عمل بینی و جراحی بینی

در اتاق جراحی بینی چه می گذرد؟

ترس از جراحی یکی از بزرگترین موانع بر سر راه افرادی است که تمایل دارند فرم بینی خود را تغییر دهند. برای خیلی از افراد ممکن است جراحی بینی بهترین گزینه برای تغییر و زیباتر شدن باشد و نتیجه شگفت انگیزی روی چهره آن ها داشته باشد اما به علت ترس از جراحی و هراس از اینکه چه اتفاقی قرار است بیافتد تن به جراحی نمی دهند. بسیاری از ترس های ما ناشی از ندانستن است. بنابراین در این مقاله قصد داریم به طور کامل توضیح دهیم از زمانی که وارد اتاق جراحی می شوید تا هنگام خروج از آن چه اتفاقی می افتد تا آگاهی بیشتری در این باره داشته باشید و بتوانید بهتر در این باره تصمیم گیری کنید.

مراجعه به کلینیک و آمادگی برای جراحی بینی

بعد از گذراندن جلسات مشاوره و معاینات لازم بالاخره روز جراحی فرا می رسد. به شما گفته می شود که هشت ساعت پیش از عمل زیبایی بینی نباید هیچ چیزی بخورید. آقایان باید صورت خود را اصلاح کنند و خانم ها نباید هیچ آرایش و زیورآلاتی داشته باشند. چند ساعت پیش از جراحی در کلینیک بستری می شوید. پزشک برای از بین بردن استرس شما با شما صحبت می کند و برای آخرین بار تغییراتی که لازم است روی بینی شما اعمال شود را با یکدیگر مرور می کنید.

آمادگی برای جراحی بینی

رفتن به اتاق بیهوشی و آغاز فرآیند بیهوشی

مرحله ی بعدی فرآیند بیهوشی شما است. اگر شما و پزشک بیهوشی عمومی را انتخاب کرده باشید، ابتدا به اتاق بیهوشی می روید و روی تخت می خوابید. سپس اعضای تیم بیهوشی وارد عمل می شوند و با گذاشتن یک ماسک روی دهانتان گازهای بیهوشی را وارد بدن شما می کنند. چشمانتان کم کم سنگین می شود و به یک خواب بسیار عمیق می روید. بعد از اینکه کاملا به بیهوشی رفتید شما را جابجا کرده و وارد اتاق جراحی می کنند.

آغاز عملیات جراحی

بعد از اینکه کاملا از هوش رفتید فرآیند جراحی بینی یا عمل رینوپلاستی شما آغاز می شود. برش های لازم انجام می شود و پوست بینی شما باز می شود. تمامی تغییرات لازم که با جراح هماهنگ کرده بودید صورت می گیرد. مرحله بعد این است که پوست بینی را به جای خودش باز می گردانند و نقاط برش را بخیه می زنند. سپس با گچ یا آتل بینی را پانسمان کرده و شما را به اتاق ریکاوری می فرستند.

در این رابطه بخوانید: عمل بینی با قالب کنترلی

بیهوشی جراحی بینی

ریکاوری و بیدار شدن از بیهوشی

مرحله ی بعد از جراحی، به هوش آمدن شما است. جراحی بینی نهایتا سه تا چهار ساعت طول می کشد. بیهوشی شما نیز دو تا سه ساعت بیشتر از این مقدار به طول می انجامد. بعد از اتمام جراحی شما را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند و در این اتاق شما از خواب عمیق خود بیدار می شوید. بعد از به هوش آمدن از این اتاق خارج شده و برای استراحت به اتاق خودتان منتقل می شوید. در این لحظات شما از خواب بیدار شده اید اما پلک های شما به شدت سنگین است و سردرد و سرگیجه را نیز تجربه می کنید. همچنین در ناحیه بینی و زیر چشمتان درد را احساس خواهید کرد. اولین دوز آنتی بیوتیک و مسکن خود را در کلینیک مصرف می کنید و اندکی استراحت می کنید. در برخی موارد ممکن است نیاز باشد شب را نیز در کلینیک استراحت کنید و ممکن است همان روز به خانه خود بازگردید. به هر حال بعد از اتمام استراحت در کلینیک بعد از اینکه تمام داروها و توصیه های لازم برای مراقبت از خود در روزهای بعد از جراحی بینی را دریافت کردید به خانه خود می روید و ادامه استراحت خود را در آنجا پی می گیرید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: عوارض عمل بینی

جراحی بینی

مراحل بعد از جراحی بینی

 حداقل هفت روز باید استراحت مطلق داشته باشید و از هر گونه فعالیت بدنی سنگین که تنفس شما را افزایش دهد خودداری کنید. تقریبا بعد از سه چهار روز می توانید از بستر خود بلند شوید و اندکی حال و هوای خود را عوض کنید. مهم ترین کاری که در این روزها باید بکنید این است که نظافت بینی خود را حفظ کنید و از هر گونه تماس محافظت نشده و ضربه به بینی خود خودداری کنید. خونریزی بینی در سه چهار روز ابتدایی کاملا طبیعی است و شما باید با محلول های شوینده تجویز شده بینی خود را بشویید و تمیز کنید.

عمل بینی قبل و بعد

بعد از گذشت یک هفته باید پانسمان و بخیه های بینی شما باز شود. با مراجعه به کلینیک این کار را جراح شما انجام خواهد داد. بعد از آن باید به تناوبی که پزشک شما خواهد گفت چسب بینی خود را عوض کنید و به محافظت از خود و بینی خود ادامه دهید.

این مراحل از ابتدای جراحی بینی تا انتهای آن بود. با دانستن همه ی این ها اما داشتن کمی استرس کاملا طبیعی است. نکته ای که اهمیت دارد این است که مراقبت از بینی را فراموش نکنید و به بهترین شکل آن را انجام دهید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا