عمل بینی و جراحی بینی

موارد منع عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی‌ها در تمام دنیاست اما خیلی از افراد هم منع عمل زیبایی بینی دارند که خودشان بی اطلاع هستند. افراد زیادی شیفته جراحی بینی هستند و روز به روز به تعداد علاقمندان عمل زیبایی بینی، افزوده می‌شود. در صورتی که در گذشته این میزان اشتیاق و علاقه در افراد نبود و اعتقاد خیلی از افراد طبیعی بودن بود، چرا که در گذشته جراحی بینی بعضاً با مشکل مواجه می‌شد و دچار برگشت بینی، افتادگی می‌شدند که این مورد در جراحی بینی گوشتی، بسیار بیشتر و رایج ‌تر بود.

اما امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی حاصل آمده است، دیگر جای نگرانی وجود ندارد. هر کسی که شرایط مناسب برای عمل رینوپلاستی داشته باشد، می‌تواند بینی خود را با جراحی زیبایی، زیباتر کند. با این حال بعضی از افراد نمی‌توانند عمل کنند چون ممکن است سلامتی‌ آن‌ها به خطر بیفتد. البته بررسی تمامی این موارد به عهده پزشک و با مشورت او می‌باشد چرا که ممکن است با تجویز یک دارو یا رژیم غذایی مناسب، این قبیل مسائل را حل کند. در این مقاله به نحوه جراحی بینی گوشتی و مقایسه آن با روش‌های قدیمی و همچنین ویژگی افرادی که ممکن است نتوانند عمل بینی را انجام دهند، می‌پردازیم.

بینی گوشتی چه ویژگی‌هایی دارد؟

عموماً افراد تصور می‌کنند که بینی گوشتی، گوشتی است یعنی گوشت بیشتری دارد. در صورتی که این طور نیست. بینی گوشتی بر خلاف بینی استخوانی، پوست و لایه چربی بیشتری دارد و بحث گوشت در این میان مطرح نیست. در واقع بینی گوشتی، قسمت پوستی و نرم آن بیشتر از قسمت و بافت سخت آن می‌باشد.

 بعضی بینی‌های گوشتی، پوست ضخیم دارند ولی در بعضی دیگر، بافت چربی زیر پوستی بیشتر است به همین دلیل است که اکثر بینی‌های گوشتی چرب به نظر می‌آیند و به همراه حفره‌های عمیق روی پوست می‌باشند. تجربه نشان داده است که جراحی بینی گوشتی در دسته دوم راحت‌تر عمل می‌شود چرا که پزشک می‌تواند قبل از عمل یک رژیم غذایی مناسب برای بیمار تجویز کند که لایه پربی زیر پوست، تا قبل از جراحی بینی گوشتی، کمتر شود. اما عمل زیبایی بینی در دسته دوم کمی چالش بیشتری دارد که در قسمت به طور کامل، به تکنیکی که در این نوع جراحی‌ها به کار می‌رود اشاره می‌کنم.

جراحی بینی استخوانی راحت‌تر است و بهتر می‌توان فرم شکیل‌تر از آن درآورد. تراشیدن استخوان بینی استخوانی، بدون ریسک است اما در جراحی بینی گوشتی نباید استخوان را با تراشیدن ضعیف‌تر کرد.

جراحی بینی گوشتی

نحوه جراحی بینی گوشتی

اکنون رسیدیم به قسمت جالب جراحی بینی، همان طور که گفته شد، جراحی بینی گوشتی، بسیار حساس است و باید طوری انجام شود که بعدها بینی با افتادگی و برگشتی پذیری مواجه نشود. بافت استخوانی بینی گوشتی، ضعیف است و اگر بتراشیم ممکن است ضعیف‌تر شود. در گذشته بدون اینکه پزشکان متوجه این موضوع باشند، استخوان را حین جراحی می‌تراشیدند و بینی بعد از عمل، مقاوت و استحکامش را از دست می‌داد، جاذبه و کشش زمین و ضعیف بودن بافت استخوانی، بینی را شل می‌کرد.

یک مثال می‌زنم، تصور کنید از چهار پایه صندلی، یکی از آن ها برداشته شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ بله اگر روی آن بنشینیم می‌افتیم البته حتی خود صندلی ممکن است تعادل نداشته باشد و در حالت ایستاده نایستد. این اتفاق هم برای بینی گوشتی می‌افتاد البته در گذشته.

اکنون متد جدید جراحی بینی گوشتی، به این صورت است که بافت استخوانی را تقویت می‌کنند، برای این کار از دنده و غضروف گوش قرض گرفته می‌شود و به بافت غضروفی بینی یا استخوان پیوند داده می‌شود. با این کار استحکام بینی بیشتر شده و پایداری خود را حفظ می‌کند. بنابراین اصلاً نگران این موضوع نباشید. اگر بینی گوشتی دارید و مایل هستید که عمل زیبایی بینی انجام دهید فقط کافیست که پزشک مناسب و ماهری انتخاب کنید. چرا که بی شک، تبحر جراح تأثیر زیادی در نتیجه جراحی بینی دارد.

در مقاله چه سؤالاتی از جراح در جلسه مشاوره بپرسیم، لیست مهم‌ترین سؤالات ارائه شده است که به کمک آن می‌توانید به تبحر و مناسب بودن جراح، در جلسه مشاوره پی ببرید.نحوه جراحی بینی گوشتی

موارد منع عمل زیبایی بینی چه کسانی هستند

بعضی از افراد جزء موارد منع عمل زیبایی بینی هستند و نمی‌توانند عمل کنند چون ممکن است سلامتی‌ آن‌ها به خطر بیفتد. البته بررسی تمامی این موارد به عهده پزشک و با مشورت او می‌باشد چرا که ممکن است با تجویز یک دارو یا رژیم غذایی مناسب، این قبیل مسائل را حل کند.

موارد منع عمل زیبایی بینی

افرادی که دیابت دارند

دیابت از آن دسته از بیماری‌هاست که ریسک عمل زیبایی بینی را بالا می‌برد. افراد مبتلا به دیابت نوع اول و دوم، ممکن است حین بیهوشی با مشکلات مواجه شوند که قند خون آن‌ها کاهش یابد یا اینکه داروهای بیهوشی روی دیابت آن‌ها اثر سوء بگذارد. البته حین عمل با تزریق انسولین می‌توان این قضیه را کنترل کرد. بهتر است که در جلسه مشاوره، تمامی موارد را با پزشک در میان بگذارید.

افرادی که به تازگی بینی خود را عمل کرده و از نتیجه راضی نیستند

بعد از جراحی بینی، بینی ورم که بعد از شش ماه تا حد زیادی برطرف می‌شود و بعد از گذشت یکسال دیگر هیچ ورمی باقی نمانده و شکل نهایی بینی قابل رویت است. بعضاً افرادی که عجول هستند و می‌خواهند فوراً نتیجه را ببینند، تصور می‌کنند که نتیج خوب نبوده یا حتی شاید واقعاً هم خوب نبوده، با این باید یک سال کامل صبر کنید و بعد به عمل بینی ترمیمی اقدام کنید.

چه کسانی نباید عمل زیبایی بینی انجام دهند

افرادی که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند

اگر انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین مانند بوکس، جزء عادات شماست، پیشنهاد می‌کنیم که بینی عمل نکنید. چرا که فعالیت های ورزشی خطرناک جزء موارد منع عمل زیبایی بینی است و ممکن است با ضرباتی که به بینی وارد می‌شود کلاً جا به جا شود.

افرادی که نوشیدنی الکلی مصرف می‌کنند یا سیگار می‌کشند

مصرف نوشابه‌ها الکلی، خون را رقیق می‌کند و مصرف آن در دراز مدت کل سیستم گردش خون را تحت تأثیر قرار می‌دهد چرا که احتمال خونریزی بعد از عمل یا حین عمل بالا می‌رود. همچنین مصرف سیگار احتمال خراب شدن پوست بینی و عفونی شدن بینی را بیشتر می‌کند. از یک ماه قبل از عمل تا دو ماه بعد از عمل نه سیگار بکشید و نه لب به مشروبات الکلی بزنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا