عمل بینی و جراحی بینی

اگر بینی گوشتی دارید حتما این نکات را به خاطر بسپارید

یکی از عمل های زیبایی که در بین خانم ها و آقایون بسیار رواج پیدا کرده است عمل بینی است. عمل بینی برای کوچک کردن سایز بینی، برطرف کردن عیوب ظاهری مثل برآمدگی های روی بینی، انحراف و پلیپ انجام می شود. بینی یکی از اجزاء صورت است که در مرکز آن قرار دارد و می تواند در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار باشد. گاها دیده شده عمل بینی برای ایجاد تقارن بین اعضاء صورت انجام می شود. بینی که انحراف داشته باشد یا سایز بزرگی داشته باشد می تواند از زیبایی صورت را بکاهد.

در یک تقسیم بندی کلی بینی در دو دسته بینی های استخوانی و بینی های گوشتی قرار می گیرد.

اما از کجا بدانیم که بینی ما گوشتی است یا استخوانی؟

مهم ترین تفاوت بینی ها در ضخامت پوست روی بینی است. اگر ضخامت پوست بینی شما کم و استخوان بینی محکم و سفت است بینی شما در گروه استخوانی قرار می گیرد. در مقابل اگر بینی شما دارای پوستی با ضخامت بیشتری و غضروف بینی و استخوان تیغه آن نرم است بینی شما گوشتی است. در بینی های گوشتی تعداد غدد چربی ریز که زیر پوست قرار دارد بیشتر است.

عمل بینی

افرادی که اقدام به عمل بینی می کنند باید مدل بینی خود را ملاک قرار دهند. 

افراد با بینی استخوانی برای برطرف کردن قوس و برآمدگی های روی بینی و انحراف موجود در آن اقدام به عمل بینی می کنند. عمل بینی در بینی های استخوانی برای پزشک راحت تر است. استخوان بینی سفت و محکم است و پزشک می تواند آن را به راحتی تراش دهد و فرم دلخواه را به آن دهد. افرادی که بینی استخوانی دارند می توانند مدل عمل بینی فانتزی و طبیعی را برای جراحی انتخاب کنند. 

در مقابل عمل بینی گوشتی کمی دشوارتر است. افرادی که بینی گوشتی دارند به دلیل نرم بودن استخوان غضروف بینی، نوک بینی به طرف پایین افتادگی دارد. مدل بینی گوشتی روی صورت پهن است و همه این موارد ناشی از نرم بودن غضروف تیغه و نوک بینی است.  افرادی که اقدام به عمل بینی گوشتی می کنند برای کوچک کردن سایز و بالا بردن نوک بینی اقدام به عمل می کنند. 

بیشتر بخوانید: رینوپلاستی

در گذشته عمل بینی گوشتی را مانند عمل بینی استخوانی انجام می دادند. تفاوتی بین نوع بینی قائل نمی شدند. بینی های گوشتی بعد از گذشت مدتی از عمل غضروف بینی توان نگه داشتن نوک بینی را نداشت و نوک بینی دوباره به حالت قبل خودش بر میگشت. این باور در بین افرادی که بینی گوشتی داشتند جا افتاده بود که عمل بینی گوشتی بی فایده است و برگشت خواهد داشت.

اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی روش های نوینی جایگزین روش های قدیمی جراحی بینی گوشتی شد. در روش نوین عمل بینی گوشتی می بایست همراه با تقویت و محکم سازی غضروف انجام شود. به این صورت که قسمتی از غضروف تیغه بینی برداشته می شود و روی نوک بینی قرار می گیرد. این کار باعث مستحکم شدن نوک بینی می شود و بینی بعد از گذشت مدتی دیگر به حالت اول بر نخواهد گشت.

عمل بینی گوشتی

با این که عمل بینی گوشتی برگشت ناپذیر خواهد بود و افراد از نتیجه عمل راضی هستند اما باید توقع خودمان را از نتیجه عمل بینی کمی واقع بینانه کنیم.

یکی از نکاتی که اگر بینی گوشتی داریم باید در نظر بگیریم این است که مدل عمل بینی فانتزی یا عروسکی برای بینی های گوشتی چندان مناسب نیست. در مدل عمل فانتزی قوس زیادی روی بینی ایجاد می شود. زاویه نرمال بین بینی و لب حدود 90 درجه است. در عمل بینی فانتزی این زاویه بیشتر می شود. هر چه زاویه آن بیشتر شود روی بین قوس بیشتری ایجاد می شود و نوک بینی به سمت بالا گرایش پیدا میکند. این نوع عمل برای بینی گوشتی به دلیل نرم بودن غضروف بینی تقریبا کار نشدنی است. بهترین مدل جراحی بینی برای بینی های  گوشتی مدل طبیعی و نیمه فانتزی است.

یکی از نکاتی که می تواند در نتیجه عمل بینی تاثیر گذار باشد تخصص و تجربه پزشک جراح است. این مورد برای افرادی که بینی گوشتی دارند بسیار مهم تر است. قبل از اقدام به عمل بینی خوب تحقیق کنید و پزشکی را انتخاب کنید که مهارت های لازم را داشته باشد. قبل از عمل بینی باید با پزشک جراحان یک جلسه مشاوره داشته باشید. در آن جلسه انتظار خودتان از عمل بینی را مطرح کنید و پزشک با توجه به مدل بینی شما نتیجه عمل را برایتان توضیح می دهد. در مطب پزشک حتما با افرادی که قبلا توسط او جراحی شده بودند را صحبت کنید و از رضایت نتیجه عمل بپرسید. بهترین روش برای اینکه مطمئن شوید که پزشک مهارت و تجربه این عمل را دارد یا نه دیدن نمونه کارها و رزومه او است. 

اگر بینی گوشتی خود را عمل کنید باید بعد از عمل بینی مراقبت های بیشتری از بینی خود بکنید. به نسبت بینی های استخوانی باید مدت بیشتری از چسب بینی استفاده کنید تا به فرم دهی و حالت گرفتن بینی تان کمک کنید. از عینک آفتابی و طبی تا چند وقت استفاده نکنید. چون سنگینی آن روی بینی گوشتی عمل شده جا می اندازد و موجب بد حالت شدن بینی می شود.

کلام آخر

اگر بینی گوشتی دارید و می خواهید آن را جراحی کنید. اگر دوست دارید که از نتیجه عمل تان راضی باشید باید در انتخاب پزشک دقت بیشتری به خرج دهید و مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرید و آنها را رعایت کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا