عمل بینی و جراحی بینی

نتیجه عمل بینی گوشتی بهتر است یا استخوانی؟

یکی از عمل های زیبایی که در بین افراد جامعه حتی در سن پایین باب شده و رواج پیدا کرده است عمل بینی می باشد. در بین افرادی که برای عمل بینی اقدام می کنند تعداد کمی وجود دارند که برای از بین بردن بیماری ها و نواقص بینی تصمیم به عمل بینی گرفته اند. بیماری هایی که فرد را مجبور به جراحی بینی می کند، پلیپ، انحراف و مشکلات تنفسی است. اما مشاهدات نشان داده است که بیشترین میزان تقاضا برای عمل بینی صرفا زیبایی بوده است. اگر شما تصمیم به جراحی بینی را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید نتیجه عمل بینی خود را حدس بزنید.

بینی شما گوشتی است یا استخوانی؟

تشخیص مدل بینی، اینکه گوشتی است یا استخوانی به عهده پزشک جراح شماست اما روش هایی وجود دارد که بتوانید به گوشتی یا استخوانی بودن بینی خودتان پی ببرید.

ویژگی های بینی استخوانی: 

  • بینی های استخوانی دارای غضروف و تیغه بینی محکمی هستند.
  • نوک بینی استخوانی تیز است.
  • پوست بینی استخوانی نازک است و غدد چربی خیلی کمتری زیر پوست وجود دارد.

افرادی که این نوع بینی را دارند برای از بین بردن قوس و برآمدگی روی بینی و انحراف آن اقدام به عمل بینی می کنند.

ویژگی های بینی گوشتی:

  • بینی گوشتی دارای غضروف نرم است و به همین علت نوک بینی افتاده است.
  • نوک بینی پهن است و دارای پوستی کلفت تر است. غدد چربی ریزی روی پوست بینی وجود دارد.
  • این افراد برای کوچک کردن سایز بینی و بالاتر آوردن نوک بینی اقدام به عمل می کنند.

عمل بینی گوشتی

اما نتیجه کدام عمل بینی بهتر است؟

در عمل بینی استخوانی پزشک جراح خیلی راحت تر می توانند تیغه بینی را تراش دهد و به آن شکل دهد. نتیجه عمل بینی در بینی های استخوانی محسوس تر است.

اما اینکه نتیجه عمل بینی استخوانی از عمل بینی گوشتی بهتر است باوری غلط می باشد. 

عمل بینی در بینی های گوشتی کمی دشوار تر است. آن هم به دلیل نرم بودن غضروف بینی است و به راحتی شکل نمی گیرد. در قدیم بینی های گوشتی را همانند بینی های استخوانی جراحی می کردند و بعد از مدتی نوک بینی به دلیل استحکام نداشتن غضروف به پایین خم می شد. این باور در بین افراد جا افتاده بود که بینی گوشتی برگشت پذیر و بی فایده است. در نتیجه این افراد از نتیجه عمل بینی گوشتی ناراضی بودند.

بیشتر بخوانید: رینوپلاستی

اما با پیشرفت عمل و تکنولوژی عمل بینی گوشتی هم به شیوه ای نوین صورت می گیرد. امروزه جراحی بینی گوشتی با متد جدید عمل بینی را تقریبا برگشت ناپذیر کرده است. در این روش عمل بینی با استحکام غضروف نوک بینی انجام می شود. قسمتی از غضروف روی تیغه بینی برداشته می شود و روی نوک بینی قرار می گیرد. این کار باعث می شود نوک بینی استحکام بیشتری به دست آورد و بعد از مدتی به پایین نیفتد. اگر پزشک تشخیص دهد می تواند غدد چربی زیر پوست را کمی بردارد تا بتواند به بینی فرم بهتری بدهد.

نتیجه عمل بینی گوشتی بسیار راضی کننده خواهد بود. فقط بعد از عمل بینی گوشتی فرد به مدت زمان بیشتری به نسبت بینی های استخوانی به بینی خود چسب بزند تا به حالت دهی و فرم گرفتن آن کمک کند.

جراحی بینی گوشتی

بعد از عمل بینی چه استخوانی چه گوشتی فرد نباید تا مدتی عینک بزند. سنگینی عینک آفتابی و طبی می تواند روی حالت گرفتن بینی تاثیر داشته باشد. این مورد در بینی های گوشتی کمی جدی تر است. چون غضروف بینی نرم است و به راحتی تغییر شکل می دهد. اگر می خواهید نتیجه عمل بینی گوشتی شما رضایت بخش باشد باید مراقبت های بعد از عمل بینی را جدی بگیرید و رعایت کنید.

نکته بعدی در مورد نتیجه عمل بینی این است که نتیجه عمل اینکه راضی کننده است یا نه بستگی به ذهنیت شما از عمل بینی دارد. اگر شما بینی گوشتی دارید رویای عمل بینی عروسکی را کنار بگذارید. این نوع عمل به این صورت است که روی تیغه بینی قوس ایجاد و زاویه بین نوک بینی و لب بیشتر می شود. نوک بینی به سمت بالا کشیده می شود. این نوع مدل عمل بینی نیاز به استخوان بینی سفت و محکم دارد. مدل بینی عروسکی روی بینی های گوشتی نتیجه قابل قبولی را برای شما به همراه ندارد.

یکی از نکاتی که می تواند در نتیجه عمل شما تاثیرگذار باشد تخصص و تجربه پزشک شما می باشد. این تخصص در مورد بینی های گوشتی بسیار حساس تر است. حتما قبل از جراحی بینی از تخصص و مهارت پزشکتان اطمینان داشته باشید، نمونه کارهای او و رزومه اش را ببینید و با مراجعه کنندگان قبلی صحبت کنید و بپرسید که از نتیجه کار راضی بوده اند یا خیر.

اگر پزشک شما حاذق باشد و تجربه و تخصص داشته باشد، از عمل بینی نتیجه درستی را انتظار داشته باشید و مراقبت های بعد از عمل بینی را رعایت کنید قطعا از عمل بینی خود چه بینی استخوانی چه بینی گوشتی بسیار راضی خواهید بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا