عمل بینی و جراحی بینی

چرا نباید هزینه عمل بینی را اصل قرار داد؟

هزینه ای که قرار است برای هر کالا یا خدماتی بپردازید یکی از مهم ترین و احتمالا اولین معیاری است که به آن فکر می کنید. انسان همیشه قبل از اینکه تصمیم بگیرد برای چیزی پول بپردازد ابتدا به این فکر می کند که در ازای این پول چه ارزشی دریافت می کند. عمل بینی یکی از خدماتی است که برای رسیدن به زیبایی یا رفع مشکلات و ناهنجاری های بینی انجام می شود. بر اساس آنچه گفته شد، هزینه عمل بینی از مهم ترین فاکتورهای موثر در تصمیم گیری برای دریافت یا عدم دریافت خدمات عمل بینی است. هیچ کس نمی تواند کسی که به دنبال قیمت ارزان تر برای عمل بینی است را سرزنش کند. بلکه باید برای همه روشن کرد که در ازای مبالغ اندکی که برخی از جراحان برای عمل بینی دریافت می کنند، واقعا چه کیفیتی از خدمات ارائه می شود؟

حداقل هزینه عمل بینی چقدر است؟

 خیلی از اشخاص دوست دارند با کم ترین هزینه ممکن عمل بینی را انجام دهند؛ در مقابل برخی جراحان نیز هستند که از این فرصت استفاده کرده و برای جذب مشتری با دریافت مبلغ کمی جراحی را انجام می دهند. اما باید بدانیم هزینه عمل بینی از چه بخش هایی تشکیل می شود و حداقل هزینه ای که می توان برای عمل بینی متصور بود چقدر است.

 در فرآیند عمل زیبایی بینی چندین فرد مشارکت دارند. از شخص جراح تا دستیاران و پرستاران، متخصص بیهوشی و بیمارستان یا کلینیک. هر کدام از این اشخاص سهمی در هزینه دریافتی از داوطلب عمل دارند. با در نظر گرفتن این موارد، در سال 99 نمی توان مبلغی کمتر از 6 میلیون تومان را به عنوان هزینه عمل بینی توسط یک جراح معمولی تصور کرد.

هزینه عمل بینی

عمل بینی تنها با سه میلیون تومان!

شاید شما هم چنین آگهی هایی را دیده باشید. ادعای جراحی بینی با این مبلغ از این نظر مشکوک است که شما نمی توانید هیچ جراح باتجربه و کاربلدی را پیدا کنید که با این مبلغ کار جراحی را بپذیرد. اگر بخواهیم هزینه عمل بینی را تحلیل کنیم، جدای از هزینه های جانبی و دستمزد دیگر افراد دخیل در جراحی، طبیعتا سال ها تحصیل و کسب تجربه ارزشی دارد که با این مبلغ همخوانی ندارد. پس می توان نتیجه گرفت کسی که ادعای انجام عمل جراحی بینی با چنین مبلغی را دارد از تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه برخوردار نیست.

از طرفی دیگر جراحی بینی مسئله ای نیست که بتوان آن را ساده گرفت و کار آن را به دست هر کسی سپرد. تنها یک اشتباه کوچک طی جراحی یا فرآیند بیهوشی می تواند آسیب های جبران ناپذیری به شخص وارد کند. حتی احتمال مرگ بر اثر بیهوشی نیز وجود دارد. جدای از این موارد هیچ کس دوست ندارد بعد از عمل به جای زیباتر شدن چهره ای زشت پیدا کند. جراح با اشتباهات خود می تواند مشکلات مضاعفی بر بینی شخص وارد کند. اگر صرفا بر اساس هزینه عمل بینی کم تر یک جراح نابلد را انتخاب کنید، باید انتظار چنین صدماتی را نیز داشته باشید.

هزینه عمل بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی چه مقدار تفاوت دارد؟

از آن جایی که بینی گوشتی یکی از مدل های شایع بینی است و تعداد بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل بینی دارند بینی آن ها از مدل گوشتی است، این پرسش برای خیلی از افراد پیش می آید که هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است و چه مقدار با هزینه عمل بینی های دیگر فرق دارد. همانطور که احتمالا در دیگر مقالات مجله سلامت دکتر تهران بیوتی خوانده اید می دانید که بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی کیس دشوارتری برای جراحی است و عمل بینی گوشتی در مجموع عمل سنگین تری است. در ضمن بینی های گوشتی فرم های متنوعی هستند و طیف گسترده ای را شامل می شوند. یعنی جراحی بینی های گوشتی به تجربه بیشتری نیاز دارد و جراحانی که به شکل تخصصی بینی گوشتی را جراحی می کنند هزینه بیشتری برای این کار دریافت می کنند.

بنابراین هزینه عمل بینی های گوشتی به شکل متوسط از بینی های استخوانی بیشتر است. بنابراین باید بسیار توجه داشته باشید پیشنهاداتی که هزینه عمل بینی گوشتی را بسیار کم و حتی کمتر از متوسط هزینه عمل بینی استخوانی اعلام می کنند قابل اعتماد نیستند و نمی توان روی آن های حساب کرد.

جراحی بینی

عمل بینی توسط فرد غیر متخصص چه ضررهایی می تواند وارد کند؟

برای اینکه اهمیت تخصص جراح در عمل بینی را درک کنیم، باید بدانیم اگر جراحی بینی به شکل غیراصولی انجام شود چه آسیب هایی ممکن است به داوطلب عمل برسد.

ایجاد فرم زشت و ناهنجار

پزشکی که تسلط کامل به تکنیک های جراحی نداشته باشد می تواند به کلی فرم بینی را به هم بریزد یا بینی را به شکلی درآورد که با اعضای صورت تناسب نداشته باشد. هر نوع از فرم های بینی نیاز به مهارت خاصی برای جراحی دارد که به سادگی کسب نمی شود. به عنوان مثال عمل بینی گوشتی حساسیت خاصی دارد و تنها افراد باتجربه می توانند از پس آن بربیایند. یا عمل بینی مدل عروسکی اگر اشتباه انجام شود باعث به وجود آمدن فرم خوکی می شود که نه تنها زیبایی ای ندارد بلکه بسیار زشت به نظر می آید.

بروز مشکل تنفسی

حتی اگر بتوان با زشت شدن صورت بعد از عمل بینی کنار آمد، اخلال در تنفس چیزی نیست که بشود نادیده گرفت. اشتباه در کاهش عرض پره ها یا برداشتن تیغه بینی می تواند منجر به مشکلات تنفسی بشود. ممکن است بتوان با رینوپلاستی این مشکل را برطرف کرد اما عواقب آن همراه انسان باقی می ماند.

نتیجه گیری

هزینه عمل بینی گرچه شاخصی مهم برای همه افراد در انتخاب جراح زیبایی است، اما هرگز نباید اصل و مبنای تصمیم گیری قرار بگیرد. با دلایلی که گفته شد پرداخت هزینه ی کمتر برای عمل بینی به هیچ وجه ارزش آسیب های احتمالی حاصل از اشتباهات جراح را ندارد. بنابراین بدون اینکه هزینه عمل بینی را مبنای تصمیم گیری خود قرار دهید، با تحقیق و با شناخت کامل جراح خود را انتخاب کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا