عمل بینی و جراحی بینی

راهکارهای کاهش استرس قبل از عمل بینی

عمل بینی یا رینوپلاستی جزو عمل های سنگینی است که بستگی به نوع بینی، نوع عمل و توانایی جراح بینی، ممکن است میانگین حدودا بین دو الی سه ساعت طول طول بکشد.  

عمل زیبایی بینی شامل مقدماتی از جمله پذیرش و آمادگی برای عمل است. بعد از آن نیز شامل بیهوشی می شود که ممکن است برای شما ترسناک و استرس زا باشد. 

اگر در مورد عمل خود دچار استرس شده اید و دنبال این هستید که استرس را از خود دور کنید، حتما ادامه متن را دنبال کنید تا شما هم بتوانید با انجام یک سری اقدامات، از شر هر گونه استرس که ممکن است حتی بر عمل شما تاثیر منفی بگذارد، خلاص شوید. 

روش های کاهش استرس قبل عمل بینی

1. از جراح خود در مورد نگرانی ها و ابهامات عمل بینی مشاوره بگیرید. 

شما ممکن است در مورد جراحی بینی که میخواهید انجام بدهید سوالاتی در ذهنتان ایجاد شده است که باعث ایجاد ترس و نگرانی در شما شده باشد.  مثلا اینکه آیا ممکن است شرایط عمل به خوبی پیش نرود؟ جراح وظیفه دارد که هرگونه اقدامی که باعث کاهش استرس شما می شود، را انجام دهد. 

عمل بینی ترمیمی

مقاله پیشنهادی: آسان ترین راه های تشخیص بینی گوشتی و استخوانی

پس حتما هر گونه سوال و ابهام خود در مورد عمل زیبایی بینی را از جراح خود بپرسید و به خودتان اجازه ندهید با استرس وارد اتاق عمل شوید. 

2. انجام متدهای آرامش بخش

قبل از عمل جراحی بینی، ممکن است که شما دچار استرس شوید. ترس و نگرانی ممکن است بر روی خواب شبانه شما تاثیر بگذارد. بنابراین شما باید دنبال راهی باشید که آرامش خود را حفظ کنید. چون هم تاثیر ذهنی دارد هم بر روی سلامت فیزیکی شما تاثیر می گذارد. 

تمرین های جذابی که حتما به شما حس آرامش خواهد داد، عبارت است از:

1. یوگا

2. تمرین نفس عمیق کشیدن

3. مراقبه یا meditation

4. هیپنوتیزم

5. ماساژ

6. تای چی tai chi  (تای چی یکی از ورزش های رزمی چینی است که مبنای آن حرکات نرم رزمی است و به دلیل تاثیر آن بر آرامش به مدیتیشن پویا معروف است. )

7. طب سوزنی

3. مثبت اندیش باشید. 

یکی از بهترین راه های کاهش استرس عمل بینی، مثبت فکر کردن راجع به نتیجه عمل است. خیلی از افرادی که دچار استرس قبل از عمل زیبایی می شوند، به دلیل فکر کردن به این موضوع است که نکند نتیجه عمل با آن چه که من در ذهن  دارم، یکی نباشد و حتی بینی من از حالت اولیه خود نیز بدتر شود. 

عمل زیبایی بینی

نگران نباشد و مثبت فکر کنید. چون اگر شما  برای پیدا کردن بهترین جراح خود وقت گذاشته اید و از مهارت و توانایی و سابقه او اطمینان کامل دارید، نباید نگران هیچ چیزی باشید و فقط به مهارت و سابقه آن شخص اطمینان کنید. 

4. هیچ ترسی از بیهوشی و عمل بینی نداشته باشید. 

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که در مورد بیهوشی و اصلا حضور در اتاق عمل ترس دارید و هیچ گونه نمی توانید با آن کنار بیایید.  ولی شما باید این نکته را بدانید که اگر جراح از دوز به اندازه ای از ماده بیهوشی استفاده کند، شما ابتدا خواب آلود می شوید و بعد از آن به مدت چند ساعت هیچ چیزی شامل درد های ایجاد تغییر در بینی را حس نمی کنید. 

پس در مورد این موضوع نباید هیچ ترسی نداشته باشید چون شما هیچ گونه دردی را حس نخواهید کرد و در فرآیند جراحی بیهوش هستید. 

نحوه انجام عمل بینی طبیعی

5. در مورد فرایند جراحی بینی اطلاعات کسب کنید. 

از دسته کارهایی که استرس جراحی را از شما دور می کند، کسب اطلاعات در مورد فرایند جراحی است که باعث می شود شما بدانید در زمانی که بیهوش هستید، بینی شما توسط جراح شامل چه تغییراتی می شود و اساسا سر از کار جراح در بیاورید. 

طبق تحقیقات روانشناسی، استرس و ترس بیشتر از کمبود اطلاعات نشات می گیرند. پس هر چه قدر شما در مورد عمل زیبایی بینی اطلاعات بیشتری کسب کنید به همان اندازه استرس و ترس شما کمتر خواهد شد. 

در سطح وب و اینترنت اطلاعات بسیاری در مورد فرایند عمل است و حتی شما میتوانید در یوتیوب فیلم های زنده از عمل هم پیدا کنید که ممکن است برای شما زننده باشد. 

علاوه بر سایت خودمان، اگر سطح زبان خوبی دارید، میتوانید از سایت هایی که اشاره خواهم کرد نیز برای بهبود اطلاعات خود استفاده کنید

مقاله پیشنهادی: اگر این علائم را دارید عمل بینی ممنوع!

6. در مورد روند ریکاوری بعد از عمل بینی اطلاعات کسب کنید. 

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که از روند ریکاوری بعد از عمل ترس دارید و نگران آن باشید و همین موضوع باعث استرس شما در روزهای منتهی به جراحی بینی باشد. 

در مورد این موضوع شما باید بدانید که روند ریکاوری ممکن است زمان بر باشد. مدت زمان ریکاوری ممکن است بین دو الی چهار سال طول بکشد تا بینی شما به فرم نهایی خود برسد که برای هر شخص نسبت به شخص دیگر متفاوت است. 

جراحی بینی

ممکن است بینی شما نسبت به عمل بینی دیرتر واکنش نشان دهد و زمان بیشتری طول بکشد.  پس جای هیچ نگرانی نیست و سعی کنید اطلاعات خود را در این زمینه بروز و کامل کنید تا از استرس شما کاسته شود. 

نکاتی که در متن زیر در مورد آن شد.  مهم ترین نکاتی است که شما با رعایت کردن هر کدام می تواند استرس را از خود دور کنید و عملی بهتر با آرامشی بیشتر داشته باشید.  

حتما نظر خود را در مورد این متن در بخش نظرات با کارشناسان تیم دکتر تهران بیوتی به عنوان بهترین جراح بینی تهران به اشتراک بگذارید و اگر از این پست راضی بودید حتما با دوستانتان آن را به اشتراک بگذارید. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا