عمل بینی و جراحی بینی

این کارها را انجام دهید تا بهترین نتیجه را از عمل بینی بگیرید

در دنیایی که همه افراد خانم ها و آقایون به طرف عمل های زیبایی گرایش دارند و همه دوست دارند به نوعی خود را زیبا نشان دهند دیگر عمل بینی جزء ساده ترین عمل های زیبایی است که سن متقاضی آن بسیار پایین است.  در سال های قبل اگر فقط خانم ها دوست داشتند که بینی خود را عمل کنند در سال های اخیر به دلیل به وجود آمدن مدل های جدید عمل بینی آقایون هم تصمیم گرفته اند که به این عمل زیبایی تن دهند.

اما آیا عمل بینی برای همه کارساز است؟ چه راهکارهایی وجود دارد که بینی عمل شده ما روی صورتمان بنشیند و با همه اجزاء صورت هماهنگ باشد.

حتما دیده اید که برخی از افراد پس از عمل بینی از نتیجه ناراضی هستند یا اینکه دچار مشکلات تنفسی می شوند و نیاز به عمل بینی ترمیمی پیدا می کنند. در این مقاله می خواهیم راهکارهایی را برای قبل و بعد از عمل بینی پیش روی شما قرار دهیم تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل بینی بگیرید.

مدل های عمل زیبایی بینی

نکاتی که باید قبل از عمل بینی بدانید.

وقتی تصمیم به عمل بینی می گیرید باید مدل عمل بینی خودتان را انتخاب کنید. عمل های بینی به سه دسته کلی مدل عروسکی یا فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی تقسیم می شوند. باید انتخاب کنید که در نهایت بینی شما باید چگونه باشد. بهترین کار این است که با پزشک جراحتان یک جلسه مشاوره ترتیب دهید تا در ابتدا نوع بینی خودتان را تشخیص دهد. بینی شما یا گوشتی است یا استخوانی.

حالا باید بر اساس مدل بینی خود نوع عمل بینی را انتخاب کنید. اگر شما بینی گوشتی دارید پیشنهاد می کنیم که مدل عروسکی را به طور کل فراموش کنید. این نوع جراحی بینی به یک تیغه بینی سفت و استخوانی نیاز دارد اما افرادی که بینی گوشتی دارند غضروف بینی نرمی دارند که برای این نوع عمل بینی مناسب نیست. بهترین مدل برای بینی های گوشتی مدل طبیعی یا نیمه فانتزی است. اما اگر بینی استخوانی دارید می توانید هر کدام از سه مدل عمل بینی را انتخاب کنید. 

راجع به عمل بینی کمی واقع بینانه باشید و رویاپردازی را کنار بگذارید. نتیجه عمل بینی شما بسیار از تخصص پزشک تان تاثیر میگیرد. همان مدل عمل بینی عروسکی روی بینی های استخوانی هم نیاز به تخصص دارد تا فرد بعد از جراحی بینی دچار اختلالات تنفسی نشود.

زمانی که تصمیم خود را گرفتید و پزشک جراح تان را انتخاب کردید حالا وقت اقدام است. سعی کنید چند روز قبل از عمل بینی از داروهایی که خون شما را رقیق می کند مانند استامینوفن استفاده نکنید. این داروهای موجب می شود بعد از جراحی بینی دچار خونریزی شوید. بهتر است اگر سیگار یا قلیان و یا مواد مخدر استفاده می کنید آن را کنار بگذارید. این اعمال می تواند روی نتیجه عمل شما بسیار تاثیرگذار باشد.

بهتر است قبل از عمل بینی مراقب سلامتی تان باشید تا سرما نخورید. اگر احساس سرماخوردگی کردید بهتر است کمی زمان جراحی بینی را عقب بیندازید.

سعی کنید شب قبل از عمل غذا نخورید و برای عمل بینی ناشتا باشید. اگر ناشتا نباشید داروی بیهوشی موجب ایجاد حالت تهوع در شما می شود و بعد از عمل بینی به بینی شما فشار وارد می شود.

نقاهت بعد از عمل بینی فانتزی

اقدامات بعد از عمل بینی برای گرفتن نتیجه راضی کننده جراحی بینی

عمل بینی مانند تمام عمل های دیگر دارای عوارضی است. این عوارض می تواند کوتاه مدت باشد و بعد از یک یا دو ماه بعد از جراحی بینی برطرف شود. یا اگر بینی شما بعد عمل شده باشد این عوارض می تواند دنباله دار باشد و موجب ناراحتی شما شود و مجبور به رینوپلاستی یا عمل بینی ترمیمی شوید. به همین دلیل است که می گوییم باید تخصص پزشک را در نظر بگیرید.

عوارض کوتاه مدت بینی مانند درد، ورم و خونریزی و کبودی در بین همه افراد مشترک است. در اینجا می خواهیم مراقبت های بعد از عمل بینی را مطرح کنیم تا این عوارض کمتر شود و نتیجه عمل بینی شما هم راضی کننده باشد.

  • از پزشک تان در مورد نحوه درست چسب زدن بینی را بپرسید. این مورد برای افرادی که بینی گوشتی دارند بسیار مهم تر است. چرا که بینی نرم تری دارند و چسب زدن می تواند به فرم و حالت گیری بینی کمک کند. افرادی که بینی گوشتی شان را عمل کرده اند باید به مدت بیشتری از چسب بینی استفاده کنند.
  • سعی کنید از غذاهای نرم و فیبردار استفاده کنید تا نیاز نباشد به غذا را بجوید و فیبر موجود در آن از یبوست جلوگیری کند.
  • از گاز زدن، جویدن غذا، خندیدن و گریه کردن تا مدتی بپرهیزید. این اعمال می تواند به بینی تازه عمل شده شما فشار وارد کند.
  • سعی کنید تا مدتی هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از شانه هایتان قرار دهید. برای این منظور کافی است زیر سرتان چند بالش قرار دهید.
  • سعی کنید از انجام فعالیت های ورزشی سنگین که بینی شما فشار وارد می کند بپرهیزید.
  • تا مدتی از عینک های آفتابی و طبی استفاده نکنید. سنگینی این عینک ها میتواند روی حالت گیری بینی تان تاثیر منفی داشته باشد. این مورد را افرادی که عمل بینی گوشتی انجام داده اند بیشتر دقت کنند آن هم به دلیل نرم بودن تیغه بینی شما است.
  • برای کاهش درد از مسکن هایی که پزشک تجویز می کند استفاده کنید. 
  • برای کاهش درد و کبودی ناحیه اطراف چشم و بینی از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • می توانید از میوه آناناس استفاده کنید تا زخم ها و بخیه های داخلی بینی تان زودتر بهبود یابد.

برای اینکه بتوانید از نتیجه عمل راضی باشید باید اقدامات قبل و بعد جراحی بینی را جدی بگیرید و آنها را رعایت کنید. می توانید با پزشک های متخصص جلسه مشاوره بگذارید و از تجربه های آن ها استفاده کنید. می توانید در این خصوص از دکترتهران بیوتی کمک و راهنمایی بگیرید و زیبایی خود را به دستان ماهر آن بسپارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا