عمل بینی و جراحی بینی

بهترین سن برای انجام عمل بینی بین دخترها و پسرها

بررسی دلایل اقبال بالا به عمل بینی را با یک سوال آغاز می کنیم؛ محبوب ترین شبکه ی اجتماعی در کشور ما کدام است؟ بیشتر اوقات فراغت جوانان ما چطور می گذرد؟ اولین اپلیکیشن که روی تلفن همراه جدید خود نصب می کنید، چه نام دارد؟ پاسخ صحیح به تمام سوالات بالا در زمان نوشتن این مقاله یک کلمه است، اینستاگرام؛ خب در این شبکه اجتماعی که در ابتدا قرار بود فقط اشتراک گذاری عکس را شامل شود چه چیزی برای مخاطبان شما جذابیت خواهد داشت؟ جواب این سوال در زیبایی و جذابیت خلاصه می شود و اولین جایی که زیبایی فرد نمود پیدا می کند صورت او می باشد. تقریبا در ظاهر همه ی نسل های بشری ویژگی های وجود دارد که از آن راضی نیستند. رنگ پوست، کک و مک های پوستی، شکل و سایز چشم ها، فرم و اندازه ی بینی، کوتاهی و بلندی قد و … هرکدام احتمالا ویژگی مردم قسمتی از کره ی زمین است. بعد از انجام اولین جراحی های درمانی احتمالا پزشکان به این موضوع فکر می کردند که آیا همه چیز با جراحی قابل اصلاح و تغییر است؛ به مرور جهان به همین سمت رفت و پای انواع جراحی زیبایی برای تغییر در ظاهر افراد به میان آمد. در حال حاضر جراحی بینی محبوب ترین و متداول ترین عمل زیبایی در دنیا شده است.

دلایل محبوبیت عمل بینی در ایران و جهان

همانطور که حدس می زنید در ابتدا یک نیاز و یک اجبار دلیل انجام عمل بینی شد. فردی بر اثر یک سانحه بینی خود را شکسته تحویل گرفته بود و آن را به نزد پزشک برد. پزشک برای اینکه دستگاه تنفسی او را ترمیم کند، از خلاقیت خود استفاده کرد و یک جراحی پلاستیک انجام داد. بعد از انجام این عمل بینی، پزشک با خود اندیشید که لزومی ندارد حتما بینی فرد شکسته باشد و عمل زیبایی بینی این گونه کلید خورد.

بیشتر بخوانید: رینوپلاستی

اگر با مفهوم grid lines در هنر عکاسی آشنا باشید، دیگر برای درک اهمیت بینی در زیبایی نیاز به توضیح اضافه تری نخواهید داشت. داشتن یک بینی زیبا با سایز متناسب، زیبایی سایر اجزای صورت را افزایش خواهد داد و بالعکس کافی است فقط بینی شما مشکلات ظاهری داشته باشد، حتی چشمان درشت و زیبای شما را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و باعث می شود که آنها دیده نشده و جلوه ی خود را از دست بدهند؛ پس محبوبیت عمل زیبایی بینی که یک راه حل کوتاه و همیشگی برای این مشکل ارائه داده، به هیچ وجه بی حکمت نیست. 

جراحی بینی

چرا می خواهیم زیباتر باشیم؟

انسان ذاتا کمال گراست و میل به نهایت دارد، شاید دلیل اینکه برخی افراد دچار افراط، وسواس و نوعی اعتیاد به عمل زیبایی می شوند، همین باشد. اگر بتوانیم این میل به زیباتر شدن را در خود کنترل کرده به طور منطقی و به نحو احسن از آن استفاده کنیم، بسیار سودمند خواهند بود؛ زیبایی بیشتری که عمل بینی یا سایر جراحی های زیبایی به دست می آید می تواند فواید زیر را برای شخص به همراه داشته باشد:

  1. افزایش اعتماد به نفس
  2. بهبود روحیه و از بین رفتن حس افسردگی
  3. افزایش شانس در روابط احساسی و عاطفی
  4. افزایش علاقه ی اطرافیان و خانواده به فرد
  5. بخت و اقبال بیشتر در اجتماع 
  6. بیشتر شدن فرصت های پیشرفت شغلی حتی در شروع کار و زمان انجام مصاحبه های کاری

به طور کلی اگر شخصی به شما گفت که زیبایی به هیچ وجه اهمیت ندارد خیلی به راست یا دروغ بودن این حرف فکر نکرده و به سرعت او را با مثال معروف مقایسه ی سوسک با کفشدوزک روبرو کنید. به خاطر داشته باشید که در جراحی بینی وعمل های زیبایی مثل تمام کارها رعایت حد تعادل و عدم افراط و تفریط بسیار مهم است.

عمل زیبایی بینی

چه سنی برای انجام عمل بینی مناسب است؟

اولین کسانی که در ایران برای انجام عمل بینی داوطلب شدند، عمدتا زنان بالای سی سال بودند ولی وضعیت به همین شکل نماند و استقبال زیاد از جراحی بینی باعث شد که جوانان و حتی نوجوانان دختر و پسر برای عمل بینی بی تابی کنند. استخوانی و گوشتی بودن بینی شما می تواند در زمان عمل بینی شما تاثیر گذار باشد ولی به طور کلی اگر بخواهیم یک مرز سنی برای انجام جراحی بینی تعیین کنیم باید بتوانیم حداکثر زمان رشد بدن شخص را معین کنیم. آیا صفحات استخوانی در بدن همه ی افراد دقیقا تا یک سن معینی رشد می کنند؟ پاسخ منفی است ولی می توان حداکثر زمان رشد صفحات استخوانی را برای دختران تا 19 و برای پسران تا 21 سالگی در نظر گرفت. بدین صورت حتی اگر بینی شخص استخوانی باشد، رشد آن کامل شده و عمل بینی در زمان درستی انجام می شود. همچنین موضوعات مثل اجازه ی والدین برای انجام جراحی بینی سقف سنی بالای 18 سال دارد که بدین طریق هر دو معضل سنی در یک زمان مشترک از میان می روند.مجموعه دکتر تهران بیوتی برای انجام مشاوره رایگان درباره زمان مناسب عمل زیبایی بینی در خدمت شما خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا