عمل بینی و جراحی بینی

نکات ضروری عمل بینی

در این مقاله از سایت دکتر تهران بیوتی قصد داریم نکات ضروری عمل بینی را باهم بررسی کنیم. همه انسان ها زیبایی را دوست دارند و همین میل به زیبایی باعث می شود که بخواهند زیبا باشند تا توجه و تحسین اطرافیان خود را جلب کنند. بینی به عنوان عضوی که در مرکز صورت قرار دارد شاید بیشتر از همه اعضای صورت وظیفه متناسب نگه داشتن چهره را داشته باشد. هیچ کس دوست ندارد بینی بزرگ با چشمانی کوچک داشته باشد، تمامی اجزای صورت باید باهم متناسب و هماهنگ باشند تا زیبایی و جذابیت چهره دوچندان بشود.

احتمالا دلیل اینکه چرا عمل بینی رایج ترین عمل زیبایی جهان است همین مطالبی باشد که گفتیم. انسان ها به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند و به همین خاطر به عمل بینی با رینوپلاستی متوسل می شوند. امروز در این مقاله می خواهیم نکاتی را بگوییم که برای هر بیماری دانستن آنها ضروری است؛ پس با سایت دکتر تهران بیوتی همراه باشید.

عمل بینی با توجه به نوع بینی به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی بینی ها با توجه به ویژگی هایشان به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند. بینی های گوشتی پوستی ضخیم دارند و غضروف بینی آنها بسیار نرم و ضعیف است. معمولا این بینی ها پره ها و سوراخ های پهنی دارند. در مقابل بینی های استخوانی پوستی نرم با غضروف نسبتا محکم دارند. پوست بینی های استخوانی در حدی نرم است که ممکن است شکستگی های بینی تا حدی از روی پوست مشخص باشند.

عمل بینی باز

جراح با توجه به نوع فرم و شکل بینی می تواند تصمیم بگیرد که با روش باز یا بسته بینی را عمل کند. برای بینی های گوشتی معمولا روش باز توصیه می شود. جراحی بینی گوشتی به دلیل ظرافت و پیچیده بودن کار، نیازمند دقت و تجربه زیادی است. کلینیک دکتر تهران بیوتی با پزشکان حاذقی که در زمینه عمل بینی گوشتی دارد موفق به کسب رضایت مشتریان خود شده است.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی در طول سال ها پیشرفت و تغییرات زیادی کرده و مدل های زیادی به آن اضافه شده است. عمل زیبایی بینی همانطور که از نامش مشخص است برای مشکلات تنفسی نیست و برای زیباتر کردن مدل و فرم بینی است. در گذشته افراد بیشتر مایل بودند بینی های سربالا و بسیار کوچک و باریک داشته باشند. در اصطلاح به این بینی ها، بینی های خوکی گفته میشد اما در حال حاضر با پیشرفت علم پزشکی، افراد بیشتر مایل هستند که زیبایی طبیعی صورت خود را حفظ کنند و در عین حال که چهره شان تغییر می کند کسی متوجه تغییرات صورتشان نشود.

به همین دلیل عمل زیبایی طبیعی بینی امروزه توسعه زیادی پیدا کرده است به طوری که نیمی از خانم هایی که بینی خود را می خواهند عمل کنند و همین طور بیشتر آقایان دوست دارند بینی طبیعی داشته باشند. جراحی بینی طبیعی علاوه بر اینکه ظاهر طبیعی بینی را حفظ می کند از عوارض بعد از عمل، مانند مشکلات تنفسی و اختلالات عصبی نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند.

در عمل بینی فانتزی، بینی کاملا از ظاهر طبیعی خودش خارج می شود. سوراخ های بینی کوچک است، نوک بینی سربالاست و پشت غضروف قوس زیادی دارد. عوارض بعد از عمل در جراحی بینی فانتزی نیز نسبت به عمل بینی طبیعی، بسیار بیشتر است.

عمل زیبایی بینی

سن مناسب برای عمل بینی چه سنی است؟

بهترین سن برای عمل بینی زمانی است که بینی و غضروف آن به حد کافی رشد کرده باشند. برای دختران ۱۵ سالگی و برای پسران ۱۷ سالگی بهترین سن برای جراحی بینی است.

عمل بینی بینی برای چه کسانی خطر دارد؟

جراحی بینی برای کسانی که سابقه بیماری هایی نظیر سرطان، بیماری های قلبی، دیابت و بیماری های تنفسی شدید هستند خطرناک است و توصیه نمی شود. البته وقتی شما اقدام به جراحی بینی بکنید در مرحله اول باید آزمایشان زیادی نظیر آزمایش خون، HIV و دیابت انجام بدهید و به پزشک خود نشان دهید. اگر وضعیت جسمی شما برای بیهوشی یا عمل جراحی مناسب نباشد پزشک به شما اجازه عمل نمیدهد.

چه ویژگی هایی را برای انتخاب پزشک مناسب باید در نظر بگیریم؟

مسلما یکی از مهم ترین و همین طور سخت ترین کارهایی که باید برای جراحی بینی انجام بدهید انتخاب پزشک مناسب و با تجربه است. داشتن رزومه و تحصیلات عالی از یک دانشگاه برتر دلیل کافی برای اعتماد به یک پزشک نمی شود. اگر پزشک یا کلینیکی که انتخاب کرده اید وب سایت دارد حتما به سایتش مراجعه کنید و نمونه کارهای قبلی را مشاهده کنید.

بهترین جراح عمل بینی

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم و حیاتی در انتخاب پزشک مناسب، داشتن تجربه طولانی و موفقیت آمیز است. تجربه افراد نشان دهنده مهارت آنهاست. هرچقدر یک پزشک در جراحی بینی تجربه بیشتری داشته باشد مهارت و دقت او نیز بیشتر خواهد بود و شما راحت تر می توانید به او و نتیجه ای که قرار است بعد از جراحی بگیرید اعتماد کنید. عمل زیبایی بینی ضروری و فوری نیست و شما وقت کافی برای تحقیق و انتخاب یک پزشک دارید پس توصیه می کنیم به این موضوع توجه زیادی داشته باشید.

حرف آخر

مجموعه دکتر بیوتی یکی از بهترین کلینیک های زیبایی در تهران است که مشتریان آن از نتیجه عمل خود بسیار راضی بوده اند. پزشکان این مجموعه سابقه درخشانی در زمینه عمل بینی گوشتی، استخوانی و عمل زیبایی بینی دارند که می توانید برای دیدن آنها به سایت دکتر تهران بیوتی مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا