لیفت شقیقه و پیشانی چیست

با دستان خود به آرامی شقیقه خود را بالا بکشید. این کار باعث جوانسازی و جذابیت بیشتر صورت شما می شود؟ کاری که لیفت شقیقه و پیشانی با صورت شما میکند نیز دقیقا مشابه همین عملکرد است: جوانسازی صورت شما. معمولا افرادی که به دنبال زیبایی و جذابیت هستند تنها گزینه ای که به ذهنشان می رسد، انجام عمل بینی یا رینوپلاستی است. اما عمل زیبایی بینی تنها گزینه برای رسیدن به چهره ای زیبا و متناسب نیست. در مطلب پیش رو صفر تا صد لیفت شقیقه را برای شما گفته ایم. با تهران بیوتی همراه باشید.

فرم چشم و ابرو از شاخصه های مهم هر چهره ای است که امروزه برای بهبود حالت و افزایش زیبایی آن عوامل زیادی موثرند. مواد آرایشی موقت و دائمی، خدمات سالن های آرایش و جراحی های زیبایی همگی از اقداماتی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. بهترین این روش ها روشی دائمی و موثر است که دیگر از تکرار روتین و مداوم اقدامات خبری نباشد. لیفت شقیقه و پیشانی روشی است دائمی و موثر برای طولانی مدت که نتایج بسیار قابل قبولی دارد.

انواع لیفت شقیقه و پیشانی

نحوه عمل لیفت شقیقه

این لیفت بیشتر برای افتادگی ابرو، چروک پیشانی و شقیقه مورد استفاده قرار میگیرد. لیفت شقیقه هم به تنهایی و هم با لیفت پیشانی قابل انجام است و در صورتیکه این دو باهم انجام شوند، تاثیر بسزایی روی جوانسازی صورت شما دارد. در این عمل، پزشک با احتیاط و دقت فراوان، لایه های زیر پوست پیشانی و شقیقه فرد را لیفت میکند تا این خطوط از بین بروند و ظاهری جذاب ایجاد شود. قبل از جلسه حتما هدف و دلایل خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید تا علاوه بر دریافت پاسخ پرسش های خود، دید بازی به پزشک برای لیفت صورت خود بدهید.

هنگام این عمل، در ناحیه شقیقه فرد برش های ریزی ایجاد میشود و  پزشک با کشیدن این لایه ها، در جهت حذف چروک ها و خطوط پوستی تلاش میکند. بطور کلی دو نوع لیفت شقیقه وجود دارد:

 • لیفت شقیقه با تکنیک SMAS: Superficial Musculoaponeurotic System

این لیفت در لایه های بالایی اپیدرم پوست انجام میشود و برای از بین بردن چروک و کشیدن سطحی ایده آل است.

 • لیفت به روش جدید MACS Minimal Access Cranial Suspension

روش جدیدی که به تازگی انجام میشود کشیدن لایه های زیرین پوست برای از بین بردن چروک عمیق است.

در هر دو روش حضور جراح پلاستیک با سابقه الزامی است؛ چرا که این عمل نیاز به دقت فراوان، هنرمندی و صبر زیادی دارد. پس توصیه ما به شما استفاده از دکتر خوب برای لیفت شقیقه است. همچنین هنگام انجام این عمل، برای حداکثر سازی نتایج و جوانسازی، میتوان از تزریق ژل پیشانی یا چربی نیز استفاده کرد.

این عمل با بیهوشی یا بی حسی موضعی قابل انجام است و حین عمل ۲ الی ۳ ساعت (بسته به سختی لیفتینگ) طول میکشد.

مزایای عمل لیفت شقیقه

مزایا لیفت شقیقه و پیشانی

 • بهبود خطوط چهره

یکی از اصلی ترین دلایل انجام لیفت شقیقه به روش های نوین، از بین رفتن و بهبود چروک پیشانی و شقیقه است. این عمل اگر توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک و با ظرافت انجام بگیرد، میتواند تا حد زیادی در از بین رفتن چروک پیشانی شما کمک کننده باشد.

 • ایجاد تقارن بیشتر روی صورت

لیفت شقیقه اگر توسط پزشک با تجربه انجام شود، باعث ایجاد تقارن و جلوه بسیار روی صورت میشود. این عمل میتواند سبب جوانسازی صورت در ناحیه پنجه کلاغی، بالای آن و ایجاد تقارن در صورت شود.

 • بهبود شل شدگی و افتادگی پوست ها

با افزایش و بالا رفتن سن و به مرور زمان، پوست به خصوص در نواحی بالای ابرو و شقیقه ها، کلاژن و الاستین خود را از دست میدهد. لایه های پوستی علاوه بر تو رفتگی و ایجاد چین و چروک، کشش خود را از دست داده و اصطلاحا شل میشوند. یکی از اهدافی که در لیفت پیشانی دنبال میشود، سفت شدن ناحیه شقیقه و پیشانی است.

 • ایجاد جای زخم و اسکار بسیار ناچیز

لیفت شقیقه در مقایسه با عمل های جراحی دیگر، جای زخم بسیار ناچیزی ایجاد میکند. اغلب نیز با دستورات و تجویز های پزشک، این جای زخم نیز کاملا برطرف میشود.

 • کلاژن سازی پس از انجام عمل لیفت

پس از عمل لیفت، با توجه به اینکه پیشانی و شقیقه شما کشیده میشود، لایه های زیرین پوست فرصت مناسب برای تجدید کلاژن سازی را دارند.

عوارض لیفت شقیقه و پیشانی

 • امکان درد، تورم، سوزش و امکان قرمزی خفیف وجود دارد که پس از چند روز از بین میروند.
 • اگر بیمار بی هوش شود، احتمال سردرد، سرگیجه و حالت تهوع گذرا بعد از بهوش آمدن وجود دارد.
 • امکان بی حس شدن موقت پیشانی به علت کار با سیستم عصبی صورت. این عارضه نیز کاملا گذراست و پس از چند روز به طور کامل رفع میگردد.
 • مانند هر عملی، لیفت شقیقه نیز دارای ریسک عفونت البته با درصد بسیار کم است.
 • استفاده از داروهای ضدانعقاد خون، به علت جلوگیری از قطع خونریزی پس از عمل کاملا ممنوع است.

ریکاوری، نقاهت و مراقبت های لازم بعد از لیفت شقیقه

ریکاوری و نقاهت پس از لیفت شقیقه و پیشانی

 1. از نظر نگرانی برای ایجاد جای زخم و اسکار، به دلیل اینکه اثر لیفت شقیقه زیر موی شقیقه قرار میگیرند، جای هیچ مسئله ای نیست.
 2. برای استحمام بعد از عمل لیفت پیشانی بعد از دو سه روز حتما باید توجه شود جای زخم زیاد شسته نشود و با احتیاط به استحمام خود بپردازید.
 3. بر اساس توصیه های پزشک بین یک تا دو روز بعد از عمل، پانسمان فرد باز میشود و اگر جای زخم ها دارای ترشح بودند، پزشک پروتوکل بهداشتی برای رفع این ترشحات را به شما میدهد.
 4. تاثیر قابل مشاهده و عالی لیفت شقیقه و پیشانی معمولا چند هفته پس از عمل دیده میشود.
 5. استفاده از کمپرس یخ (نه خود یخ) به بهبود جای ورم و کبودی کمک بسزایی میکند. یخ را بصورت کمپرس استفاده کنید، یعنی دور حوله یا کیسه مخصوص ریخته و روی زخم بزارید. استفاده از یخ روی زخم ها، باعث میشود آب یخ مستقیما روی زخم ها ریخته شود و جای زخم ها تازه شود.
 6. بخیه های جراحی لیفت، معمولا از نوعی جذبی هستند و بعد از مدتی در بدن دفع میشوند. اما اگر از بخیه های غیر جذبی استفاده شود، بین یک هفته تا ۱۰ روز بعد از عمل کشیده میشوند.
 7. میزان ماندگاری لیفت شقیقه و پیشانی برخلاف تزریق ژل و چربی که تحلیل میروند، دائمی است اما باید توجه داشت که در طول دوره نقاهت ممکن است لیفت ایده آل نشان داده نشود. بعد از گذشت دوره نقاهت، چروک و شل شدگی پیشانی و شقیقه کاملا بهبود میابد.
 8. برای حضور در بیرون از منزل حتما سعی کنید زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتی الامکان از کرم های ضد آفتاب با SPF 30 حتما استفاده کنید.

هزینه لیفت شقیقه و پیشانی در تهران

لیفت شقیقه و لیفت پیشانی هر کدام هزینه جداگانه دارند؛ چرا که هر عمل، ظرافت خاص خود، دقت و پیچیدگی خود را طلب میکند. لیفت شقیقه معمولا برای سفت کردن و از بین بردن خطوط کناره پیشانی و بالای خط ریش است و لیفت پیشانی برای از بین بردن خطوط روی پیشانی و ناحیه میانی صورت استفاده میشود. انجام این دو عمل در کنار هم هزینه بیشتر و نتیجه جامع تری دارد. برای دریافت آخرین قیمت لیفت شقیقه و پیشانی در تهران با مشاور ارشد دکتر تهران بیوتی تماس بگیرید.

تماس با ما