عمل بینی و جراحی بینی

برای افزایش شانس موفقیت جراحی بینی گوشتی چه کار کنیم؟

یکی از دغدغه های افرادی که بینی گوشتی دارند این است که شانس موفقیت جراحی بینی گوشتی چقدر خواهد بود؟ در صورتی که زیر تیغ جراحی بروند چقدر احتمال دارد نتیجه جراحی چیزی که آن ها می خواهند نباشد و بعد از مدتی بینی فرم خود را از دست بدهد؟ در این مقاله قصد داریم درباره کارهایی که میتوان کرد تا شانس موفقیت جراحی بینی گوشتی را بالا برد صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

درباره حساسیت جراحی بینی گوشتی به اندازه کافی مطلب بیان شده است. بینی های گوشتی ساختار ضعیف و شکننده ای دارند که در جراحی باید با احتیاط با آن برخورد کرد. در گذشته نتیجه جراحی بینی های گوشتی چندان موفقیت آمیز نبود و اکثر کسانی که بینی گوشتی داشتند و تحت جراحی قرار می گرفتند، با گذشت مدتی از جراحی می دیدند که نتیجه عمل برگشته و نوک بینی شان دچار افتادگی شده است. با پیشرفت روش های جراحی و ابداع متدهای جدید کم کم این مشکل رفع شد و نگرانی ها برطرف شد. با این همه قسمتی از موفقیت عمل بینی گوشتی بستگی به خود داوطلب و تصمیمات وی دارد.

جراحی بینی گوشتی

برای موفقیت جراحی بینی گوشتی چه کارهایی می توانیم بکنیم؟

انتخاب صحیح جراح

اول از همه اینکه ابداع روش کارآمد برای جراحی بینی گوشتی به این معنا نیست که به هر جایی که مراجعه کنید قادر هستند بینی گوشتی را با روش جدید و به بهترین شکل جراحی کنند. به کار بردن این روش نیاز به مهارت زیاد و تجربه دارد. بنابراین اولین کاری که می توانید برای موفقیت بیشتر جراحی بینی خود بکنید این است که جراح و کلینیکی را انتخاب کنید که سابقه موفقی در جراحی انواع بینی های گوشتی داشته باشند و نمونه کار معتبر ارائه کنند. نقش جراح و میزان تجربه او در جراحی بینی یک نقش کلیدی است. بنابراین این انتخاب را ساده نگیرید و به هر کسی اعتماد نکنید.

آمادگی کامل و رعایت پرهیزها پیش از جراحی

آمادگی برای هر عمل جراحی یک مسئله کلیدی است. باید پیش از عمل خود را از نظر ذهنی و جسمانی آماده کنید تا جراحی موفقی را تجربه کنید. درباره بینی گوشتی نیز این مسئله به شکل ویژه ای اهمیت دارد. رعایت پرهیز های توصیه شده حداقل چیزی است که می تواند در موفقیت رینوپلاستی موثر باشد. پس از دو هفته قبل از جراحی سیگار نکشید و مصرف هر گونه دارو را با پزشک خود در میان بگذارید.

مراقبت بعد از جراحی بینی گوشتی

مراقبت ویژه از بینی پس از جراحی

گام بعدی و کار مهمی که برای به سرانجام رساندن عمل بینی گوشتی باید انجام شود رعایت کامل مراقبت های بعد از جراحی است. مرحله بعد از جراحی مرحله بسیار مهمی است که در آن زمان تغییرات اعمال شده تثبیت می شوند. البته این اتفاق در صورتی می افتد که بینی به اندازه کافی استراحت کند و زمان کافی برای تثبیت تغییرات داشته باشد.

این موضوع از این جهت در جراحی بینی گوشتی اهمیت بیشتری دارد که تغییرات اعمال شده در عمل بینی گوشتی شکننده تر هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند. از این رو بعد از انتخاب جراح مهمترین کاری که برای موفقیت جراحی بینی گوشتی می توانید انجام دهید این است که مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی را با دقت اجرا کنید.

  • اول از همه به هیچ وجه نباید اجازه دهید بینی تحت فشار قرار گیرد یا ضربه بخورد.
  • در وهله دوم باید موقعیت خوابیدن خود را به گونه ای تنظیم کنید که جا به جا نشوید و به اشیا یا افراد دیگر برخورد نکنید. باید همیشه به پشت و با سر رو به بالا بخوابید.
  • تا یک هفته نباید سر و بینی خود را خیس کنید. بنابراین هنگام استحمام به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.
  •  بعد از آن نیز بینی خود را باید تنها با محلول های شستشوی تجویز شده بشویید و حدالامکان از ریختن آب روی بینی خود داری کنید.

مراقبت بعد از جراحی بینی گوشتی

نکته مهم دیگر در مراقبت از بینی، استفاده درست از چسب بینی است. چسب بینی بعد از باز کردن پانسمان و گچ بینی روی بینی زده می شود تا پوست بینی را در جای خود تثبیت کند. به طور خاص چون در جراحی بینی گوشتی پوست بینی باز می شود لازم است تا چسب زدن با دقت بیشتری انجام شود. شیوه های چسب زدن بینی را به خوبی یاد بگیرید و در فواصل زمانی معین چسب بینی خود را عوض کنید.

سخن آخر

جراحی بینی گوشتی در حال حاضر با درصد موفقیت بسیار بیشتری نسبت به گذشته انجام می شود. اما همه چیز بستگی به این دارد که چه کسی را برای جراحی بینی خود انتخاب می کنید و خودتان چه مقدار برای این جراحی آمادگی دارید. کلینیک دکتر تهران بیوتی یکی از کلینیک های باتجربه در زمینه جراحی بینی گوشتی است که سابقه خوبی در جراحی این نوع از بینی دارد. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می توانید با شماره های مشخص شده تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا