بینیجراحی زیباییعمل بینی و جراحی بینی

گوشت اضافه بعد از عمل بینی

بسیاری از افرادی که خواستار جراحی زیبایی بینی هستند نگران تشکیل گوشت اضافه بعد از جراحی بینی هستند که این نگرانی کاملا بی مورد می باشد و احتمال بروز این عارضه بسیار نادر است.

این برجستگی‌ها که در اشکال مختلف و همراه با گوشت و یا پوست اضافه در داخل بینی ایجاد می‌شوند، می‌توانند به دلیل عدم ترمیم درست محل زخم‌ها رخ دهند.
در واقع بهبود و ترمیم محل برش‌ها در عمل بینی زمانی رخ می‌دهد که بدن به تکثیر سلول‌ها در بخش آسیب دیده بپزدازد. حال اگر تکثیر سلول‌ها در محل زخم‌ها بیشتر از حد ممکن باشد می‌تواند باعث ایجاد گوشت و یا حتی پوست اضافه در آن ناحیه شود. به گوشت اضافه‌ای که بر اثر ترمیم نادرست جای زخم‌ها ایجاد می‌شود “کلوئید” نیز می‌گویند.
حالت ديگرى كه برخی افراد بعد از جراحی بینی اظهار می کنند که دچار گوشت اضافه داخل بینی شده اند، در حين شستشوى بينى هست، در صورتی که تصور اشتباهی دارند.
آن ها بعد از جراحی بینی در هنگام شست و شوی بینی خود دقت بیشتری دارند و به همین دلیل متوجه سر شاخک پایینی بینی خود كه قرمز رنگ هست مى شوند و احساس می کنند که دچار گوشت اضافه
داخل بینی شده اند که این تصور کاملا اشتباه می باشد.
دلایل ایجاد شدن کلوئید می تواند موارد زیر باشد :
– بریدگی
– سوختگی
– گزش حشرات
– خالکوبی
– جوش صورت
– سوراخ نمودن جهت جواهرات ( مانند سوراخ نمودن گوش )
– افراد با نژادهای مختلف
ایجاد این عارضه در برخی از افراد با نژاد و قومیت خاص می‌تواند با احتمال بیشتری رخ بدهد. معمولا در بیمارانی که پوست آن‌ها رنگدانه‌های بیشتری دارد، مانند آفریقایی‌ها و یا آسیایی‌ها اینگونه مشکلات بیشتر دیده می‌شود.
تاثیر روش جراحي در بروز گوشت اضافه از نوع کلوئید بعد از جراحی بینی
در جراحی بینی به روش بسته امکان ایجاد گوشت اضافه وجود ندارد زیرا احتمال تشکیل کلوئید يا همان گوشت اضافه در روش جراحی بینی بسته تقریبا غیر ممکن است. امکان ایجاد آن در روش جراحي بيني باز به دلیل شکاف هایی که در ناحیه وسط بينى داده می شود، وجود دارد اما بسیار نادر می باشد.
استفاده از پماد بعد ار جراحی بینی بعد از جراحی بینی، زخم هایی در اطراف پره بینی ایجاد می شود. جهت جلوگیری از ایجاد گوشت اضافه، بعد از 10 روز از جراحی می توانید از پماد ژله اى که جراح بینی برای شما تجویز نموده استفاده نمایید. نحوه ماساژ پماد نیز حائز اهمیت هست و حتما باید به مدت 2 الی 3 دقیقه آن را بر روی محل ماساژ دهید،
زیرا در صورت عدم ماساژ، ژل خشک می شود و دیگر تاثیری نخواهد داشت.

در صورت بروز کلوئید می توان با استفاده از پمادهای مخصوص و جراحی های کوچک یا لیزر این عارضه را از بین برد و ظاهر زیبایی را در آن نواحی ایجاد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا