عمل بینی و جراحی بینی

مواردی که جراحان بینی به شما نخواهند گفت

در هر حرفه و مهارتی، یک سری نکاتی است که خیلی مهم هستند و جزو اسرار آن حرفه به حساب می آیند و هیچ وقت نباید انتظار داشته باشید که آن اطلاعات را به سادگی به دست بیاورید. مثلا فرمول ساخت نوشابه های کوکاکولا و…

در مورد رینوپلاستی نیز یک سری مواردی است که شما انتظار شنیدن آن را نباید از جراح بینی داشته باشند و هیچ وقت به شما نخواهند گفت. 

شاید دچار نگرانی شوید که پس ما این نکات را از کجا باید بفهمیم؟

اصلا نگران نباشید چون ما در این مقاله قصد بررسی همین موضوع را داریم و می خواهیم سر از کار نکات محرمانه جراحان عمل بینی در بیاوریم. 

عوارض جراحی بینی

عمل بینی یا rhinoplasty نیز همانند تمام عمل های جراحی می تواند عوارض های خاص خود را داشته باشد. 

متداول ترین عوارض هایی که ممکن است بعد از جراح بینی به آن دچار خواهید شد شامل عفونت، بی حسی، ماندن جای زخم بر روی صورت، خونریزی، ورم صورت و از بین رفتن دائمی اعصاب است. 

هر چند انتخاب یک جراح با تجربه می تواند تاثیر به سزایی در عوارض جراحی داشته باشد و به همین دلیل انتخاب بهترین جراح بینی یکی از مهمترین اقداماتی است که باید قبل از انجام عمل زیبایی بینی، درباره آن تحقیق و پرس و جو و مشاوره بگیرید و پیشنهاد ما این است که از بهترین ها در این موضوع بهره بگیرید. 

مطلب پیشنهادی: نکاتن مهم در عمل بینی استخوانی

جراحی بینی

ارزان ترین و آسان ترین متد عمل جراحی بینی

نکته ی مهم دیگری که در عمل زیبایی بینی وجود دارد این است که به دلیل افزایش تقاضا در امر جراحی بینی و افزایش رقابت برای جذب مشتری، ما با شعارهایی مانند آسان ترین و ارزان ترین روش های عمل بینی مواجه می شویم اما:

  • اینکه تا چه حد میتوان به این شعارها اعتنا کرد؟
  •  آیا این متدهای ارزان و آسان تا چه حد از عوارض جراحی جلوگیری میکنند؟
  • اینکه چقدر از روش های اصولی جراحی بینی، مواد با کیفیت و بهداشتی استفاده می گردد؟

سوالاتی است که در تبلیغات ها بی جواب مانده است. 

پس حتما اگر این تبلیغات برای شما جذاب بود و قرار شد که خود را به دست این جراحان بسپارید، قبل از آن حتما و حتما راجع به معیارهای بالا و متد قابل استفاده تحقیق و پرس و جو کنید تا بعد از جراحی بینی دچار پشیمانی و یاس نشوید و از چهره جدید و ایده آل خود لذت ببرید. 

چیزی به اسم بینی بی نقص وجود ندارد

شما ممکن است در تبلیغات جراحی بینی با مواردی این دستی مواجه  شوید که جراح از تبدیل بینی شما به یک بینی بی نقص و کامل صحبت می کند، اما این موضوع تا چه حد صحت دارد. ؟

باید این موضوع را بدانیم که یک جراحی زیبایی بینی برای بهبود ظاهر بینی مورد استفاده قرار می گیرد و در حین این جراحی، جراح می تواند بینی را شما را تغییر شکل دهد، اگر کج باشد میتواند آن را صاف کند، میتواند انحنای آن را درست کند. اما این موضوع به این معنی نیست که با جراحی بینی، بینی شما دقیقا شبیه به بینی یک مدل معروف یا یک ستاره سینما شود. 

جنس بینی، حالت چهره، استخوانی بودن یا غضروفی بودن و… همگی عوامل تاثیرگذار بر یک عمل بینی می باشد. 

دکتر الیوت هلر، جراح پلاستیک در مورد این موضوع گفته است: هیچ بینی بی نقصی وجود ندارد. اما میتوان با جراحی بینی به بهبود شکل صورت کمک کرد و تعریف جدیدی به صورت شما داد.

پس میتوان گفت که این تبلیغات فقط در حد شعار هستند و نباید بیش از حد خود را تحت تاثیر این اشعار قرار داد. 

عمل بینی

ممکن است دقیقا بعد از عمل و مشاهده بینی خود کاملا نا امید و وحشت زده شوید. 

شما ممکن است با پزشکانی مواجه شوید که به شما قول تبدیل سریع بینی به آنچه که مد نظر شما است را می دهند. اما این موضوع تا چه حد صحت دارد؟

عمل جراحی بینی، باعث تورم قابل توجهی در صورت و چهره می گردد و بهبودی اثرات آن حتی ممکن است تا چند ماه نیز طول بکشد. 

برخی از پزشکان این حوزه، اشاره میکنند که شما برای مشاهده نتیجه نهایی عمل جراحی خود حتی نیاز است که تا هجده الی 24 ماه صبر کنید تا تورم صورت از بین برود و قسمت هایی از بینی جدید شما فرم و حالت اصلی خود را بگیرد. 

این یک روند طبیعی و نرمال است که بستگی به صبر شما بعد از عمل دارد و اینکه چقدر از بینی خود محافظت می کنید. محافظت هایی که شامل خیلی موارد می شود که حتما پیشنهاد میکنیم درباره آن اطلاعات کسب کنید. 

بینی ای که شما بعد از یک ماه عمل می بینید خیلی متفاوت از بینی شما بعد از گذشت چند ماه است و حتی همان بینی نیز متفاوت نسبت به چند ماه بعد از آن است

اگر دیدید که بینی شما با آن چه مد نظر شما متفاوت بود متفاوت است، پس احتمالا باید صبر کنید تا بینی حالت نهایی خود را بگیرد. 

مطلب پیشنهادی: تمام نکاتی که در مورد عمل بینی ترمیمی باید بدانید.

این نكات مهم ترین نکاتی بود که شما باید در مورد عمل جراحی بینی بدانید و ما در دکتر تهران بیوتی سعی کردیم در خلاصه ترین حالت ممکن برایتان شرح دهیم. امیدواریم راضی بوده باشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا