عمل بینی و جراحی بینی

چرا عمل بینی اینقدر محبوب است؟

به نظر شما زیبایی بینی چقدر روی زیبایی صورت تاثیر می گذارد؟ در یک تحقیق جالب و شگفت انگیز مشخص شد که سهم بینی از زیبایی چهره حدود ۱۰ درصد است و الگوی لبخند و فرم چشم ها به ترتیب ۳۰ و ۳۵ درصد از زیبایی صورت را تشکیل می دهند، با این آمار و ارقام پس چرا تعداد عمل بینی در ایران و جهان آنقدر زیاد است؟ در این مقاله می خواهیم به اهمیت عمل بینی و عمل بینی گوشتی بپردازیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

دلیل استقبال افراد از عمل بینی چیست؟

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار دارد بیشتر در معرض توجه افراد دیگر است؛ به طوری که اندازه، گوشتی یا استخوانی بودن آن بیشتر از اعضای دیگر صورت به چشم می خورد. علاوه بر آن اندازه بینی باید با سایر اجزای صورت مانند چشم ها، لب، گونه ها و غیره کاملا متناسب باشد. بعضی از افرادی که بینی گوشتی یا بزرگی دارند اعتماد به نفس زیادی را از دست داده اند و نمی توانند در جامعه حضور مستمر و پررنگ داشته باشند. در چنین شرایطی بهترین راه حل عمل زیبایی بینی است.

عمل بینی

تفاوت بینی استخوانی با بینی گوشتی

  • بینی گوشتی پوستی ضخیم دارد در حالی که بینی های استخوانی پوستی نازک دارند؛ به طوری که اگر قبلا بینی بیمار شکسته باشد، ای شکستگی استخوانی از زیر پوست مشخص است.
  • غضروف ها در بینی های استخوانی معمولا محکم هستند و قسمت پایینی بینی چربی کمتری در آن انباشته شده و در نتیجه افتادگی کمتری نسبت به بینی های گوشتی دارند اما در بینی های گوشتی غضروف بسیار نرم و ضعیف است.
  • پره ها و سوراخ بینی در بینی های گوشتی معمولا بزرگترند به دلیل این که پوست ضخیم بینی روی آنها و غضروف سنگینی می کند.

جراحی بینی گوشتی به چه صورت انجام می گیرد؟

مهم ترین چیزی که در عمل بینی گوشتی وجود دارد این است باید غضروف بینی تقویت بشود. در گذشته پزشکان به جای محکم و تقویت کردن غضروف، مقدار خیلی زیادی از آن را می تراشیدند که همین امر باعث میشد غضروف دوباره به حالت اولیه اش برگردد و در نتیجه جراحی بینی گوشتی تاثیر زیادی نداشت.

امروزه پزشکان به استحکام استخوان بینی می پردازند و بعد غضروف تیغه وسط بینی را برمی دارند و در نوک بینی قرار میدهند. این روش باعث تقویت غضروف نوک بینی می شود و از برگشت پذیری بینی به حالت اولیه جلوگیری می کند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) انجام دهیم؟

می توان گفت جراحی بینی استخوانی و گوشتی جز عمل زیبایی بینی به شمار می روند. عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی ، نسبت به عمل های دیگر سابقه کمتری دارد. هرچه قدر به سمت جلو می رویم جراحی زیبایی بینی به سمتی می رود که بینی ظاهر طبیعی خودش را حفظ کند. شاید به کسانی که ده یا بیست سال پیش بینی خود را عمل کرده بودند دقت کرده باشید؛ اکثر این بینی ها کاملا مشخص بود که عمل شده اند. از ویژگی های بارز این بینی ها می توان به کوچک بودن بیش از حد بینی، سربالا بودن نوک آن، بزرگ بودن سوراخ بینی اشاره کرد. اکثر این افراد بعد از عمل بینی با مشکلات عصبی و تنفسی زیادی رو به رو میشدند، اما این عوامل نتوانست بساط جراحی زیبایی بینی را برای همیشه جمع کند؛ در عوض روش نوینی برای عمل زیبایی بینی رونمایی شد به نام عمل طبیعی بینی.

عمل بینی طبیعی یا غیر فانتزی همان طور که از نامش مشخص است خیلی شبیه بینی اصلی شماست و به همین خاطر ممکن است خیلی از افراد متوجه نشوند شما بینی خود را عمل کرده اید. علاوه بر این، ریسک خطرات و عوارض بعد از جراحی نیز نسبت به رینوپلاستی فانتزی خیلی کمتر است.

با تمام حرف هایی که در این بخش زدیم این تصمیم شماست که می خواهید بینی خود را چطور عمل کنید اما لازم نیست نگران رینوپلاستی باشید.

جراحی بینی گوشتی

یک پزشک خوب عمل بینی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

فقط داشتن مدرک و تخصص پزشکی کافی نیست. یک پزشک خوب برای عمل بینی باید تجربه و مهارت های زیادی داشته باشد. شاید بعضی افراد با این حرف ما مخالف باشند اما تصور کنید در هنگام عمل مشکلی پیش بیاید، پزشک تازه کار ممکن است نتواند در این شرایط عکس العمل معقولی داشته باشد و نداند چگونه این مشکل را برطرف کند؛ اما پزشک با تجربه که صدها جراحی بینی انجام داده کاملا با مشکلات و خطرات احتمالی آشناست و راه حل مقابله و حتی جلوگیری از این خطرات را می داند.

بینی یکی از اجزای مهم صورت است که تاثیر قابل توجهی روی صورت دارد. پیشنهاد ما این است که به خاطر هزینه زیبایی صورت و بینی خود را به خطر نیندازید. مجموعه دکتر تهران بیوتی از پزشکان ماهر و با تجربه ای تشکیل شده که در زمینه عمل بینی گوشتی، استخوانی، عمل زیبایی بینی و همین طور جراحی پلک و سایر اعضای صورت تخصص زیادی دارند. یکی از افتخارات این مجموعه رضایت بیماران است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا