عمل بینی و جراحی بینی

هزینه عمل بینی و مواردی که باعث افزایش آن می شوند

عوامل بسیاری بر تصمیم گیری افراد برای عمل بینی تاثیرگذار هستند. یکی از مهمترین این عوامل هزینه عمل بینی است. شاید برای عمل‌های جراحی درمانی افراد چندان به هزینه عمل اهمیتی ندهند و با هر هزینه ای آن جراحی را انجام دهند اما در مورد عمل بینی این گونه نیست و هزینه عمل بینی می‌تواند باعث انصراف از انجام عمل شود. البته در صورتی که عمل بینی برای شخصی ضرورت داشته باشد آنگاه این عمل فارغ از هزینه‌ی آن بایستی انجام شود. در هنگام تحقیق برای تصمیم گیری برای جراحی بینی، لازم است تمام عوامل تاثیرگذار بررسی و سنجیده شوند. اینکه هدف از انجام این عمل چیست، چه تغییراتی لازم است روی بینی اعمال شود، برای عمل قرار است به چه کسی مراجعه شود و مقدار هزینه عمل بینی چقدر است. تنها با بررسی همه جانبه این موارد می‌توان تصمیمی درست درباره عمل بینی گرفت.

عمل بینی جزو عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود. در قانون بیمه‌ی کشور ما نیز برای عمل زیبایی جایی برای پرداخت کمک هزینه در نظر گرفته نشده است. یعنی باید تمام هزینه عمل بینی را خودتان پرداخت کنید. البته این مورد یک استثنا دارد و آن هم این است که جراحی بینی برای شخص ضرورت داشته باشد و این ضرورت توسط پزشک و کارشناس بیمه تایید شود. به عنوان مثال وقتی شخص به علت ضربه‌خوردگی بینی یا مشکلات مادرزادی دچار مشکلات تنفسی باشد، این امکان وجود دارد که هزینه عمل بینی یا بخشی از آن توسط بیمه پرداخت شود. بنابراین از آنجایی که در بیشتر موارد باید هزینه عمل بینی توسط خود شخص به شکل تمام و کمال پرداخت شود، لازم است که با دقت بیشتری در مورد انجام این عمل جراحی تصمیم گرفته شود.

مواردی که هزینه عمل بینی را افزایش خواهند داد

اگر شما نیز قصد انجام جراحی بینی دارید، حتما ایده آل شما این است که عمل بینی را به گونه‌ای انجام دهید که از پرداخت هزینه عمل بینی بیشترین رضایت را داشته باشید. رضایت شما نیز زمانی حاصل خواهد شد که انتظارتان از جراحی بینی برآورده شود. اما مواردی وجود دارد که در صورتی که هنگام تصمیم گیری برای انجام عمل بینی آن‌ها را رعایت نکنید، نه تنها انتظاری که از عمل بینی دارید برآورده نمی شود، بلکه هزینه‌های بیشتری نیز مضاف بر هزینه عمل بینی اصلی بر شما تحمیل خواهد شد.

محاسبه هزینه عمل بینی

انتخاب جراح نابلد و کم تجربه

انتخاب جراح اولین و شاید مهم ترین تصمیمی است که باید در مورد جراحی بینی خود بگیرید. جراح کسی است که اصلی ترین نقش را در تغییر روی بینی شما ایفا می‌کند. در حال حاضر جراحان بسیاری هستند که عمل زیبایی بینی را انجام می‌دهند. برخی از آن‌ها شناخته شده و با تجربه و برخی دیگر کم تجربه هستند. جراحان با تجربه معمولا هزینه‌ی بیشتری دریافت می‌کنند. این هزینه، در کنار هزینه‌های معمول لوازم جراحی و کادر اتاق عمل، قیمت تجربه و تخصصی است که طی سالیان دراز کسب کرده اند. پرداخت هزینه‌ای بیشتر از متوسط هزینه عمل بینی به یک جراح با تجربه و کارکشته قطعا ارزش دریافت خدمات حرفه‌ای و با کیفیت را دارد. برخی از جراحان کم تجربه برای جذب بیشتر مشتری هزینه‌ای کمتر از متوسط هزینه عمل بینی دریافت می‌کنند. واضح است که کیفیت کار یک جراح باتجربه با یک جراح تازه کار یکسان نیست. یک جراح نابلد ممکن است به روشی ناشیانه بینی شما را جراحی کند به گونه‌ای که پس از گذشت مدتی متوجه شوید فرم بینی شما اصلا آن چیزی که می‌خواستید نیست. یا اینکه بینی شما بعد از عمل تغییر شکل داده و به شکل قبلی خود بازگشته است. در چنین مواردی نیاز می‌شود که عمل دیگری برای ترمیم فرم بینی تان انجام دهید که به این عمل، عمل بینی ترمیمی یا رینوپلاستی می‌گویند. این همان عاملی است که می‌تواند باعث افزایش هزینه عمل بینی شود. در صورتی که در ابتدا به پیشنهاد هزینه عمل بینی اندک یک جراح نابلد اعتماد کنید، ممکن است لازم شود هزینه‌ی بسیار بیشتری را برای عمل بینی ترمیمی بپردازید.

هزینه عمل بینی

انتظار غیر معقول از جراح

هزینه عمل بینی به انتظار شما از عمل بینی نیز بستگی دارد. انتظار شما از نتیجه‌ی عمل بینی عامل مهمی است که چگونگی انجام جراحی بینی را تعیین می‌کند. جراح تا حد زیادی به توقع شما از عمل تکیه می‌کند و طبق آن عمل جراحی را برنامه ریزی می‌کند و پیش می‌برد. البته این نکته تا جایی صحیح است که انتظار شما معقول و قابل اجرا باشد. اما در صورتی که اصرار بیش از حد به ایجاد فرم‌های غیر منطقی مانند فرم‌های فانتزی با زاویه بیش از حد داشته باشید و در صورتی که جراح نیز زیر بار این اصرار‌ها برود، ممکن است نتیجه عمل فاجعه بار باشد به شکلی که نیاز به نه یک عمل بلکه چندین عمل ترمیمی در فواصل زمانی یک یا دوساله باشد. در صورت بروز چنین اتفاقی هزینه عمل بینی برای شما سرسام آور خواهد بود.

عدم مراقبت کافی از بینی پس از عمل

با انجام عمل بینی هیچ چیز تمام نمی شود و تازه مسئولیت شما برای مراقبت از بینی عمل شده آغاز می‌شود. بعد از عمل، بینی شما در وضعیتی آسیب پذیر قرار دارد. در صورتی که دستورات پزشک برای مراقبت از بینی را رعایت نکنید یا به صورت اتفاقی دچار آسیب از ناحیه بینی شوید، نیازمند مراقبت‌های ویژه تر یا حتی عمل ترمیمی خواهید شد. این مورد نیز باعث افزایش هزینه عمل بینی شما خواهد شد. بنابراین لازم است به دقت مراقبت‌های لازم بعد از عمل بینی را انجام دهید و به خوبی از بینی خود محافظت کنید.

جراحی بینی

نتیجه گیری

هزینه عمل بینی تابع عوامل متعددی است. اما دانستن عوامل موثر بر افزایش هزینه عمل بینی و موفقیت عمل بینی کمک می‌کند بتوانید بیشترین رضایت را از عمل بینی داشته باشید و نیازی به پرداخت مجدد هزینه عمل بینی نداشته باشید. در صورتی که هنگام تصمیم گیری برای عمل بینی دقت کافی به خرج دهید نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت و نتیجه‌ی مطلوب را نیز کسب خواهید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا