عمل بینی و جراحی بینی

عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

اگر در جستجوی پزشک مجرب برای عمل بینی خود هستید، حتما به اصطلاح عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی برخورد کرده اید. اما آیا واقعا تفاوتی بین جراحی زیبایی بینی طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی وجود دارد؟ کدام یک از این نوع عمل های بینی یا رینوپلاستی (rhinoplasty) برای چهره شما مناسب تر هستند؟ در مقاله انواع مدل های بینی برای عمل جراحی، در مورد این سوالات صحبت کرده ایم. در این مطلب به سراغ عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی میرویم و مقایسه ای بین عمل بینی طبیعی و عمل بینی نیمه فانتزی انجام میدهیم، با دکتر تهران بیوتی همراه باشید.

عمل بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی چیست؟

در مقاله انواع مدل های بینی گفتیم که سه مدل عمل بینی وجود دارد: طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی. متقاضی عمل بینی طبیعی اکثرا آقایان و مردان هستند و در این عمل صرفا قوس روی انحراف بینی برداشته میشود تا بینی علاوه بر طبیعی بودن، زیبا به نظر برسد. در عمل بینی فانتزی که در دهه اخیر در میان بانوان پرطرفدار بوده است، زاویه لب بالا تا بینی فرد به 105 درجه میرسد و این اصطلاحا عمل بینی عروسکی نامیده میشود.

عمل بینی نیمه فانتزی، چیزی بین این دو است، به این معنی که نه بینی شما بسیار طبیعی به نظر میرسد و نه به شکل فانتزی، مصنوعی، سربالا و عروسکی میشود. تمام مدل های بینی بسته به چهره فرد باید انتخاب گردد و اصولا مگر در برخی نکات جزئی ارجحیتی بر هم ندارند. نوع مدل بینی عمل شده شما، به جلسه مشاوره و آنالیز کلی چهره شما بستگی دارد.

عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

بهترین جراح بینی فانتزی و نیمه فانتزی در تهران

برای انتخاب بهترین جراح بینی باید نکات زیر را حتما مدنظر داشت:

 • بررسی نمونه کارهای پزشک مدنظر: برای مشاهده تصاویر قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی در کلینیک تهران بیوتی صفحه نمونه کار عمل بینی لمس کنید.
 • پرسش و پاسخ جامع و کامل با صبر و حوصله: یکی از افتخارات کلینیک تخصصی دکتر تهران بیوتی علاوه بر سابقه 20 ساله، پاسخ به تمامی کامنت ها و پرسش های شما عزیزان است.
 • پزشک باتجربه، دارای مهارت بالا و دارای سابقه جراحی های متعدد باشد: تیم دکتر تهران بیوتی، دکتر مهدی طباطبایی، با سابقه بیش از 20 سال و انجام عمل بینی های متعدد و موفق در اختیار دارد.
 • پزشک رضایت و سلامتی کامل بیمار را اولویت به مادیات دهد.
 • اگر زیباجو مشکل تنفسی دارد، حتما در کنار عمل زیبایی بینی، عمل سپتوپلاستی را انجام دهد.
 • به بیمار اطمینان دهد که نتیجه نهایی جراحی زیبایی بینی دلخواه و مورد پسند او خواهد بود: تیم دکتر تهران بیوتی سیستم آنالیز پیشرفته قبل عمل بینی را در اختیار دارد و شما میتوانید با تقریب 70 درصد، نتیجه عمل خود را قبل از عمل بینی ببینید.

مدل عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

حتما بخوانید: همه چیز درباره عمل بینی با لیزر

عمل بینی فانتزی بهتر است یا بینی طبیعی؟

با توجه به نکاتی که ذکر میکنیم و مدل چهره شما، میتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از این مدل ها برای بینی شما مناسب تر است:

 1. در عمل بینی طبیعی زاویه لب بالای زیباجو و نوک بینی به حالت 90 درجه حفظ میشود. ولی در عمل بینی نیمه فانتزی، این زاویه تا 100 درجه برده میشود.
 2. قسمت میانی بینی، در عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی قوس بیشتری نسبت به عمل بینی طبیعی دارد.
 3. در عمل بینی نیمه فانتزی به علت اینکه بینی اصطلاحا سربالا میشود، سوراخ های تنفسی بینی کمی جمع میشوند و اگر پزشک مجرب نباشد، ممکن است بعدا در نفس کشیدن به مشکل بخورید. این مشکل در عمل بینی فانتزی بشتر دیده می شود.
 4. برای بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیم تر و غدد چربی بیشتری هستند، عمل بینی طبیعی توصیه میشود. عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی بیشتر برای خانم ها و بخصوص زیباجویانی که دارای بینی استخوانی هستند توصیه میگردد. عمل بینی استخوانی به صورت فانتزی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد.
 5. در کل برای افرادی که از قوس زیاد بینی فانتزی خوششان نمی آید و از عمل بینی طبیعی نیز رضایت ندارند، میتوانند از عمل بینی نیمه فانتزی برای فرم دهی به بینی خودشان استفاده کنند.

تصویر قبل و بعد جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی - عمل بینی فنتزی و نیمه فانتزی

مزایا عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی

 • این مدل نسبت به بینی طبیعی، ظرافت و زیبایی بیشتری دارد. (البته این مورد نیز باز هم به نظر پزشک و آنالیز چهره نیازمند است.)
 • بینی نیمه فانتزی ظاهر مصنوعی عمل بینی عروسکی را ندارد.
 • نوک بینی در عمل نیمه فانتزی زیاد سربالا نمیشود و تقریبا حالت طبیعی دارد. در عمل بینی فانتزی نوک بینی سربالاتر می رود.
 • قوس بالای بینی در این عمل زیاد نیست و بینی حالت غیرطبیعی پیدا نمیکند.
 • برای بینی های استخوانی و دارای انحراف ایده آل است.

معایب و عوارض عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

در کل عمل بینی نیمه فانتزی و فانتزی اگر توسط جراح بینی مجرب انجام شود، عوارض چندانی برای بیمار ندارد، بجز مراقبت هایی که فرد باید انجام دهد. اما در صورتی که این جراحی توسط جراح کم تجربه انجام شود ممکن است عوارضی بروز یابد که نیاز به عمل بینی ترمیمی وجود داشته باشد. این مراقبت ها در جهت کاهش خونریزی، تورم و قرمزی بینی انجام میشود.

نکات و مراقبت های قبل از عمل بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی

 • تا دو هفته قبل از عمل، مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید.
 • 14 روز قبل زمان عمل بینی از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی فانتزی و  نیمه فانتزی، از مصرف مواد غذایی بخصوص سنگین خودداری کنید.
 • در جلسه مشاوره قبل عمل، حساسیت ها و بیماری های خود را به پزشک متخصص حتما بگویید.
 • روز قبل از عمل بینید نیمه فانتزی و فانتزی حتما آب زیاد میل کنید.
 • آزمایشات و نمونه برداری های لازم را طبق دستور پزشک انجام دهید.

مقاله پیشنهادی: عمل بینی به روش بسته

نکات و مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

مراقبت های بعد از عمل بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی

 • به دلیل استفاده از مواد بیهوشی حین عمل، احساس سردرد و سرگیجه بعد از عمل، طبیعی است.
 • جهت رفع و بهبود کبودی ناشی از عمل، استفاده از کمپرس یخ بعنوان التیام بخش ضروری است.
 • تا دو هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات، داروهای مختلف غیر از تجویز پزشک و مشروبات الکلی خودداری نمایید.
 • هنگام خنده و عصبانیت مواظب باشید فشار بیش از حد به پوست و ناحیه بینی نیاید.
 • حداقل تا یک ماه پس از عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی، از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید، شنا کردن، فعالیت های شدید بدنی و ورزش های سنگین پرهیز نمایید.
 • نحوه خوابیدن شما شب ها بصورت طاق باز باشد.
 • جهت انجام معاینات دقیق توسط پزشک متخصص، حتما سر وقت به کلینیک مراجعه نموده و دستورات پزشک را دقیق انجام دهید.
 • هنگام عطسه کردن از فشار به بینی جدا خودداری نمایید، عطسه با دهان بسته میتوانید فشار زیادی را به بینی و مویرگ های داخل آن بزند و باعث خونریزی شود.

هزینه عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی در تهران

هزینه عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی به عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی شما، نوع کلینیک و میزان تجربه و مهارت پزشک جراح بستگی دارد. بطور کلی هزینه عمل بینی نیمه فانتزی و نیمه فانتزی استخوانی بین 6.5 تا 7.5 میلیون تومان تخمین زده میشود، اما باز هم این قیمت عمل بینی نیمه فانتزی به عوامل متعدد بستگی دارد. جهت مشاهده انواع قیمت های عمل بینی در سال 1400 به مقاله جامع روبرو مراجعه کنید: هزینه عمل بینی

عمل بینی استخوانی | بهترین جراح بینی تهران | جراحی بینی تهران

قیمت عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی در تهران

سوالات متداول عمل بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”عمل بینی نیمه فانتزی به چه صورت هایی میاد؟” answer-0=”عمل بینی نیمه فانتزی اصولا برای افرادی که دارای بینی استخوانی با انحراف هستند، ایده آل است. برای بینی های گوشتی توصیه به عمل بینی طبیعی میشود.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”ورم بینی نیمه فانتزی چقدر طول میکشد که بخوابد؟” answer-1=”کلا ورم حاصل از عمل بینی بین 2 هفته تا 2 ماه بعد از عمل، کاملا میخوابد و نتیجه عالی بعد از گذشت 6 ماه بعد عمل بینی قابل مشاهده است.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی؟” answer-2=”بحث داغی که اخیرا مطرح میشود، تقابل بینی نیمه فانتزی و طبیعی است. پاسخ به این سوال بسیار واضح است: عمل بینی با توجه به نوع و مدل چهره هر فرد متفاوت است. اما بطور کلی برای آقایان عمل بینی طبیعی توصیه میشود و برای بینی بانوان، جراحی زیبایی نیمه فانتزی.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”بهترین جراح عمل بینی نیمه فانتزی چه کسی است؟” answer-3=”پاسخ به این پرسش در هر سایتی، به نوعی تعریف از خود است. اما با توجه به مطالبی که در مقاله انواع مدل های بینی عرض کردیم، شما میتوانید بهترین جراح بینی نیمه فانتزی را برای خود انتخاب کنید. کلینیک تخصصی تهران بیوتی نیز با پشتوانه سابقه 20 ساله دکتر طباطبایی و تعدد جراحی های بینی موفق، در خدمت شماست.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”هزینه عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی چقدر است؟” answer-4=”این نوع عمل زیبایی بین یدر سال 1400 توسط تیم دکتر تهران بیوتی، بین 8 تا 10 تومان است. اما برای اطلاعات دقیق با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.” image-4=”” count=”5″ html=”true” css_class=””]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫10 دیدگاه ها

 1. خسته نباشید
  بینی گوشتی رو میشی فانتزی عمل کرد؟ بینی من خیلی برای صورتم بزرگه و میخوام خیلی کوچیک بشه

 2. حدود 2 سال پیش بینی مو فانتزی عمل کردم حدود یک ساله نفس کشیدن از بینی برام سخت شده انگار کیپه باید عمل ترمیمی داشته باشم؟

  1. باید ابتدا توسط پزشک معاینه شوید. پزشک در مورد نیاز شما به عمل بینی ترمیمی نظر می دهد. شماره تماس جهت نوبت گرفتن 09196871520

 3. عمل نیمه فانتزی تفاوتش با فانتزی چیه دقیقا ؟
  من بینی استخوانی دارم و صورتم درشته برای اینکه بینیم خیلی فانتزی نشه باید چیکار کنم؟

  1. عمل بینی نیمه فانتزی نتیجه ای مابین عل بینی طبیعی و فانتزی دارد، اگر صورت شما بزرگ است بهتر است عمل بینی طبیعی انجام دهید.

  1. با توجه به عرف جامعه بیشتر آقایان تمایل به عمل بینی طبیعی دارند ولی به طور کلی این قضیه به سلیقه شخصی افراد باز می گردد.

  1. دوست عزیز همه عمل ها ریسک خود را دارد شما باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید تا ریسک عمل خود را پایین بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا