عمل بینی و جراحی بینی

اگر این علائم را دارید احتمالا به عمل بینی نیاز دارید!

عمل بینی در ذهن اکثر افراد به عنوان یک جراحی غیر ضروری و گاهی لوکس به نظر می آید. بیشتر افراد فکر می کنند تنها افرادی که با چهره خود مشکل دارند سراغ این جراحی می روند و هر کس عمل بینی انجام می دهد حتما این کار را برای زیبایی انجام می دهد. اما بارها گفته شده جراحی بینی یا رینوپلاستی به اهدافی غیر زیبایی نیز انجام می شود. حتی ممکن است جراحی بینی برای شما ضروری باشد اما خودتان آن را ندانید. مشکلات بسیاری وجود دارد که ممکن است در زندگی روزمره برای شما دردسر زیادی ایجاد کند اما خودتان ندانید دلیل آن چیست و ندانید که همین جراحی بینی می تواند این مشکل را حل کند. در ادامه ی خواهیم علائمی که نشان می دهد شما نیاز به یک عمل بینی دارید را ذکر کنیم و به شما توضیح دهیم باید برای حل آن چه کاری انجام دهید.

مشکلاتی که نشان دهنده نیاز به عمل بینی هستند

بینی یکی از اعضای حیاتی در تنفس و بویایی است. بنابراین بسیار طبیعی است اگر مشکلات مربوط به تنفس و بویایی در بینی ریشه داشته باشند.

خر و پف کردن

خر پف کردن در خواب یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. این مشکل نه تنها فرد مبتلا بلکه افراد پیرامون و خانواده او را تحت تاثیر قرار می دهد. شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید ریشه خر و پف کردن در خواب از مجراهای تنفسی است. دلیل این پدیده می تواند پولیپ بینی یا انحراف تیغه بینی در نتیجه و گرفتگی بخشی از مجرای بینی باشد.

درمان خر و پف با عمل بینی

بنابراین اگر برای مدت طولانی در خواب خر و پف می کنید این احتمال را در نظر بگیرید که مشکل از بینی شماست. تشخیص دقیق را پزشک متخصص می تواند ارائه کند. در صورتی که ریشه مشکل از بینی شما شناخته شود جراحی بینی می تواند این مشکل را رفع کند. پس خر و پف کردن می تواند یکی از دلایل نیاز به عمل بینی باشد.

تنفس دشوار و گرفتگی بینی

همه ما حداقل یک بار در زمستان و بر اثر سرما خوردگی گرفتگی بینی را تجربه کرده ایم. قطعا این تجربه خوشایند نیست. حال فرض کنید این مشکل را کسی به شکل مزمن و دائمی داشته باشد. قطعا زندگی فرد بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد. بزرگ شدن بیش از حد پولیپ بینی یا آسیب دیدگی بینی می تواند دلیل تنگ شدن مجرای تنفسی و ایجاد مشکل در تنفس باشد. در صورتی که فرد به شکل مزمن در تنفس خود دچار مشکل باشد، عمل بینی می تواند بهترین راه حل برای این مشکل او باشد.

درمان گرفتگی بینی با جراحی بینی

اختلال در بویایی

بینی به خاطر نقش خود در بویایی یک عضو بسیار مهم شمرده می شود. بویایی یکی از حواس مهم انسان است که با چشایی پیوند خورده است. بنابراین مشکل طولانی مدت و مزمن در بویایی می تواند به خاطر مشکل در ناحیه بینی باشد. بزرگ شدن پولیپ بینی در اینجا هم می تواند اثرگذار باشد و منشا اختلال در بویایی باشد. بنابراین در صورت داشتن اختلال در بویایی در مدت طولانی نیز ممکن است به عمل بینی نیاز داشته باشید. با برداشتن پولیپ بینی بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد. حتی در مواردی اختلال در بویایی می تواند یکی از عوارض عمل بینی اولیه و به دلیل تجربه پایین جراح در کار خود باشد.

در صورت داشتن این علائم باید چه کار کنیم؟

در صورتی که هر کدام از این علائم را در خود احساس کردید، ابتدا از همه باید به یک پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. پزشک با دقت بینی شما را معاینه خواهد کرد و در صورت لزوم عکسبرداری های لازم را برای شما خواهد نوشت تا معاینه دقیق تری داشته باشد. بعد از آن با مشاهده عکس ها تشخیص خود را اعلام خواهد کرد. در صورتی که نظر وی درمان با جراحی باشد، باید به یک جراح بینی مراجعه کنید. در اینجا باید حتما یک جراح ماهر و باتجربه در زمینه جراحی های درمانی را انتخاب کنید تا حتما مشکل اصلی شما را حل کند. تا زمانی که موعد جراحی شما فرا برسد باید با دقت مراقبت های پیش از عمل بینی را رعایت کنید تا جراحی شما به خوبی پیش برود.

مراجعه برای عمل بینی درمانی

آیا می توان عمل زیبایی بینی را همزمان با عمل بینی درمانی انجام داد؟

بسیاری از کلینیک ها این امکان را فراهم کرده اند که کسانی که نیاز به عمل درمانی دارند، عمل خود را انجام دهند و همزمان با آن تحت عمل زیبایی نیز قرار بگیرند. به این گونه در طی یک جراحی هم از مشکل خود رهایی می یابند و هم چهره زیباتری پیدا می کنند.

کلینیک دکتر تهران بیوتی نیز این امکان را برای مراجعان خود فراهم کرده است. در این کلینیک شما می توانید به طور همزمان جراحی درمانی و جراحی زیبایی خود را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مشخص شده تماس بگیرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا