عمل بینی و جراحی بینی

اگر این علائم را دارید عمل بینی ممنوع!

امروزه جراحی بینی به یک پدیده جذاب برای دختر و پسران جوان و حتی مردان و زنان سن بالاتر تبدیل شده است.

با پیشرفت علم پزشکی، خیلی از افراد برای رفع نقص بینی خود روی به عمل بینی می آورند و تغییراتی در ساختار بینی خود ایجاد می کنند.

چه قدر در مورد محدودیت های جراحی بینی اطلاع دهید؟

آیا می دانستید که یک سری محدودیت ها برای عمل بینی است که شما باید قبل از آنکه قصد عمل  داشته باشید، در مورد آن ها بدانید؟

اگر می دانید که عالی است ولی اگر نمی دانید مشکلی ندارد.

تنها نیاز شما برای دانستن، گذاشتن وقت و خواندن این مقاله است که حتما پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید و از علایم ممنوع رینوپلاستی آگاه شوید.

عمل زیبایی بینی

دختران زیر 16 سال  و پسران زیر 18 سال

اگر شما دختر هستید و زیر سن شانزده سال هستید یا اگر پسر هستید و زیر هیجده سال، جراحی بینی برای شما ممنوع است.

شاید بپرسید چرا؟ در جواب این ممنوع بودن می شود گفت که صفحات رشد در بینی در دختران و پسران به ترتیب در 15 و 17 سالگی بسته می شوند و بهترین سن عمل بینی بعد از سن ذکر شده می باشد.

البته باید به این نکته نیز دقت کنید که عمل جراحی بینی برای افراد زیر سن قانونی ممنوع است (18 سال). پس اجازه ولی (پدر) در عمل زیبایی بینی لازم است.

پس اگر قصد عمل جراحی دارید باید تا این سن صبر کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید و لطفا از عمل بینی پایین تر از سن مجاز خودداری کنید.

مقاله پیشنهادی: این کارها را انجام دهید تا بهترین نتیجه را از عمل بینی بگیرید

مصرف نیکوتین و سیگار

اگر مصرف کننده دائمی سیگار هستید، علاوه بر هزاران مشکلاتی که برای سلامتی خود از جمله سلامتی ریه و… ایجاد می کنید برای انجام جراحی بینی نیز دچار محدودیت هایی هستید.

سیگار بر روی بدن شما چه قبل از جراحی و چه بعد از جراحی، اثر نامطلوب خود را خواهد گذاشت و باعث می شود عمل ناموفقی داشته باشید.

بخاطر همین موضوع ,جراحان پیشنهاد می کنند که حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل جراحی از کشیدن سیگار خودداری نمایند.

احتمالا دلیل آن را می دانید.سیگار حاوی ماده به اسم کربن مونوکسید CO  است. این ماده باعث کاهش توانایی گلبول قرمز برای حمل اکسیژن خون می شود و مانع رسیدن آن به اعضای بدن می شود. این عمل باعث کند شدن جریان بهبود بافت ها می شود و مشکلات عفونی زیادی را ایجاد خواهد کرد. تنگی نفس نیز دیگر عارضه سیگار است.

مصرف الکل

مصرف مشروبات الکلی همچون مصرف سیگار از عادت های ناسالم زندگی است که می تواند شما را از انجام عمل بینی منع کند.

همانند سیگار، پیشنهاد می شود که چند هفته قبل از انجام عمل زیبایی بینی، مصرف الکل را کنار گذاشته و زندگی سالم را در پیش بگیرید.

طبق تحقیقات که در سال 2013 انجام شده است، افرادی که اعتیاد به مصرف الکل دارند هفتاد و سه درصد بیشتر از افراد عادی در معرض عفونت بعد از عمل و همچنین هشتاد و سه درصد بیشتر نیز احتمال درگیری با مشکلات تنفسی را دارند. چون مصرف الکل دشمن سیستم ایمنی بدن است و فشار وارده به غدد درون ریز آنقدر زیاد است که باعث افزایش خطر خونریزی می شود.

زنان باردار

یکی دیگر از شرایطی که باعث می شود شما از جراحی بینی منع شوید، باردار بودن است.

زنان باردار تنها در صورتی می توانند عمل زیبایی انجام دهند که دو ماه از زایمان آنها گذشته باشد و قبل از این زمان نمی توانند برای عمل اقدام کنند، زیرا هم برای سلامتی خود مادر هم فرزند دردسر ساز است.

نحوه انجام عمل بینی

افراد چاق

در صورت داشتن اضافه وزن، ممکن است جراح شما، ابتدا از شما بخواهد کاهش وزن پیدا کنید و شما را از عمل بینی انجام دادن منع کند.

دلیل این موضوع این است که اضافه وزن بر فرایند بیهوشی تاثیر مستقیم دارند و در صورت داشتن اضافه وزن ممکن است عوارض بیهوشی، تاثیرات مخربی بر وضعیت شخص بگذارد.

پس اضافه وزن یکی از شرایط ممنوع برای عمل است و باید سعی کنید کاهش وزن پیدا می کنید.

مشکلات تنفسی

اگر شما مشکلات تنفسی از قبیل پولیپ و آلرژی دارید، پیشنهاد می شود که قبل از این که عمل زیبایی بینی انجام دهید، یک سری آزمایش های مخصوص بدهید و در صورتی که ثابت شد شما شرایط عمل زیبایی را ندارید، ابتدا برای رفع مشکلات تنفسی تان، عمل بینی کاربردی را انجام دهید.

پس از آن برای انجام عمل زیبایی اقدام کنید.

ورزشکاران ورزش های پر تنش

اگر شما ورزشکار در رشته هایی مثل کشتی، هندبال، جودو و… که شامل برخوردهای خیلی زیادی است، احتمالا برای عمل بینی باید مدتی را از ورزش دوری کنید. زیرا ممکن است در اثر ورزش بافت غضروفی دماغ آسیب ببیند که قابل ترمیم نیست و عارضه های فراوانی خواهد داشت.

مشکلات عفونتی

افرادی که دچار بیماری های عفونی مانند HIV، هپاتیت و… هستند به دلیل احتمال افزایش عفونت های داخلی و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن این اشخاص، شاید بهتر باشد برای حفظ سلامتی، دور عمل بینی را خط بزنند.

شایع ترین علایم و مشکلاتی که باعث می شوند، عمل بینی برای شما ممنوع شود را در طی این مقاله برایتان شرح دادیم امیدوارم از مطلب راضی بوده باشید و اگر شما علائم دیگری نیز می شناسید که عمل جراحی بینی را لغو می کند، در بخش نظرات با بهترین جراح بینی در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا