عمل بینی و جراحی بینی

عمل بینی گوشتی چگونه انجام می شود و هزینه آن چقدر است؟

عمل بینی یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که در سال های اخیر استقبال از آن به سرعت افزایش یافته است. همزمان با افزایش تقاضای جراحی بینی، روش های جراحی بینی نیز به سرعت به روز شده و روش های جدیدی ابداع شده اند. یکی از علت های به روز شدن مداوم روش های جراحی بینی، تنوع فرم های بینی است که نیاز به روش های متفاوتی برای اصلاح و تغییر دارد.

افراد مختلف ممکن است مشکلات متنوعی در بینی خود داشته باشند که نیاز به اصلاح داشته باشد، اما به طور کلی برای انواع بینی و مشکلات آن دو دسته ی عمده تعریف شده است که بخش بزرگی از ناهنجاری ها و عدم تناسب ها را داخل خود پوشش می دهد. این دو دسته، بینی گوشتی و بینی استخوانی هستند. عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی هر کدام روش های متفاوتی دارند که متخصصین عمل زیبایی بینی طی گذر زمان به آن ها رسیده اند. روش های جراحی هیچگاه قطعی و غیرقابل تغییر نیستند و با افزایش آگاهی پزشکان به روز شده و بهبود می یابند.

روش عمل بینی گوشتی چیست؟

اگر بخواهیم روشی که در عمل بینی گوشتی به کار گرفته می شود را بدانیم ابتدا باید روش های کلی جراحی بینی را بشناسیم. جراحی بینی بر اساس شیوه ی فنی جراحی به دو صورت تقسیم می شود: جراحی باز و جراحی بسته

روش های جراحی بینی

جراحی بینی باز

در روش باز همانطور که از نام آن پیداست به روش باز عمل می شود. به این معنا که جراح به بافت بینی دسترسی کامل پیدا می کند. برای اینکه پزشک این دسترسی را داشته باشد، نیاز است که پوست بینی کنار زده شود. زیرا پوست بینی یک عضو مهم و حیاتی بینی است و نباید آسیبی به آن وارد شود. بنابراین با ایجاد یک برش در ناحیه زیر نوک بینی (کلوملا) پوست بینی بلند شده و ثابت نگه داشته می شود. در این روش جراح با دسترسی بالایی که دارد، آزادی عمل زیادی دارد و مقدار تغییراتی که می تواند اعمال کند بیشتر است. 

جراحی بینی بسته

در روش جراحی بسته بر خلاف روش باز دامنه اختیار و آزادی عمل کمی به جراح اعطا می شود. در روش بسته پوست روی بینی دست نمی خورد و بنابراین جراح به بافت بینی دسترسی ندارد بلکه تنها با برش های کوچکی که از داخل بینی زده می شود می تواند تغییرات خود را انجام دهد. در این روش تغییرات کوچکی می توان اعمال کرد و نمی توان انتظار اصلاح ناهنجاری های اساسی را داشت.

روش عمل بینی گوشتی

بیشتر بخوانید: رینوپلاستی

عمل بینی گوشتی به چه روشی انجام می شود؟

روش عمل بینی گوشتی اندکی با دیگر فرم های بینی متفاوت است. بینی گوشتی به علت پوست ضخیم و غدد چربی ای که دارد حساس تر است و جراحی آن باید با احتیاط بیشتری انجام شود. علاوه بر آن نمی توان بینی گوشتی را تنها با تراشیدن و کوچک کردن بافت غضروفی عمل کرد. بلکه باید بافت ضعیف غضروفی با افزودن غضروف تقویت شود. زیرا اگر این کار انجام نشود به احتمال بالایی بینی بعد از عمل دچار افتادگی می شود و فرم آن به کلی خراب می شود. در سال های گذشته بسیاری از افراد از نتیجه عمل بینی گوشتی خود ناراضی بوده اند که به دلیل استفاده نکردن از همین روش این اتفاق افتاده است. اما در حال حاضر این متد در همه جا پذیرفته شده و به کار گرفته می شود.

با این اوصاف برای عمل بینی گوشتی باید از متد باز استفاده کرد. علاوه بر آن در برخی موارد لازم است از تراکم غدد چربی زیر پوست بینی کاسته شود که این کار نیز مستلزم برداشتن پوست بینی است. بنابراین عمل بینی گوشتی در غالب موارد بایستی به روش باز انجام شود.

بهترین مدل برای عمل بینی گوشتی

چه مدل هایی را می توان روی بینی گوشتی پیاده کرد؟

یکی از نکات مهم در هر جراحی بینی، مدل جراحی است. مدل های مختلفی برای عمل زیبایی بینی وجود دارد که بسته به فرم بینی هر شخص، می توان یکی از مدل ها را انتخاب کرد و پیاده کرد. به طور کلی مدل های عمل زیبایی بینی را می توان به سه دسته ی فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی تقسیم کرد. مدل فانتزی مدلی است که در آن بینی بسیار کوچک شده، نوک بینی زاویه دار و نسبتا تیز می شود و تیغه بینی به شکل قوس دار در می آید. مدل نیمه فانتزی به همین شکل است منتها زوایا کمتر و ملایم تر هستند. در مدل طبیعی تنها نواقص و عدم تناسب ها برطرف می شوند و بینی بیش از حد کوچک نمی شود.

حال سوال اینجا است که برای بینی های گوشتی کدام مدل بهتر است؟ مدل فانتزی، نیمه فانتزی یا طبیعی؟ در واقع هیچگاه نمی توان حکم کلی برای همه فرم های بینی صادر کرد. ممکن است برخی از نمونه های بینی گوشتی قابلیت پذیرش هر مدلی را داشته باشند؛ اما در مجموع با در نظر گرفتن ویژگی های مشترک و معمول بینی های گوشتی، می توان گفت که مدل فانتزی چندان مناسب بینی های گوشتی نیست و در اکثر موارد غیر قابل اجرا است.

مدل طبیعی ایده آل ترین مدل برای عمل بینی گوشتی است و مدل نیمه فانتزی نیز برای برخی از موارد بینی گوشتی قابل انجام است

جراحی بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

هزینه عمل بینی گرچه به صورت عرفی در یک بازه خاص قرار دارد اما با این حال متاثر از عوامل مختلفی است و نمی توان برای فرم های مختلف بینی هزینه عمل بینی یکسان در نظر گرفت. هزینه عمل بینی معمولا طی جلسه با جراح و بعد از معاینه کامل بینی تعیین می شود.

با توجه به اطلاعاتی که درباره عمل بینی گوشتی و روش آن ارائه شد، می توان نتیجه گرفت که جراحی این فرم از بینی ها دشوارتر و حساس تر است. برای انجام درست جراحی بینی گوشتی به مهارت بیشتری نیاز است و فرآیند جراحی نیز طولانی تر است. از آنجایی که دشواری عمل و میزان تجربه و تخصص جراح بر هزینه عمل بینی تاثیر گذار است، می توان نتیجه گرفت که هزینه عمل بینی گوشتی از دیگر فرم های بینی بیشتر است و اگر توسط جراح حاذق انجام شود بیشتر نیز خواهد بود.

محاسبه هزینه عمل بینی

اگر بینی شما در دسته بینی گوشتی قرار می گیرد، برای اینکه یک جراحی موفق را پشت سر بگذارید لازم است ابتدا جراح خود را با دقت انتخاب کنید و سپس در جلسات مشاوره از فرآیند عمل آگاه شوید و طبق توصیه های پزشک برای عمل خود را آماده کنید. اگر چه هزینه عمل بینی گوشتی به خصوص نزد جراح باتجربه بیشتر است اما مسلما تجربه یک جراحی موفق و به دست آوردن فرم بینی زیبا و متناسب قطعا ارزش آن را خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا