جراحی زیباییعمل بینی و جراحی بینی

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است ؟

درسن بلوغ تغییرات در ظاهر و صورت بسیار دیده میشود. این تغییرات باعث میشود که احساس کنیم نازیبا هستیم یکی از مواردی که به سرعت تصمیم به تغییر آن می گیریم بینی است . برای بسیاری از نوجوانان، بینی بسیار بزرگ یا بدشکل می‌تواند مایه‌ی اذیت، خجالت و ناراحتی باشد.
جراحی زیبایی بینی در بازه‌های سنی مختلف به اصلاح ظاهر بینی کمک کرده و علاوه بر آن موجب حفظ توازن و تناسب موجود در یک صورت جوان‌تر می‌گردد و در نتیجه نوعی حمایت عاطفی برای این گروه سنی بسیار حساس فراهم می‌شود.

بهترین زمان برای جراحی بینی زمانی که شخص از نظر جسمی و عاطفی به بلوغ رسیده باشد


تغییرات ناگهانی سن بلوغ باعث میشود عمل بینی در بین نوجوانان بیشتر رواج داشته باشد. اما برای عمل بینی باید صبر کنیم که صفحات رشد بینی بسته شود، در دختران سن ۱۵ سالگی و در پسران ۱۷ سالگی بهترین زمان برای عمل بینی میباشد.
اگر میخواهید از عمل بینی بهترین نتیجه را بگیرید باید بعد از بسته شدن صفحات رشد بینی اقدام کنید.

جراحی بینی یک عمل متداول است که بسیاری از نوجوانان درباره‌ی آن فکر می‌کنند. با اینکه شرایط سنی خاصی وجود ندارد، اما جراحان برخی موارد کلی را در بیماران نوجوان در نظر می‌گیرد. اولین مورد اینکه آیا بیمار از نظر جسمی بالغ است و یا همچنان در حال رشد می‌باشد؟
دوم اینکه آیا بیمار از نظر عاطفی به بلوغ رسیده است؟ جراحی زیبایی بینی یک عمل جدی می‌باشد و نتایج آن می‌تواند به شدت متغیر و ناگهانی باشد. بیماران نوجوان باید از نظر عاطفی برای انجام جراحی آمادگی داشته باشند و آنچه که در نتیجه‌ی این عمل ممکن است رخ دهد را درک کنند.
بهترین زمان برای دانش‌آموزان :
اگر یک دانش‌آموز مدرسه یا دانشجو جراحی زیبایی بینی را در نظر داشته باشد، فصل تابستان بهترین زمان جهت انجام آن است. در این صورت زمان زیادی برای بهبودی و عادت کردن به بینی جدید خود خواهند داشت، زیرا حدود دو ماه جهت بهبود کامل نیاز است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا