشد، جراحی به این شیوه انجام خواهد شد.

دقت داشته باشید که این شیوه، فرم لب شما را به طور کامل تغییر می‌دهد و به عنوان بهترین روش برای کاهش فاصله لب بالا تا بینی به نظر می‌رسد.

 • جراحی لب از بیرون با برش‌های زیر بینی

سانترال لب از بیرون با برش‌های زیر بینی

این شیوه دقیقا همان سانترال لب به نظر می‌رسد که با نام دیگری چون لیفت لب بالا از زیر بینی نیز شناخته می‌شود.

این روش، مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد. برای مثال می‌توان به این موضوع اشاره کرد که لب‌ها جوان می‌شوند و فاصله لب تا بینی نیز کاهش پیدا می‌کند.

 • لیفت لب مدل ایتالیایی

در این تکنیک، برش‌ها به طور کامل در زیر بینی ایجاد می‌شوند و از همین جهت بخیه‌های بیشتری نیاز است. در حالی که در شیوه ایتالیایی شرایط این‌چنین نیست و تنها دو برش کوچک زیر بینی ایجاد می‌شود که ظرافت بیشتری دارند؛ بنابراین بخیه کمتری نیاز خواهد بود و جای زخم کمتری دیده خواهد شد.

 • لیفت گوشه‌های لب

این لیفت برای افرادی که لب‌های افتاده دارند و یا می‌خواهند که چهره‌ای خندان داشته باشند مناسب است. در این شیوه پزشک پوست گوشه‌های لب فرد را بر می‌دارد و سپس لب را از قسمت‌های کناری بالا می‌کشد.

 • لیفت لب شاخ گاوی

در این شیوه از سانترال لب، علاوه بر مرکز لب، قسمت‌های کناری یعنی راست و چپ لب نیز بالا کشیده می‌شود و فرم لب تغییر خواهد کرد.

قیمت سانترال لب بالا

قیمت سانترال لب بالا

هزینه این عمل با توجه به آناتومی لب فرد، میزان دستمزد پزشک، هزینه های بی‌حسی و غیره، متفاوت است. برای دریافت آخرین اطلاعات، قیمت و آنالیز چهره و لب های خود با کلینیک دکتر تهران بیوتی تماس بگیرید.

مراقبت بعد از عمل سانترال لب

 1. تا دو هفته بعد از عمل، مصرف دخانیات و الکل ممنوع است.
 2. جهت کاهش تورم ناحیه جراحی شده، قرار دادن کمپرس یخ پیشنهاد میشود.
 3. دارو های تجویزی پزشک بعد از لیفت سانترال لب، حتما باید دقیق استفاده شود تا عوارض این جراحی به حداقل برسد.
 4. تا دو هفته اول بعد از عمل، ترجیحا از مالیدن ناحیه لیفت شده و یا خوردن مواد غذایی سخت بپرهیزید.
 5. تا ۷ روز بعد از عمل لیفتینگ از آرایش روی قسمت جراحی شده بپرهیزید.
 6. برای انجام فعالیت های بدنی سنگین یا بدنسازی پس از عمل با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
 7. توصیه به انجام این عمل با پزشک متخصص: به دلیل ظرافتی که لیفت سانترال لب نیاز دارد، همواره توصیه به انجام این خدمت توسط فردی با سابقه و در مکانی معتبر بوده است. مرکز تهران بیوتی با سابقه ۲۰ ساله در زمینه انواع جراحی های زیبایی در خدمت شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مزایا و معایب لیفت و سانترال لب

مزایا و معایب لیفت و سانترال لب

 • زیبایی لب ها و تقارن آن ها: عمل لیفت لب ها سبب بزرگ شدن لب ها و ایجاد جذابیت در صورت میشود که به هنگام لبخند زدن کاملا خود را نمایان میکند.
 • جوانسازی صورت: بعد از عمل سانترال، با توجه به اینکه لب بالایی بزرگ تر نمایش داده میشود، تاثیر بسزایی در افزایش زیبایی و جوانی صورت دارد.
 • ضخیم سازی لب بالا: با توجه به اینکه در این عمل فاصله پشت لب های فرد کوتاه میشود، لب های باریک افراد که متقاضی این عمل هستند، برجسته شده و از ضخامت بیشتری برخوردار میشوند.
 • نمایان کردن دندان های پیشین (اصطلاحا دندان های خرگوشی): زیبایی طرح لبخند با مقدار نمایان کردن دندان ها رابطه مستقیم دارد. با انجام این عمل، لب بالایی که روی دندان های پیشین میفتد کمی به بالا کشیده میشود و دو دندان خرگوشی فرد کمی نمایان تر میشود و به زیبایی لبخند وی می افزاید.

از معایب آن:

 • امکان ماندن جای زخم بخیه ها در صورتی که از کرم های برطرف کننده اسکار استفاده نشود.
 • استفاده از دارو های ضد انعقاد خون سبب جلوگیری از عدم خونریزی میشود و باعث عوارضی در ناحیه لب ها میگردد.
 • در موارد نادری از این عمل میتوان به آسیب به عصب بالای لب ها اشاره کرد که امکان وقوع این عارضه در حد صفر است.

نتیجه‌گیری

در این مقاله به توضیح چگونگی انجام و انواع روش‌های سانترال لب پرداختیم که به کمک آن می‌توانید یک دید کلی نسبت به این عمل زیبایی پیدا کنید، اما در نهایت با مشورت کردن با یک پزشک می‌توانید تصمیم گیری بهتری برای انتخاب نوع عمل خود داشته باشید.

تماس با ما