عمل بینی و جراحی بینی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی چیست؟

عمل بینی طبیعی یا همان نچرال رینوپلاستی، نوعی جراحی زیبایی بینی است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این عمل، شکل بینی فرد از حالت قوز دار یا گوشتی خارج میشود ولی به اندازه عمل بینی فانتزی، کوچک نمیشود. در این عمل حالت طبیعی بینی حفظ شده و مشکلات ظاهری و داخلی از جمله انحراف داخلی بینی زیباجو برطرف میگردد. در این مطلب بطور کامل در مورد جراحی بینی طبیعی مردانه و زنانه صحبت میکنیم، با تهران بیوتی همراه باشید.

تمام رخ عمل بینی استخوانی

عمل بینی طبیعی مردانه

عموما آقایان از انجام عمل بینی، یک بینی طبیعی و نه فانتزی، طلب میکنند که صرفا به بهبود مشکلات تنفسی و یا قوس های غیرطبیعی روی بینی بپردازد. به همین دلیل انجام جراحی بینی طبیعی مردانه برای آقایان پیشنهاد میگردد. جذابیت مردانه به شکل طبیعی بینی بوده و اغلب خانم ها خواستار عمل بینی فانتزی هستند. تهران بیوتی با دارا بودن بهترین جراح بینی تهران در خدمت شما عزیزان است.

جراحی بینی طبیعی زنانه

خوشبختانه در سال های اخیر شاهد تغییر سلیقه بانوان نسبت به عمل فانتزی و ترجیح بیشتر به جراحی بینی طبیعی بوده ایم. جراحی بینی طبیعی زنانه بخصوص زمانی که بینی گوشتی باشد، بسیار به بانوان توصیه میگردد به علت اینکه در این بینی ها، ضخامت پوست و پره ها، مانع شکل دهی بینی به روش فانتزی میگردد.

نحوه انجام عمل بینی طبیعی

عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی بیشتر در جوانانی که سن پایین تری دارند، رواج دارد؛ در صورتیکه جراحی زیبایی بینی طبیعی روشی است که با رفع ایرادات ظاهری زیباجو، پزشک سعی در تغییر اندک در ظاهر فرد است. در این عمل برای رفع ایرادات ظاهری و قوز دماغ فرد تلاش میشود. ولی قوس و انحنای بینی زیاد داده نمیشود و بینی حالت طبیعی خود را از دست نمیدهد. پزشک جراح در عمل بینی طبیعی چند نکته را در نظر میگیرد تا حداکثر طبیعی بودن را در بینی اعمال کند:

 • طبیعی از نظر شما یعنی چی؟

شهری را تصور کنید که تمام افراد آن دارای سه پا باشند، در چه صورتی اسم شما را آدم طبیعی میگذارند؟ درست است، در صورتی که شما هم سه پا داشته باشید. دانستن این نکته به شما در داشتن بینی طبیعی بسیار کمک خواهد کرد؛ نژاد و قومیت در مدل بینی طبیعی بسیار تاثیر گذار هستند.

 • تناسب بینی با سایر اعضای صورت

یکی دیگر از فاکتور های مهم عمل بینی خوب این نکته است که ظاهر بینی خیلی کوچک تر از سایر اعضای صورت نشود. به همین دلیل اغلب جراحی بینی طبیعی به مدل جراحی بینی فانتزی ارجحیت داده میشود. یکی دیگر از نکاتی که پزشک رعایت میکند، فاصله بین لب بالا با نوک بینی فرد است که این فاصله با مشاهده ظاهر کلی صورت قابل سنجش است.

عمل بینی طبیعی

 • مشکلات تنفسی و داخلی

یکی دیگر از مواردی که پزشک در جراحی رینوپلاستی طبیعی همواره رعایت میکند، برطرف کردن مشکلات تنفسی فرد است. برای این امر چک میشود که تیغه بینی (سپتوم) فرد مشکلی نداشته باشه و اگر مشکل وجود داشت برطرف گردد. راه های ورود هوا به بینی هنگام نفس عمیق بسته نشود و حفره های بینی فرد یکسان و دارای تقارن حداکثری باشند.

 • سایز سوراخ های بینی

در عمل بینی طبیعی، بر خلاف عروسکی که پزشک برای فانتزی شدن صورت و بینی، سوراخ های بینی را جمع میکند و این تنگی، خود باعث مشکلات تنفسی و عمل بینی ترمیمی میگردد، سعی میشود تا حد امکان سوراخ های بینی بصورت طبیعی باز نگه داشته شوند تا عبور هوا از میان پره ها مشکل نباشد.

این عمل نیز مانند عمل نیمه فانتزی و عمل بینی عروسکی، با بیهوشی آغاز میگردد. طی این عمل پوست روی بینی فرد کاملا برداشته میشود و تغییراتی که مد نظر است با تراشیدن غضروف و استخوان قوس میانی بینی بدست می آیند. در عمل بینی طبیعی زاویه نوک لب بالا با بینی 90 تا 95 درجه زده میشود، در صورتیکه در عمل های فانتزی این زاویه به 100 درجه به بالا هم میرسد.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی طبیعی

انجام عمل بینی به روش طبیعی برای اغلب افراد میسر است. فرد متقاضی باید از سن رشد بینی که تقریبا 18 سال است، گذشته باشد و مشکل زمینه ای مانند بیماری قلبی و عروقی نداشته باشد. البته جراحی بینی طبیعی برای بینی های گوشتی بیشتر توصیه میگردد؛ چرا که بینی گوشتی راهکار بهتری به جراح بینی برای جمع کردن بینی به روش طبیعی میدهد. عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی برای بینی های گوشتی کمتر توصیه میشود.کاندیدای مناسب جهت عمل بینی طبیعی

روش های انجام این عمل

همانطور که در مطلب: جراحی زیبایی بینی | رینوپلاستی عرض کرده بودیم این عمل به دو صورت امکان انجام دارد:

 • جراحی بینی به روش باز یا اوپن

این روش به دلیل مزایایی که دارد، عموما توسط پزشکان متخصص از کاربرد فراوانی داراست. در این روش پوست روی بینی کاملا برداشته میشود و پزشک با دقت و اشراف کامل روی بینی فرد، آن را فرم داده و تراش میدهد.

 • جراحی بینی به روش بسته یا کلوز

در این روش، تیغه بینی فرد برش نمیخورد و اکثر برش ها از ناحیه داخلی بینی زده میشوند. در عمل بینی به روش بسته ، جراح اشراف کاملی روی بینی زیباجو ندارد و به همین دلیل ناقرینگی و عدم تقارن پره های بینی در این روش شایع است. این روش جزو اولین روش های عمل بینی بوده و امروزه به دلیل بسته بودن دست جراح برای اعمال تغییرات، روش جراحی بینی طبیعی به صورت باز بیشتر انجام میشود.

مقاله پیشنهادی: عمل بینی استخوانی

مزایا جراحی بینی طبیعی

مزایای عمل زیبایی بینی

 • فرم دهی به بینی بصورت کاملا طبیعی و بدون مشکلات ظاهری بعد از عمل
 • برطرف کردن شکستگی و قوز روی بینی
 • بهبود مشکلات تنفسی فرد
 • افزایش اعتماد به نفس فرد هنگام حضور در اجتماعات
 • بدون ایجاد قوس زیاد روی بینی که به حالت مصنوعی در بیاید.
 • این عمل دوره نقاهت راحت تر و سریع تری دارد.
 • مدت زمان انجام این عمل نسبت به سایر روش ها کمتر است.
 • بینی فرد تا چند سال به همین شکل میماند و افتادگی زیادی را تجربه نمیکند.

مطالعه کنید: عمل بینی با لیزر

نکات مهم در مورد عمل رینوپلاستی طبیعی

 1. جراحی بینی طبیعی گوشتی بهترین فرم بینی را برای افراد دارای بینی گوشتی شکل میدهد.
 2. برای افرادی که دارای مشکلات زمینه ای مانند بیماری های قلبی عروقی یا ریوی هستند، انجام این عمل با تایید پزشک متخصص میسر است.
 3. دو هفته قبل و بعد عمل از استعمال دخانیات و انجام ورزش های سنگین بعد جراحی بپرهیزید.
 4. تا چند هفته قبل و بعد از عمل رینوپلاستی طبیعی، از خوردن داروهای ضد انعقاد خون و آسپرین خودداری کنید.
 5. برای بهبود تورم و قرمزی روی بینی بعد از عمل، از کمپرس یخ استفاده کنید.
 6. استفاده از داروهای مسکن و مواردی که پزشک تجویز کرده است، بصورت منظم الزامی است.

هزینه عمل بینی طبیعی

هزینه عمل بینی به صورت طبیعی به عوامل مختلفی همچون: هزینه بیهوشی، تجربه و دستمزد پزشک جراح، موقعیت مکانی شما و … بستگی دارد. برای بدست آوردن هزینه عمل بینی به مقاله روبرو مراجعه کنید: هزینه عمل بینی سال 1400 و همچنین میتوانید برای مشاوره و دریافت آخرین اطلاعات و جلسه مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی طبیعی” answer-0=”عمل بینی طبیعی برای بینی های گوشتی بیشتر توصیه میگردد” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”روش های انجام جراحی بینی طبیعی” answer-1=”جراحی بینی به روش باز یا اوپن/جراحی بینی به روش بسته یا کلوز” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”مزایا جراحی بینی طبیعی” answer-2=” بدون مشکلات ظاهری بعد از عمل/بهبود مشکلات تنفسی فرد/مدت زمان انجام این عمل نسبت به سایر روش ها کمتر است./برطرف کردن شکستگی و قوز روی بینی” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”نکات مهم قبل از جراحی بینی طبیعی” answer-3=”دو هفته قبل و بعد عمل از استعمال دخانیات و انجام ورزش های سنگین بعد جراحی بپرهیزید/تا چند هفته قبل و بعد از عمل رینوپلاستی طبیعی، از خوردن داروهای ضد انعقاد خون و آسپرین خودداری کنید./برای بهبود تورم و قرمزی روی بینی بعد از عمل، از کمپرس یخ استفاده کنید.” image-3=”” count=”4″ html=”true” css_class=””]
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا